Про підсумки і перспективи

інтервю харлампович інтервю харлампович1 інтервю харлампович2 інтервю харлампович3На запитання журналістів «Ратнівщини» відповідає голова райдержадміністрації А. А. ХАРЛАМПОВИЧ

— Андрію Адамовичу,  коротко охарактеризуйте, яким був 2017 рік  для району?

— Перш за все хочу подякувати Господу Богу за те, що минував наш район трагічними звістками зі сходу держави та вберіг рат-нівчан, що беруть активну участь у боротьбі за цілісність України.

Що стосується роботи, то позитивним є процес децентралізації, завдяки чому у нас утворилось ще три об'єднані територіальні громади. Хочу завірити, що реформа місцевого самоврядування буде продовжена і передача повноважень та відповідальності на місця не буде припинятись.

— Які основні здобутки Ратнівщини за минулий рік?  Скільки інвестицій і на які об'єкти вдалося залучити у район?

— Протягом усього 2017 року я особисто та всі, без винятку, працівники райдержадміністрації працювали над тим, щоб збільшити залучення коштів бюджетів усіх рівнів на розвиток інфраструктури нашого району. Можу сказати відверто, що від задуманого вдалось реалізувати дійсно багато. Ми активно співпрацювали з управліннями та відділами обласної державної адміністрації. Окремо я провів десятки зустрічей з головою та заступниками голови облдержадміністрації і хочу подякувати Володимиру Петровичу Гунчику за розуміння та підтримку нашого поліського ра-йону.

Неодноразово наголошував, що лише спільними зусиллями зможемо досягнути успіху. Активна співпраця  райдержадміністрації та народного депутата Степана Петровича Івахіва дала колосальний результат. Спільно з помічниками депутата було напрацьовано низку проектів, серед яких є дійсно визначальні. Степану Петровичу вдалось домогтися виділення з державного бюджету додаткових коштів на соціально-економічний розвиток. Цей ресурс було використано через відділ освіти, молоді і спорту райдержадміністрації на заміну вікон у навчальних закладах та розпочали добудову дитячого садочка в с. Видраниця. Робота на даному об'єкті продовжується і в цьому році. Хочу подякувати команді народного депутата, адже це чи не єдиний приклад в області, коли так звані «депутатські» кошти виділяються на великі проекти.

Переконаний, що продовжимо співпрацю  і в 2018 році, вона буде не менш ефективною. Вже напрацювали напрямки розвитку спільно з народними та обласними депутатами.

— У Якушах добудовано і здано в експлуатацію  дитячий садок, на що пішли великі кошти.  Як він функціонує сьогодні?

— Питання добудови дошкільного навчального закладу в Якушах порушували і раніше. Забродівська сільська рада завчасно розробила проект, хоча він і потребував коригування. Нам вдалось залучити кошти на будівництво через Державний фонд ре-гіонального розвитку. Проте проект був недосконалий і виникла потреба у виділенні додаткових фінансів з районного бюджету, за що дякую депутатам районної ради. На сьогоднішній день всі роботи виконані, зроблена декларація про здачу в експлуатацію, і на наступній сесії районної ради він буде переданий на баланс Забродівської об'єднаної територіальної громади.

— Уже декілька разів  підряд ми ставили Вам запитання, коли ж завершиться будівництво дитячого садка в Ратному.  Сьогодні знову від імені наших читачів запитуємо,  що  вже зроблено і коли він нарешті відчинить двері?

— Будівництво дитячого садка в смт Ратне не припинялось ні на день. Впродовж усього часу, в тому числі і сьогодні, ведуться роботи всередині приміщення, завершені стяжки на підлогах та стінах, зроблено розводку електрики, пожежної сигналізації. Всі ратнівчани змогли побачити і завершену котельню, де встановлено два сучасних твердопаливних котли та запущено тепло всередину приміщення садочка, що дозволило виконувати роботи взимку. Майже завершене встановлення огорожі навколо садочка.

Садочок стане першим об'єктом, де будуть залучені енерго-ефективні технології та використовуватиметься сонячна енергія. Переконаний, що він стане прикладом для інших в ефективності функціонування.

Ходом виконання робіт я повністю задоволений. Хочу подякувати працівникам підприємства «Луцьккомунбуд» за якісну та оперативну роботу.

На 2018 рік заплановано запуск довгоочікуваного дошкільного навчального закладу, на що передбачені кошти в державному бюджеті. Приємно, що Ратнівська селищна рада на чолі з Куликом Володимиром Миколайовичем іде назустріч та передбачає необхідні суми на співфінансування проекту, а це лише на цей рік необхідно 1.6 млн. грн.

Дитячий садок в Ратному не лише зніме напругу з чергою в селищі, а й стане прикрасою містечка, адже буде побудований та зданий в експлуатацію вперше за багато років.

Задоволений, що мені вдалося звернути увагу на проблему для молодих сімей селища не лише в області, а й в Києві.

— В Україні відбувається освітня реформа, яка передбачає створення опорних шкіл. Однією з умов чітко прописано — можливість підвезення дітей.  Яка ж доля шкільних автобусів, які були забрані з району під час мобілізації? Адже постійно порушувалось питання про повернення мобілізованих автобусів.

— Дійсно, у нас в Ратному, як і в усій Україні, значна частина техніки була мобілізована для потреб Збройних Сил України. На всіх рівнях звучали запитання про стан та можливість повернення чи компенсації за цей транспорт. Держава, вважаю, пішла правильним шляхом та через Державний фонд регіонального розвитку розпочала процес забезпечення шкіл новими автобусами.

Ратнівський район не залишився на узбіччі даного процесу і в позаминулому році отримав один шкільний автобус, який був переданий для обслуговування Поступельської школи. Минулого року ми подали свої пропозиції ще по двох автобусах, які були нами отримані наприкінці грудня.

На сьогоднішній день ми визначили, що один автобус буде переданий для потреб Самарівської ОТГ в Межиситівську школу, а інший залишиться поки що в міжшкільному комбінаті до створення опорної школи в Ратному.

— Питання стосується ратнівчан, жителів вулиць Ольги Княгині, Серпневої, Учительської, Механізаторів та Короленка, які б'ють на сполох через забруднення  повітря викидами від  виробництва двох сусідніх лісопереробних підприємств. Чи можете Ви вплинути якимось чином на цю ситуацію або скажіть,  які служби повинні тримати це на контролі?

— Дані лісопереробні підприємства, зокрема ТзОВ «Волиньліспром» та ТзОВ «Спільний ліс», у встановленому порядку отримали дозволи на викиди забруднюючих речовин.

При цьому чітко була витримана процедура: інформація про наміри отримання вказаних дозволів була надрукована у засобах масової інформації, зауважень, скарг та пропозицій від жителів селища на дані оголошення не надходило. Також підприємствами були отримані позитивні висновки від державної санітарно-епідеміологічної служби.

Термін дії дозволу на викиди переглядається територіальним органом Мінприроди, який його видав, тобто управлінням екології облдержадміністрації. Підставою для перегляду терміну дії дозволу є письмові звернення установ державної санітарно-епідеміологічної служби, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадськості.

У липні 2016 року до райдержадміністрації надійшло звернення жителів селища Ратне з приводу забруднення повітря внаслідок діяльності підприємств. Райдержадміністрацією було направлено лист директору ТзОВ «Волиньліспром» з вимогою надати моніторинг якості атмосферного повітря та акустичного забруднення в межах санітарної зони підприємства та поза його межами.

Були проведені лабораторні дослідження стосовно рівня шуму та  концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі. Усі результати  відповідають вимогам Державних санітарних норм.

(Далі буде)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>