Пріоритет — енергозбереження

пріоритет пріорітет1 пріорітет2Помічники народного депутата України Степана Івахіва разом з представниками районної та місцевої влади проінспектували об'єкти, які   реконструюють за кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Цьогоріч за сприяння Степана Івахіва у Ратнівський район надійшло понад 7 млн. 800 тисяч гривень таких державних інвестицій.

Завдяки народному обранцеві Видраниця отримала п'ять мільйонів гривень

на добудову дитсадка

— Кожен день іду на роботу і цікавлюся, як будують наш дитсадок, — розповідає бібліотекар Валентина Полінчук. Разом з іншими молодими мамами жінка прийшла поцікавитися подальшою долею сільської новобудови. — Для нас  — це головне  питання: моїй дитині вже пішов 5-ий рік, а вона жодного разу не була в дитсадку!  Єдина наша надія — Степан Петрович Івахів: він цю справу зрушив з мертвої точки і, сподіваємось, доведе її до щасливого кінця...

Третя група у дитсадку села Видраниця необхідна вже давно. Навіть — попри те, що в існуючі набрали 48 дітей: село недалеко від райцентру, люди будуються, багато молоді, дітей більшає.

— У нас на черзі в дитсадок ще 50 дітей, — бідкається заступник директора  НВК с. Видраниця Надія Лук'янчук. — Можна зрозуміти батьків, які хочуть, щоб їхня дитина відвідувала дошкільний заклад. А дитсадок старий, будувався господарським способом за колгоспні гроші. Наступного року буде ювілей  закладу – 40 років.  А ще ця добудова необхідна, бо ми не маємо повноцінної актової зали, де могли б проводити святкові заходи...

З головним святом — відкриттям дитсадка у Видраниці – доведеться зачекати. Як з'ясувалося в ході інспекції, для повноцінного запуску об'єкта не вистачає орієнтовно 5 млн. гривень.

— Працюємо в дві зміни: залишається докласти 20 тисяч цегли та змонтувати 17 плит, — зауважує підрядник, директор ТзОВ «Луцьккомунбуд» Ігор Швець. -  До Нового року плануємо накрити дах будівлі та встановити вікна. Виконаємо робіт десь на 2 млн. 200 тисяч гривень. Розпочали лише в жовтні: затримка вийшла через невідповідність проекту, який розробляли ще в 2010 році, та сучасних вимог стандартизації. Тому зараз готуємо пропозиції замовнику, як ефективніше використати кошти в процесі подальшого будівництва об'єкта...

Молодих мам зацікавило: чому будівельники фактично розпочали працювати лише в жовтні, хоча бюджетні гроші прийшли раніше?

— Будівництво не можна було розпочати без дозвільних документів та тендерних процедур. А з цим і вийшла затримка — саме через колізії в дозвільному законодавстві, — пояснює голова Ратнівської РДА Андрій Харлампович. — Найголовніше, що  наші з вами побажання почув народний депутат Степан Івахів та його команда: гроші в район надійшли, будівництво розпочалось... Підрядник нікого з об'єкта не знімає: після свят будівництво продовжиться. І всі ми, спільними зусиллями, добудуємо його в наступному році...

У тому, що такі плани реальні, жителів Видраниці запевнив і помічник Степана Івахіва, директор благодійного фонду «Патріоти Волині» Денис П'ятигорець:

— По Ратнівському району у нас в пріоритеті два великих об'єкти — садочки у Видраниці та  Жиричах.  Ми організували цю зустріч, щоб чесно і відкрито поговорити з людьми, знайти шляхи вирішення проблем, які виникли в процесі будівництва. Разом з нами приїхав і експерт, який перевірить якість виконаних будівельниками робіт. Це важливо: будувати треба не лише швидко, а й якісно! Цей проект беремо під свій контроль. Ми з'ясували, що забудовник готовий працювати на пов-ну. Тому все впирається в кошти. Степан Петрович буде працювати над тим, щоб цей об'єкт був в урядовій програмі і отримав фінансування в наступному році. І  я вірю в те, що у вересні ми зустрінемось з вами вже у новозбудованому приміщенні  дошкільного закладу.

