ПРО ПІДСУМКИ РОКУ, ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ВІДДІЛОМ ОСВІТИ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ

Йшлося на першому у цьому році засіданні колегії райдержадміністрації

Перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук проінформував присутніх про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2017 рік. Він, зокрема, відмітив, що бюджет виконаний на 108,1 відсотка, понад план надійшло 3,9 млн. грн. На 22 відсотки до рівня 2016 року зріс екс-порт, а імпорт скоротився аж до 79 відсотків, завдяки чому район мав позитивне сальдо у зовнішній торгівлі в сумі понад 3,5 млн. доларів. Зросли також іноземні інвестиції в економіку району, розширюється євроінтеграційне співробітництво.

У соціальній сфері 3642 сім’ї зверталися торік за допомогою як малозабезпечені. Їм виплачено понад 70 млн. гривень, а всього за рік жителям району виплачено майже 153 млн. грн. різних видів допомоги. Понад 12 тисяч сімей скористалися правом на субсидію, якої нараховано на суму майже 100 млн. грн.

Ремонтом доріг торік може похвалитися лише Ратнівська селищна рада. Ситуація має змінитися в цьому році, адже дороги – а відповідно і кошти – передані на баланс обласних держадміністрацій. Був зданий добудований дитсадок у Якушах, розпочата добудова дитсадка у Видраниці, виготовлений проект на Жиричі.

Другим у порядку денному стояло питання про використання коштів, виділених у 2017 році з районного бюджету на придбання твердого палива для закладів освіти району. Його розгляд був перенесений із попереднього засідання колегії. Інформував начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Валентин Андросюк. Він детально доповів, коли і які суми були ви-ділені та скільки за ці кошти було закуплено дров, торфобрикету і вугілля. «Всі кошти використані, школи забезпечені паливом, зараз укладаються договори на 2018 рік». – закінчив доповідач. На запитання головного лікаря ЦРЛ Михайла Бегаля Валентин Андросюк запевнив, що у школах зараз тепло.

Про стан збереження, раціонального використання та відтворення лісових ресурсів району інформували директор ДП «Ратнів-ське лісомисливське господарство» Микола Мельник та головний лісничий ДП СЛАП «Ратнеагроліс» Ростислав Зарубич. Обидва доповідачі наголошували на тому, що найбільшою бідою для лісівників сьогодні є верхівковий короїд, який масово уражає насадження сосни. Внаслідок цього дерева починають сохнути з вершини, а деревина синіє і втрачає товарний вигляд. Єдиним порятунком від цього шкідника є суцільні санітарні рубки. Але шкідник поширюється такими темпами, що лісівники не встигають вирубувати навіть стиглі ліси. Якщо торік у держлісгоспі суцільні рубки провели на 41 гектарі, то на перший квартал цього року за-планували вже 85 гектарів. Ще більш вражаючі цифри по «Ратнеагролісу»: там на перше півріччя запланували провести санітарні рубки на площі 245 гектарів, у тому числі 95 га – суцільних.

Голова райдержадміністрації Андрій Харлампович звернув увагу обох доповідачів на те, щоб лісівники активніше вели роз’яснювальну роботу серед населення про причини і необхідність таких масових рубок та інформували про обсяги лісовідновлення.

Далі колегія заслухала Жиричівського сільського голову Сергія Вашестюка про виконання виконкомом сільської ради делегованих повноважень та інформацію керівника апарату РДА Світлани Юзепчук про стан роботи зі зверненнями громадян у 2017 році.

Підбиваючи підсумки засідання, Андрій Харлампович повідомив, що у цьому році заплановане відкриття дитсадка у Ратному; виділені кошти на комп’ютерний томограф та 17 млн. гривень – на капітальний ремонт дороги Гірники – Броди.

Дмитро МОРОЗ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>