Підсумки роботи державної служби зайнятості за 2017 рік

Державна служба зайнятості розпочала процес динамічних комплексних перетворень: змінюється не лише її структура, а й підходи до надання консультаційних і профінформаційних послуг усім шукачам роботи, безробітним і роботодавцям, поглиблюється співпраця з соціальними партнерами та об'єднаними територіальними громадами.

6 грудня 2017 р. створено Ратнівську районну філію Волинського обласного центру зайнятості. Ключовим принципом реорга-нізації є створення сучасної сервісної служби для клієнтів. Працівники, які раніше виконували адміністративно — господарські функції, тепер виконують функції з надання послуг клієнтам: шукачам роботи надають сервісну підтримку сприяння зайнятості, а роботодавцям — якісний підбір працівників. Процес реорганізації супроводжується впровадженням в роботу сучасних інформаційних технологій. Зокрема, для презентації шукачів роботи застосовуються відеорезюме; запроваджено дистанційне спілкування з роботодавцями за допомогою скайп-співбесіди. Пошукачі роботи отримали можливість дистанційного навчання та навчання он-лайн за допомогою освітнього проекту PROMETHEUS та реалізації со-ціального проекту з вивчення англійської мови на базі он-лайн платформи «Lingva. Skills». За допомогою сервісу «Електронна черга» кожен охочий самостійно, не витрачаючи зайвого часу на відвідування центру зайнятості, може записатися на індивідуальний прийом до фахівця через мережу Інтернет. Застосування цих та інших форм роботи є додатковим імпульсом у досягненні позитивної динаміки результатів роботи служби зайнятості за 2017 рік.

З метою самозайнятості 8 осіб виявили бажання провадити підприємницьку діяльність та отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Праце-влаштовано за направленням служби зайнятості 407 безробітних. Проходили професійне навчання 187 осіб, а рівень працевлаштування після проходження професійного навчання становить 98,4%. Участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали 255 безробітних громадян. Шляхом компенсації єдиного соціального внеску роботодавцям працевлаштовано 24 безробітних. Одна особа направлена на неформальне навчання за професією «кухар» у Рівненський ЦПТО ДСЗ. У 2017 році зросла кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості, до 60% із загальної кількості роботодавців, які використовують найману працю, а кількість вакансій збільшилася на 0,8% і становила 785 одиниць.

Одним із першочергових завдань служби зайнятості залишається надання комплексу соціальних послуг щодо сприяння праце-влаштуванню військовослужбовцям, в тому числі учасникам АТО, та вимушено переміщеним особам. З початку бойових дій на Сході України, починаючи з 2014 року, за послугами служби зайнятості звернулось 162 демобілізованих військовослужбовці, в т.ч. 145 мають статус учасників бойових дій. Із вказаної категорії було працевлаштовано 41 особу, в т. ч. 3 особи отримали допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, 1 — працевлаштований самостійно, 12 осіб – учасників бойових дій уклали контракт на проходження військової служби, 26 осіб були залучені до громадських робіт та робіт тимчасового характеру, 8 – проходили навчання.

Протягом 2014—2017 рр. за послугами до центру зайнятості звернулось 23 особи, які мають статус внутрішньо переміщеної особи та відповідну довідку, з них отримали статус безробітного — 18 осіб. Працевлаштовано 5 осіб, з яких одна особа була направлена на курси цільового призначення за програмою «підприємець-почат-ківець» та отримала допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи, 1 особа брала участь у громадських роботах. Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 1 особа з числа внутрішньо переміщених осіб.

Впродовж 2017 року в Ратнівському районному центрі зайнятості в наявності було 785 вакансій, з яких 663 укомплектовані, що становить 84,5% від загальної чисельності. З метою налагодження тісної співпраці щодо укомплектування підприємств персоналом проводяться різноманітні заходи, в тому числі семінари,  круглі столи, робочі зустрічі, ярмарки вакансій з роботодавцями та відвідування підприємств фахівцями центру зайнятості. На початок 2018 року в базі даних районної філії Волинського ОЦЗ налічується 6 актуальних вакансій на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців.

Велика увага приділяється профорієнтаційній роботі з випускниками шкіл, які стоять перед вибором професійної діяльності. Протягом 2017 року проведені «Уроки вибору професії», заходи з батьками та педагогами, дні відкритих дверей, ярмарки кар'єри. Профорієнтаційними послугами були охоплені 1960 учнів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Сергій Філюк,

в.о. директора Ратнівської районної філії

Волинського обласного центру зайнятості

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>