П’ЯТА СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ

У 5-ій сесії районної ради 7-го скликання взяв участь 31 депутат із 34-х, хоча в голосуванні з деяких питань порядку денного брала участь їх менша кількість. Справа в тому, що на цій сесії вперше – згідно зі змінами до законодавства – проводилося поіменне голосування у всіх випадках, як і у Верховній Раді. Тож і деякі наші депутати, беручи приклад з київських «народних» колег, то ходили по залу, то час від часу зовсім залишали його у якихось особистих справах. А до початку голова районної ради Михайло Макарук привітав, як завжди, іменинників та вручив вітальний адрес депутату Олександру Ковчу з Гірник, який нещодавно відсвяткував 45- річчя.
Запитів цього разу було досить багато. Володимир Ярмошук (ВО «Батьківщина») озвучив звернення жителів Млинового до правоохоронців, щоб розслідували викрадення з території сільгоспкооперативу водонапірної башти.
Іван Боровський (ВО «Батьківщина») від імені жителів Лучичів просив дорожників провести ямковий ремонт на відрізку Лучичі – Якушів.
Микола Макарук (фракція «За демократичну Ратнівщину») звернувся до керівників СБУ і поліції з проханням розслідувати, хто і за чиїм дозволом проводив геологічне буріння свердловин у районі Якушів – Річиця, тоді як ні районна рада, ні сільські жодних дозволів на це не давали.
Сергій Куш (ВО «Батьківщина») адресував своє прохання керівництву філії Ковельської ДЕД – встановити в Гірниках на повороті до Бродів вказівний знак, щоб водії бачили дорогу (Володимир Сінчук (Аграрна партія) з місця додав, що такий же вказівник треба встановити і на повороті до Жирич).
Олександр Ковч («За демократичну Ратнівщину») попросив тих, хто вивішує партійні прапори на в’їзді до Ратного, по-дбати і про державний; цікавився, чи є можливість запуску асфальтного заводу біля Конища та про підведення електроліній до будинків молодих забудовників.
Віталій Бірук (ВО «Батьківщина») вніс пропозицію підтримати звернення депутатів Любешівської районної ради до НКРЕ.
Валерій Свіржевський (партія «Солідарність») знову порушив проблему закриття суботніх маршрутів від Гути і Заболоття до Ратного, а також висловив прохання жителів, аби там відкрили АЗС.
Микола Горбачук ( ВО «Свобода») повідомив, що до нього звернулися працівники спортивно-технічного клубу ТСОУ щодо невиплати їм зарплати, а слухачі – що не можуть здати екзамен, бо клуб не отримав ліцензію; про те, що озера району заставлені браконьєрськими сітками, а ніхто з ними не бореться; просив прогрейдерувати дорогу до Комарового і зачитав заяву своєї фракції про недопустимість транзиту російського транспорту через Україну.
Надія Дарчик (ВО Батьківщина») озвучила прохання жителів села Велимче і автоперевізників про проведення ямкового ремонту по центральній вулиці.
Врешті після затвердження порядку денного депутати приступили до його розгляду. Найперше вони затвердили зміни до регламенту роботи районної ради, пов’язані з поіменним голосуванням. Далі заслухали звіт начальника управління фінансів райдержадміністрації Людмили Ковч про виконання районного бюджету за 2015 рік і затвердили його по доходах в сумі 343 млн. 628 тис. 763 грн., по видатках в сумі 340 млн. 541 тис. 451 грн., з перевищенням доходів над видатками в сумі 3 млн. 687 тис. 312 грн. (звіт буде опублікований).
Потому настала черга різних програм. Депутати заслухали і взяли до відома звіт завідувача сектору з питань цивільного захисту апарату райдержадміністрації Сергія Бойка про виконання Районної програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків за 2011—2015 роки і затвердили аналогічну програму на 2016—2020 роки.
