ШКІЛЬНІ ПИТАННЯ – «НАЙГАРЯЧІШІ» НА СЕСІЇ

Перша в новому році і 14-а за ліком у сьомому скликанні сесія районної ради, що відбулася 20 січня, була знову позачерговою – як і остання в минулому році. На неї прибуло 25 депутатів із 34-х. Перед початком голова ради Михайло Макарук за регламентом надав депутатам слово для запитів.

Микола Горбачук (фракція ВО «Свобода», Ратне) звернувся до голів райдержадміністрації та районної ради з проханням надати інформацію щодо розрахунків за капремонт школи в Поступелі у 2014 році, оскільки підрядник каже, що з ним і досі не розрахувалися. А також просив надати інформацію про витрати на пункт обігріву в приміщенні райдержадміністрації.

Володимир Сінчук (Аграрна партія,         с. Жиричі) запропонував підготувати звернення до Національної комісії з питань регулювання енергетики з приводу того, що районна філія ПАТ «Волиньобленерго» надсилає підприємцям листи з вимогою заміни електролічильників, які сама ж ра-ніше встановлювала, а це влетить їм у круглу копієчку.

Микола Макарук (фракція «За стабільну Ратнівщину», с. Річиця) адресував запит начальнику райвідділу поліції з проханням з’ясувати, на якій підставі новообраний Заболоттівський селищний голова Валерій Свіржевський користується службовим автомобілем Заболоттівської лікарні.

Володимир Ярмошук (ВО «Батьківщина», с. Млинове) звернувся до райдержадміністрації, щоб був складений якийсь графік розчистки доріг від снігу, щоб по селах про нього знали заздалегідь.

Віталій Бірук (ВО «Батьківщина», Ратне) запропонував підготувати звернення щодо підвищення цін на електроенергію та відміну нічного тарифу за освітлення вулиць, через що це благо цивілізації стає сільським радам не по кишені.

Потому депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Без обговорення (оскільки попереднього детально роз-глянули це на засіданні бюджетної комісії) прийняли рішення про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ району у власність Заболоттівської об’єднаної територіальної громади з наявною штатною чисельністю територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ратнівського району. Цим же рішенням районна рада вийшла зі складу співзасновників терцентру і делегувала йому повноваження по наданню соціальних послуг населенню району, яке проживає за межами Заболоттівської громади. Після сесії голова районної ради Михайло Макарук підписав з головою Заболоттівської громади Валерієм Свіржевським договір про передачу міжбюджетних трансфертів на утримання терцентру та договір про співробітництво.

Незважаючи на те, що лише 29 грудня рада прийняла бюджет на 2017 рік, на цій сесії вже вносила до нього зміни. Як пояснила начальник управління фінансів райдержадміністрації Людмила Ковч, вони обумовлені тим, що Ратнівська селищна рада передає 450 тис. грн. для співфінансування добудови дитсадка в селищі та 50 тисяч – районній раді ветеранів.

ПРО СТАН ОПАЛЕННЯ

В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РАЙОНУ

Це питання викликало в сесійному залі бурхливе обговорення. Виявляється, що після зимових канікул у багатьох школах запаси палива залишилися критичними. Аби зекономити, температуру ледве підтримували, і в класах вона інколи не перевищувала 15 градусів при мінімально допустимих 18-и.

Про ситуацію звітував начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентин Андросюк. За його словами, дефіцит палива у шкільних котельнях на 1 січня виник через те, що підприємство «Волиньторф» невчасно виконало свої зобов’язання і не завезло торфобрикет у повному обсязі, довозить зараз, але якість того брикету низька, через що виникла перевитрата. Так само погана якість кам’яного вугілля, яке завезли з Нововолинська. А дефіцит дров утворився через те, що лісгоспи не взяли участь у першому тендері, деякі школи завезли для себе більше, тому іншим не вистачило. Крім того, сухі дрова швидко горять, через що їх теж іде більше. Але ситуація під контролем, запевнив він, брикет довозиться і дрова теж.

Однак депутати, які взяли участь в обговоренні, не були налаштовані так благодушно. Володимир Сінчук обурювався, що в Жиричах палива залишилось на декілька днів, а як жити далі?