Школи та дитсадки району отримали на «євровікна» понад

1 мільйон 400 тисяч гривень

Наступна зупинка – загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-дитячий садок"  села Здомишель. Заступник директора Валентина Соботович не без гордості показує нам новенькі «євровікна»: їх тут встановили на суму 356 тисяч гривень.

— Замінили вікна в коридорах 1-го та 2-го поверхів, в переході, який веде до шкільного спортзалу. А також у їдальні та в трьох молодших класах — всього 43 вікна. Також ми замінили троє зовнішніх дверей. Температурний режим у школі значно покращився: тепло, яке раніше виходило крізь шпарини в старих дерев'яних вікнах назовні,  тепер зберігається всередині будівлі.  Умови для навчання дітей стали значно комфортнішими...

На сьогодні школа села Здомишель повністю укомплектована сучасними енергозберігаючими вікнами: ще раніше 36 таких вікон встановили за кошти благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині».

Заходи з енергозбереження допомагають заощадити гроші будь-якого бюджету, зокрема і шкільного. У цьому вже пересвідчилися і в НВК села Тур: «євровікна» тут також частково міняли завдяки благодійникам та власними силами.   Раніше, за клопотанням того ж таки Степана Івахіва, цей НВК потрапив в обласну програму, і для опалення дитсадка встановили нові котли.  Тож уже чотири сезони це суттєво зменшує втрати і дає економію тепла.

— Коли замінили в дитсадку вікна і двері, то відсотків на 25 точно почали економити: зі старими котлами в опалювальний сезон використовували для обі-гріву НВК десь 120 тонн торфобрикету, а минулої зими — лише 90, — озвучує  переконливу арифметику енергозбереження директор НВК Василь Головій.

Цьогоріч за сприяння народного депутата отримали ще майже 242 тисячі гривень державної субвенції  для подальшої тепломодернізації будівель НВК.

— Температурний режим стабільний по всіх приміщеннях. Особливо ми потерпали в майстерні та в їдальні. Зараз там значно тепліше... А раніше  в коридорі подекуди навіть вода замерзала, розповідає директор.

У шкільній їдальні спілкуємося з шеф-кухарем Ольгою Євтушик:

—   Колись тут вітер гуляв... А після заміни вікон — тепло і комфорт. У нас навіть квіти тепер стоять на вікнах: з ними в їдальні світліше і привітніше...

У грудні 2015-го в найбільшому селі Ратнівщини Велимче сталася непересічна  подія: замість напівзруйнованого приміщення старої школи тут постав новий дитсадок. Роботи з реконструкції ДНЗ на суму 1,9 млн. гривень профінансував благодійний фонд «Патріоти Волині».  Тепер знову є нагода порадіти: за сприяння Степана Івахіва для сільського НВК надійшло майже 489 тисяч гривень субвенції для тепломодернізації (заміни вікон) у старих корпусах. Директор НВК Тетяна Павлович показала гостям, як і де встановлено «євровікна».

— Впроваджувати заходи з енергозбереження самим лише коштом сільського бюджету фактично нереально, -  ділиться думками сільський голова Анастасія Павлович. — У жовтні ми створили ОТГ, тож будемо працювати в цьому напрямку. А завдяки допомозі, яку нам надав Степан Петрович Івахів та його благодійний фонд «Патріоти Волині», нам багато вдалося зробити в цьому напрямку.  Я  навчалася в цій школі 10 років тому. Пам'ятаю: сиділи на уроках в куртках, а дівчатам навіть дозволяли не знімати шапку. А зараз — заходиш у школу і відчуваєш, що тут реально тепло. Хочу подякувати нашому народному депутату та його команді: вони працюють на перспективу. І вже сьогодні роблять навчання наших учнів більш якісним та комфортним...

Ігор ЧАЙКА

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>