Не поставте хрест на новій громаді!

16 листопада відбулося продовження сесії Велимченської ОТГ, так як на попередній не вдалося вибрати секретаря громади, (7 депутатів було «за», 7 – «проти» і один бюлетень був зіпсований). Голосування відбувалося за попереднього секретаря Велимченської сільської ради Галину Видрич, яка багато років сумлінно працювала на своїй посаді. Претендентів більше не було.

Продовження сесії розпочалось зі спроби внести до порядку денного депутатами від села Датинь (директором школи і завучем) питання про призначення заступника голови ОТГ. У них уже був свій претендент. Часто зловживаючи репліками з місця, вони намагалися вплинути на новообраного голову, і їх абсолютно не цікавило, чи потрібний заступник на теперішній час. До речі, є громади, де більше 20 тис. населення, а заступника голови там немає. У Велимченській ОТГ всього 4, 5 тис. населення.

На секретаря, як і напередодні, була та сама кандидатура. Таємне голосування показало: 9 «за», 6 «проти».

Можна зробити висновок, що комусь дуже хотілось заблокувати роботу громади. А не простіше було тим, хто проти, висунути свою кандидатуру?

Окремо хочу сказати про формування виконавчого комітету. Закон говорить, що сесія за поданням голови затверджує виконавчий комітет. По ідеї, голова вводить до його складу людей, з якими готова співпрацювати.

Тут уже новообраному голові «допоміг» присутній на сесії голова районної ради Михайло Макарук. З його подачі почали зменшувати кількісний склад комітету і перейшли до персонального голосування.

Здавалося, що «ведучим» сесії є голова районної ради.

Про голосування. Нагадаю, що в с. Велимче створена православна громада Київського патріархату. Проти представників цього патріархату дружно проголосували депутати від «Батьківщини», «Солідарності» і три депутати від с. Датинь (до речі, всі педагоги). Тільки раз один «помилився».

Голова Велимченської ОТГ Анастасія Павлович була «в ступорі», бо почала шукати нових кандидатів, які, видно, не були попереджені, що їх введуть до складу виконкому.

Похвально, що кожен, навіть не попереджений, готовий всі сили свої віддати на розбудову громади.

Було б смішно, якби не було так сумно. До речі, про деяких депутатів. Подивився в Інтернеті їхні декларації про доходи. Люди, йдіть з шапкою і виручайте нещасних! Держава їм допомагає – хоч субсидії дає. І це нічого, що працюють незареєстровані пілорами з незареєстрованими працівниками, а дехто взагалі додумався використовувати працю неповнолітніх під час навчального процесу. Про це знають всі, не знає тільки школа, податкова і служба у справах дітей.

Чи можуть такі депутати, які обманюють і державу, і людей, переживати за долю громади? Та ніколи. Вони будуть захищати тільки свої шкурні інтереси.

Голова ОТГ А. І. Павлович набрала на виборах більше голосів виборців, ніж всі 14 депутатів, разом узятих. Можу дати тільки одну пораду. Маючи таку підтримку від людей, всі сесії проводити відкриті, при якомога більшій кількості виборців, інакше їй будуть завжди заважати, що і показала перша сесія ОТГ. Щоб не поставили передчасно хрест на громаді.

Микола ОНАНЧУК, пенсіонер

с. Велимче

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>