Володимир Ярмошук у своїх оцінках був взагалі категоричним: «Це дикість, що ми посеред опалювального сезону обговорюємо це питання, — сказав він. – Ми затверджуємо бюджет і виділяємо кошти на весь сезон. То чому керівник відділу освіти за рік не забезпечив заклади паливом, а сьогодні розповідає нам про тендери? Чому в районній лікарні немає таких проблем, хоч там теж тендери? Хто відповість за те, що в школах температура нижче 15 градусів?! Куди дивляться відповідні органи?!»

Депутат Олександр Ковч (фракція «За стабільну Ратнівщину», директор НВК          с. Гірники), зауважив, що був здивований тим, що їм відділ освіти планував поставити наполовину менше дров, ніж вони замовляли, і цікавився, хто ж без їхнього відома врізав їхні потреби? Він знову повторив свій аргумент: треба виходити на самостійність, тоді можна буде обійтися без тендерів і закупляти товари й послуги значно дешевше.

Валентин Андросюк знову попросив слова і заперечив, що говорити легше, ніж робити. але ж жодна школа за цей період не була розморожена і не замерзла.

На захист свого підлеглого виступив і голова райдержадміністрації Андрій Харлампович. Він повідомив, що домовився з начальником обласного управління лісового господарства, і як тільки з якоїсь школи надходить інформація, що закінчується паливо, туди негайно їдуть дрова, так що проблеми немає. А створена ним робоча група має об’їхати всі школи і зробити за-міри.

Голова районної ради Михайло Макарук зауважив, що така ж проблема з паливом була й торік і лише чомусь в освіті.

У проекті рішення сесії пропонувалося підготовку та проведення опалювального сезону 2016—2017 років відділом освіти районної державної адміністрації (Андросюк   В. С.) визнати незадовільною. Однак воно набрало лише 16 голосів (з мінімально потрібних 18-и) і не пройшло.

ТРЕТЯ СПРОБА – УСПІШНА

Як і обіцяв Олександр Ковч, на розгляд цієї сесії – вже третьої поспіль – він знову вніс питання про самостійне ведення бухгалтерського обліку навчально-виховними комплексами сіл Гірники та Жиричі. Цього разу він вийшов за трибуну вже з порівняльними цифрами. Отож, за його словами, якби школа закупляла дрова сама, а не через тендери відділу освіти, вона б зекономила 21 тис. грн., на молоці – 15 тисяч, на цукрові – 4590 гривень. Тож іншого виходу, як економити на господарських статтях, директор не бачить.

Андрій Харлампович знову говорив про те, що відділ освіти зараз проводить закупівлі щодня, і коли виключить ці дві школи, то муситиме починати всю процедуру спочатку.

Валентин Андросюк зауважив, що не все так гладко в тих цифрах, бо дрова для організацій і населення продаються за різною ціною, те буде й по молоку, бо малі підприємці не хочуть показувати своїх доходів.

Натомість Володимир Сінчук вже й не знав, чи дивуватися, чи обурюватися позицією деяких своїх колег – депутатів: «Я не розумію, — сказав він, — чому ми не голосуємо за те, щоб купувати товари дешевше?! Або ви, депутати, маєте якісь особисті інтереси і тому не голосуєте».

Результат на табло висвітився такий: за – 17, проти – 3, утрималось – 4, 1 депутат не голосував, тож рішення не пройшло. Однак Володимир Сінчук заявив, що в когось із депутатів не спрацювала система для голосування і запропонував ще раз повернутися до розгляду цього питання. Його підтримали, і повторне голосування дало вже такий результат: за – 18, проти – 2, утрималось – 4, не голосував – 1. Тож із третьої спроби Гірниківська та Жиричівська школи отримали нарешті право самостійно вести бухгалтерський облік.

Після цього депутати взяли до відома відповіді на депутатські запити, у «Різному»  заслухали інформацію представника райвійськкомату про залучення ратнівчан на військову службу за контрактом. Голова райдержадміністрації Андрій Харлампович прокоментував коментар голови районної ради Михайла Макарука на одному із Інтернет-сайтів щодо фінансування Самарівської лікарні.

Після закінчення сесії працівники культури району провели тематичний захід до Дня Соборності України.

Дмитро МОРОЗ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>