НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ

Засідання колегії райдержадміністрації, яке відбулося 23 листопада, було досить насиченим. Голова РДА Андрій Харлампович озвучив аж шість питань порядку денного. Були запрошенні сільські та селищні голови, окремі керівники підприємств, установ, директори шкіл району.

Першим про проект Програми еконо-мічного і соціального розвитку району на 2018 рік інформував перший заступник голови РДА Євген Савлук. Він ознайомив з нормативними документами, на підставі яких розробляється Програма, та її метою, повідомив, що після засідання проект буде розміщений на сайті адміністрації, і закликав голів рад та розпорядників коштів подавати свої пропозиції. Андрій Харлампович доповнив, що на 2018 рік пріоритетами в роботі РДА буде ремонт доріг, завершення розпочатого будівництва і при-дбання комп’ютерного томографа для центральної районної лікарні. Колегія вирішила рекомендувати подати проект Програми на розгляд постійних комісій районної ради з наступним затвердженням на сесії.

Другим у порядку денному стояв звіт начальника відділу освіти, молоді і спорту РДА Валентина Андросюка про використання коштів, виділенних відділу освіти у 2017 році на придбання твердого палива. Оголошуючи це питання, Андрій Харлампович наголосив, що ця тема мусується вже з початку року, тому мають бути розставлені всі крапки над «і» й підготовлене спростування в газету, щоб уже всім усе стало зрозуміло й більше ні в кого не виникало бажання писати на цю тему.

А спеціально для преси повідомив, що запрошував на засідання усіх членів тимчасової контрольної комісії районної ради з контролю за використанням бюджетних коштів (хоча ніхто з них не прибув).

Доповідач почав детально розповідати про історію питання, перевірки залишків палива у школах членами контрольної комісії, проведені в цьому році тендери, виділені кошти і закуплене паливо.

Але спочатку головний лікар ЦРЛ, депутат обласної ради Михайло Бегаль з місця зауважив, що з таким звітом слід було виступати перед депутатами районної ради, а не на колегії РДА, бо і в лікарні багато батьків скаржиться, що діти у школах мерзнуть і через те хворіють.

Голова районної ради Михайло Макарук додав, що, аби спростувати факти, треба говорити цифрами.

Врешті й голова РДА Андрій Харлампович зупинив Валентина Андросюка, сказавши, що він хотів побачити не таку до-відку відділу освіти. Бо замість того, аби поставити крапки над «і», ми їх продовжуємо множити далі, сказав він. Тому запропонував перенести розгляд цього питання на наступне засідання колегії.

З інформацією про хід формування місцевих бюджетів на 2018 рік виступила начальник управління фінансів РДА Людмила Ковч. Вона закликала голів ОТГ активніше співпрацювати з управлінням і вчасно подати пропозиції про співфінансування об’єктів спільного користування.

Про стан виконання протитуберкульозних заходів у районі інформувала заступник головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Савлук. За її словами, за 9 місяців ц. р. вперше виявлено 22 випадки захворювання на цю небезпечну недугу, найбільше в Замшанах і Заболотті, три особи з початку року померло: у Заболотті, Велимчі і Самарах-Оріхових. А всього на диспансерному обліку перебуває 208 дорослих і 8 дітей. Проблеми: низький відсоток обстеження населення на флюорографі і брак туберкуліну.

Далі про організацію в районі роботи щодо соціального захисту дітей інформувала провідний спеціаліст-юрист служби у справах дітей райдержадміністрації Юлія Гурська. А голова Заболоттівської селищної ради Валерій Свіржевський інформував про виконання виконкомом делегованих повноважень.

Заступник начальника Ковельської ОДПІ Іван Данилюк звернув увагу сільських голів на значну заборгованість зі сплати земельного податку; головний лікар ЦРЛ Михайло Бегаль порушив питання про майбутнє районної лікарні, а заступник голови РДА Сергій Матвійчук і військовий комісар району Василь Шинкарук говорили про забезпечення осін-нього призову до лав Збройних Сил України. Також Андрій Харлампович представив нового директора ДП «Ратне-    агроліс» Олега Павляшика.

Дмитро МОРОЗ

Один відгук на «НА ЗАСІДАННІ КОЛЕГІЇ»

  1. Oleg S. коментує:

    Не розумію,для чого в процесі територіальної реформи залишили посаду гауляйтера району ? Райдержадміністрації повинні бути розформовані.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>