Також одноголосно затвердили Районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2016—2020 роки;
Програму надання безоплатної правової допомоги населенню Ратнівського району на 2016—2017 роки;
Районну програму розвитку культури та охорони культурної спадщини на 2016—2020 роки;
внесли зміни до програми реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки, забезпечення прав та законних інтересів різних категорій сімей, дітей та молоді у Ратнівському районі на період до 2017 року;
внесли зміни до рішення районної ради від 30.12.2015 року «Про організацію харчування дітей у навчально-виховних комплексах «загальноосвітня школа-дитячий садок»;
внесли зміни до Районної цільової програми соціального захисту населення на 2016—2018 роки.
Далі депутати затвердили нову штатну чисельність працівників виконавчого апарату районної ради в кількості 19,5 штатних одиниць. Збільшення пов’язане з тим, що введені чотири посади кочегарів у зв’язку з переведенням котельні на тверде паливо.
Після деяких суперечок депутати внесли зміни в нову редакцію заходів щодо економного та раціонального використання коштів районного бюджету, передбачених для утримання районної ради, підприємств, установ і організацій, які фінансуються з районного бюджету. Це дасть можливість, зокрема, центральній районній лікарні придбати за кошти спецфонду мобільні телефони для створення корпоративної мережі.
13-им у порядку денному стояло питання про внесення змін до рішення районної ради від 30.12.2015 року «Про районний бюджет на 2016 рік». Мова йшла про розподіл отих 3 млн. грн., що залишилися з попереднього року. І незважаючи на те, що на засіданні бюджетної комісії за тиждень до сесії, яке тривало майже п’ять годин, усе більш-менш узгодили, на сесії дискусія розгорілася з новою силою.
Розпочав її радник голови облдержадміністрації Андрій Харлампович (фракція «Солідарність»). Він запропонував залишити в районному бюджеті 350 тис. грн., які передбачалося передати Самарівській сільській раді для ремонту дороги Броди-Самари. А обґрунтовував це тим, що райдержадміністрація подала до області пропозиції по дорогах. Там включена дорога Доманове-Самари, якщо область затвердить, тоді буде співфінансування за формулою10:90, тобто до цих 350 тис. грн. ра-йонного бюджету область виділить 90 відсотків своїх – майже 3 мільйони. Тож не варто втрачати таку можливість. Також Андрій Харлампович пропонував виділити 100 тис. грн. для продовження меліоративних робіт.
Володимир Ярмошук виступив з різкою критикою самого подібного підходу до перерозподілу вільних залишків бюджету, коли пропозиції вносяться в останній момент, без обґрунтування, і депутати не можуть зробити зважений висновок.
Заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк запропонував виділити цю суму Самарівській сільській раді.
Микола Макарук, голова бюджетної комісії, теж висловив невдоволення тим, що члени бюджетної комісії після такого тривалого обговорення знову починають вносити зміни на сесії до узгодженого рішення комісії. Для чого тоді було засідати більше чотирьох годин? Микола Макарук висловив незгоду з пропозицією А. Харламповича щодо перерозподілу 350 тисяч і проти того, щоб забрати 100 тис. грн., передбачених для закупівлі будматеріалів для перекриття дитячого садка у Щедрогорі, для співфінансування проведення меліоративних робіт. Тому він просив залишити проект рішення без змін.
Володимир Сінчук (Аграрна партія) теж виступив проти того, щоб гроші, передбачені на районну дорогу (Гірники – Самари), перекидати на державну.
Сергій Куш запропонував передати цю суму Гірниківській сільській раді, яка зможе виділити на співфінансування більше своїх коштів.
Віталій Тарасюк («Громадянська позиція») був проти передачі цих коштів Гірниківській сільраді, бо тоді вони не дійдуть до Самарів.
Володимир Сінчук взяв слово вдруге і висловив думку, якщо держава справді профінансує 90 відсотків, то варто залучити такі кошти до районного бюджету.
Олександр Ковч вніс пропозицію залишити цих 350 тисяч в районному бюджеті, а потім вирішити, куди їх спрямувати.
Врешті депутати прийняли проект рішення за основу. Потім були суперечки і дискусії щодо виділення 20 тис. грн. для сектору молоді і спорту райдержадміністрації та про фінансування товариства «Колос», про кошти на витратні матеріали для районної лікарні та ін. У дискусії взяли участь депутати Віталій Тарасюк, Михайло Бегаль (депутат обласної ради), Іван Лях, Віталій Бірук, Микола Макарук, Володимир Сінчук, Валентина Краглик, Микола Горбачук.
