ПІДПИСАЛИ КОНТРАКТ НА ОТРИМАННЯ КОШТІВ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

проект заболоття29 листопада відбулася ключова подія для Заліс і Заболоттівської об’єднаної територіальної громади загалом.

Того дня голова громади Валерій Свіржевський підписав перший в історії Заболоттівської ОТГ грантовий контракт між громадою і Дивинською сільською радою Кобринського району Республіки Білорусь в рамках Програми Європейського союзу «Територіальне співробітництво країн Східного партнерства Білорусь-Україна».

Підписання стало продовженням роботи над проектом, яка розпочалася ще у 2015 році, коли у Залісах ще була сільська рада. Тоді сільський голова Віктор Корецький підписав угоду про співпрацю з Дивинським сільським головою, подали заявку на участь у проекті і нарешті через два роки комісія відібрала найкращі. У їх числі виявився і проект Заліс та Дивина. Сума грантової угоди становить 144000 євро (це більше як 4,6 млн грн. гривень за сьогоднішнім курсом), які надійдуть у Заболоттівську селищну раду (за умови співфінансування 10 % з місцевого бюджету). Ці гроші будуть використані на виконання заходів проекту між двома учасниками для співпраці у галузі культури та для капітального ремонту будинку культури в Залісах.

Підписанню контрактів передував дводенний навчальний семінар з питань впровадження окремих проектів у рамках Східного партнерства Білорусь-Україна. На церемонії підписання, яка відбулася 29 листопада у Києві, були присутні голова Заболоттівської ОТГ Валерій Свіржевський, виконуючий обов’язки старости с. Заліси Віктор Корецький, менеджери і координатори проекту та партнери з Білорусі Олександр Рєзанко і Олена Мєзенцева. Як розповів Валерій Свіржевський, протягом 45 днів з моменту підписання контракту партнерам потрібно виконати певні технічні умови, після чого надійдуть кошти з Європейського Союзу, про використання яких учасники проекту будуть звітуватися щомісяця, адже контроль за використанням грантових коштів ЄС перебуває на найвищому рівні. Протягом 2018 року партнери планують освоїти частину виділених коштів, зокрема, у першу чергу розпочнуть капітальний ремонт будинку культури с. Заліси, а також використають їх для обміну культурною спадщиною, оздоровлення дітей прикордонних територій, організації поїздок фольклорних і аматорських колективів у Білорусь та Україну відповідно.

Реалізація проекту «Через вивчення культури сусіднього народу до стійкого партнерства та взаєморозуміння», розробленого Заліською та Дивинською сільськими радами і успадкованого Заболоттівською ОТГ, стала можливою завдяки впровадженню Програми територіального співробітництва (EaPTC) для країн Східного партнерства. Східне партнерство – це політика Європейського Союзу, спрямована на зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку існуючої Європейської політики сусідства. Східне партнерство було урочисто відкрите Європейським Союзом у Празі 7 травня 2009 року. Ця ініціатива передбачала участь шести країн Східної Європи – України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії  та Азербайджану у проектах, спрямованих на покращення співробітництва прикордонних територій східних сусідів ЄС. Участь у програмі  Україна-Білорусь брали Чернігівська, Житомирська, Київська, Рівненська і Волинська області України та Гомельська і Брестська – Білорусі. Для фінансування з Європейського Союзу відібрали 18 транскордонних команд із 148, у тому числі і Заболоттівсько-Дивинську. Загальний внесок Євросоюзу в рамках програми EaPTC становить 12,5 мільйона євро. Для реалізації програми українсько-білоруського прикордонного співробітництва ЄС виділить 3,3 млн. євро. Тож безвідсоткові грантові кошти від Євросоюзу, які можна залучити для розвитку наших територій, – це реальність, було би бажання працювати на благо розвитку територіальних громад прикордоння!

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>