На сесіях у Велимченській та Датинській сільських радах

сесії сесії1Відбулися сесії у Велимченській та Датинській сільських радах минулого четверга, на яких розглянули питання: про виконання сільських бюджетів за І півріччя 2015 року; про внесення змін у рішення сільських рад «Про сільський бюджет на 2015 рік»; про добровільне об’єднання територіальних громад; про розгляд заяв; різне. Сесії відбулися за участю голови районної ради Миколи Макарука, начальника управління фінансів райдерж-адміністрації Людмили Ковч, депутата обласної ради, головного лікаря центральної районної лікарні Михайла Бегаля, депутатів районної ради Івана Бурка, Василя Дручика, секретарів, бухгалтерів, депутатів сільських рад. Провели сесії сільські голови Василь Філозоф та Іван Гуд.

Велимче

По двох перших питаннях виступила бухгалтер Велимченської сільської ради Олена Борзовець. Так при плані 90 тисяч за півріччя надійшло 135 тисяч, сума перевиконання становить 45 тисяч гривень.

Під час обговорення йшлося про заробітну плату працівникам місцевої пожежної команди, ремонт доріг.

Про переваги добровільного об’єднання територіальних громад  детально розповів Микола Макарук, висловили свої позиції депутати Михайло Бегаль, Іван Бурко, інформувала Людмила Ковч. Депутати сільської ради розглянули, обговорили і відхілили пропозицію добровільного територіального об’єднання та створення адміністративного центру у Забродівській сільській раді, яку запропонував сільський голова Микола Калачук. Створили робочу групу, яка з дружнім візитом поїде на переговори до жителів прилеглих сіл, адже більшість висловила думку, що адміністративним центром може бути й Велимче.

Після розгляду заяв від односельців, депутати кілька питань розглянули в «Різному» і завершили свою роботу.

Датинь

Як повідомив сільський голова Датинської сільської ради Іван Гуд, на відміну від інших сільських рад, їхня однією із перших прийшла до питання добровільного  об’єднання територіальних громад, бо надходжень у сільську раду немає і  заробітну плату виплачувати працівникам немає з чого: за липень отримали частково, а у серпні взагалі не матимуть.

— Наша сільська рада є дотованою, — розповідав Іван Гуд, -  яка своїх грошей на утримання ніколи не мала, фінансувала її держава. Вона на такому рівні, як і усі сільські ради, виконувала свої обов’язки, а у цьому році нас не забезпечили необхідними коштами, і маємо абсолютні нулі по всіх фінансуваннях.  Думаю, що нагнітання ніякого не повинно бути і немає. Скажу, що не проти працівники сільської ради іти у відставку. Та не можна залишити пенсіонерів, жителів, які потребують нашої підтримки, нашої роботи. Тож не даром ми тут усі зібралися. Усе-таки функції треба якось виконувати до виборів, до спланування початку фінансового року, чи до того, поки приймемо рішення і увійдемо до якоїсь іншої сільської ради. Іван Гуд попросив поради, роз’яснення і співчуття.

Микола Макарук розповів про розподіл державних коштів, зокрема, наголосив на змінах у  бюджетному законодавстві України на 2015 рік щодо фінансування сільських рад. Зауважив, що у Датинській сільській раді не вважали за необхідне шукати додаткові резерви і наповнювати дохід, щоб утримувати таким чином сільську раду. І те, що сільський голова Іван Володимирович каже, що якось потрібно протриматися, то якби використовував він дані кошти в межах можливого, а не по максимуму, то їх вистачило б на десять місяців. У березні, квітні та травні жодна нарада не відбувалася, за словами Миколи Макарука, на якій би він не озвучував сільські ради – Самари-Оріхівська, Височненська, Датинська, Залухівська, Межиситівська, — які були на плаву, завжди на них звертав увагу, попереджав, щоб думали, як і звідки залучити кошти. Усі перераховані сільські ради, окрім Датинської, наповнили бюджети і покращили своє фінансове становище, бо шукали резерви. Кожна обирала свій шлях заощадження і наповнення: скорочувала штат, переводила на менший оклад, не виплачувала індексацію, вимагала сплати податків від підприємців та інше. Микола Макарук перерахував ряд можливостей поповнення бюджету Датинської сільської ради, якими просто знехтував сільський голова. Також наголосив, що процес добровільного об’єднання довготривалий. Розказав про вихід із критичної ситуації на прикладах інших сільських рад. Кожен має виживати по своїх можливостях, а говорити: «Нам не дають грошей», то це найлегше. Сільська рада мусить функціонувати і докласти для цього потрібно максимум зусиль. Про недоліки роботи сільського голови говорила і Людмила Ковч.

Надав поради, запропонував свою підтримку, висловив думки щодо неправильного  фінансового розподілення депутат районної ради, житель села Датинь Василь Дручик.

Михайло Бегаль розповів про переваги добровільного об’єднання територіальних громад, а також про велику перевагу лікарні, амбулаторії, «швидкої» у селі Велимче, навів приклади із своєї практики. І зауважив, що Датинська сільська рада хоч у глухому куті, та «халява» далі не пройде. Сесія закінчилася на оптимістичній ноті, що шляхи виходу із кризової ситуації є, і вони мають бути вирішені.

Леся Грінчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>