Врешті Андрій Харлампович сформулював свою пропозицію так: залишити 350 тис. грн. в районному бюджеті без розпо-ділу, а коли буде пропозиція облдержадміністрації щодо будівництва доріг, тоді на наступній сесії розподілити. За це проголосувала мінімально необхідна кількість депутатів – 18, проти були 4 і 9 утримались.
За другу пропозицію – забрати 100 тис. грн. із Щедрогірського дитсадка на меліорацію – проголосували лише 8 депутатів, 12 були проти, 11 утримались, тож вона не пройшла. Але не набрала необхідної кількості і пропозиція виділити 150 тис. грн. на закупівлю будматеріалів для цього дитсадка.
За зміни до бюджету на 2016 рік (з урахуванням всіх пропозицій) проголосували 24 депутати, проти – 0, утримались 2 і 5 не брали участь у голосуванні.
Наступним було питання про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції комунального підприємства «Редакційно-видавничий комплекс «Ратнівщина». Його підтримали одноголосно (рішення буде опубліковане).
Далі депутати затвердили Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Ратнівській районній раді, взяли до відома звіти керуючої справами районної ради Віри Чернухи та керівника апарату рай- держадміністрації Світлани Юзепчук про виконання Програми забезпечення заходів, пов’язаних із діяльністю депутатів районної ради, за 2015 рік, та виконання Програми відзначення державних свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв у Ратнівському районі за 2015 рік; взяли до відома звіт начальника відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації Івана Шнита про виконання Районної програми розробки схеми планування територій району та коригування генеральних планів населених пунктів району за 2011—2015 роки.
Про затвердження списку народних засідателів Ратнівського районного суду доповідав голова постійної комісії Віталій Бірук. На запитання Миколи Макарука він повідомив, що ці кандидатури подав голова суду Василь Лях і що, за даними суду, вони відповідають усім вимогам, а члени комісії ні цих людей, ні їхніх документів не бачили. Тож Микола Макарук висловив думку, що питання підготовлене наспіх, не було ніякого оголошення, ніхто кандидатів не обирав, а тому запропонував підготувати його і винести на наступну сесію. Після обговорення цю пропозицію підтримали 25 депутатів.
По тому вони передали в безоплатне користування на умовах договору позички оргтехніку – військкоматові, а меблі – Волинському обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф («швидкої») і проголосували за підтримку звернення депутатів Любешівської районної ради до Національної комісії з питань регулювання енергетики; взяли до відома відповіді на депутатські запити.
У «Різному» голова ради Михайло Макарук повідомив депутатів про інформацію прокурора Ковельської місцевої прокуратури про діяльність прокуратури на території району у 2015 році.
Микола Макарук прокоментував лист начальника Рівненської комплексної геологічної партії голові районної ради щодо буріння свердловин на території району. Він сказав, що ніяких запитів туди ще ніхто не посилав, а цей лист є ходом на випередження, коли дізналися, що він цікавиться, хто ж надавав ці дозволи.
Микола Горбачук повідомив, що активісти «Свободи» вже два тижні проводять акцію біля Доманового і поблизу прибрали всю територію, але далі вздовж дороги у лісі повно сміття, яке ніхто не прибирає. Також він поцікавився, що зроблено, скільки освоєно коштів на будівництві дитсадка в Ратному, тому що ходять різні чутки.
На це запитання зразу дав відповідь радник голови облдержадміністрації Андрій Харлампович. Але спочатку він повідомив, що за його пропозицією голова облдержадміністрації Володимир Гунчик погодився продовжити фінансування ремонту Заболоттівської лікарні, яка може стати в майбутньому лікарнею для об’єднаної сільської громади.
А щодо дитячого садочка, то роботи там не припиняються жодного дня. На кінець квітня будуть виконані всі роботи, передбачені по тендеру: два корпуси з вікнами, дверима і дахом, з внутрішніми роботами. Така домовленість є між підрядником та всіма контролюючими органами з області. У планах – до кінця цього року в основному здати дитячий садок.
Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>