НА ПЕРШІЙ СЕСІЇ ЗАБРОДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ПРИЙНЯТО 135 РІШЕНЬ

У серпні відбулось четверте  пленарне засідання, яке і завершило першу сесію Забродівської сільської ради. Перше засідання зібрало новообраних депутатів ще у травні, воно і стало початком нового історичного етапу для Забродівської, Видраницької, Поступельської, Річицької та Щедрогірської сільських рад, які на даний час перебувають у стадії завершення реорганізації у Забродівську об’єднану територіальну громаду.

Тернистий шлях реорганізації очолив Забродівський  сільський голова Микола Калачук, секретарем сільської ради обрано Галину Корнелюк.

Відповідно до рішень першого пленарного засідання виконуючими обов’язки старост на територіях вже колишніх сільських рад залишились сільські голови: у Видраниці, Задолині, Заівановому – Василь Лахтюк;  Адамівці, Зоряному, Поступелі – Сергій Борисюк; Окачевому, Залютті, Підгір’ї, Щедрогорі – Раїса Панасюк. Мельники-Річицькі, Річицю та Піски-Річицькі очолила колишній секретар Ірина Солонінко, яка на час проведення виборів виконувала обов’язки сільського голови.

Колишній Річицький сільський голова Василь Мажула затверджений на посаду заступника Забродівського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів на другому пленарному засіданні. На цьому ж засіданні затвердили структуру (чисельність) апарату та штатний розпис, створили і виконавчий комітет, до складу якого увійшли представники з усіх об’єднаних територій.

Окрім традиційних земельних питань, на третьому  пленарному засіданні об’єднали бюджети сільських рад в єдиний, затвердили місцеві податки для усіх населених пунктів на основі діючих Забродівської сільської ради; внесенням змін у штатний розпис перевели усіх працівників до штату Забродівської сільської ради. Особливо активно депутати брали участь в обговоренні питання про Програму соціально-економічного розвитку на період  до 2020 року, де визначено комплекс заходів, що сприятимуть подальшому розв’язанню соціальних проблем та підвищенню добробуту населення як Забродівської сільської ради в цілому, так і кожного населеного пункту окремо.

Одними із найважливіших рішень четвертого пленарного засідання стали: внесення змін до сільського бюджету та створення опорної школи з метою впорядкування мережі навчальних закладів та по-ліпшення якості освіти для сільських учнів. Зокрема, малокомплектні школи села Якушів (63 учні) та села Зоряне (25 учнів) можуть стати, у разі прийняття рішення районною радою, так би мовити, філіями Забродівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня. Перевагою опорної школи є і те, що на таку школу держава виділятиме більшу субвенцію (кошти). Для кращого ознайомлення депутатів з даного питання виступив запрошений на сесію начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентин Андросюк.

Напередодні кожного засідання вже традиційно проходять засідання комісій (комісії з питань планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку; комісії з питань освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, побутового і торговельного обслуговування та соціального захисту населення; комісії з питань земельних відносин, екології та природних ресурсів), на яких детально розглядаються передбачені планом роботи питання.

Після другого пленарного засідання Микола Калачук організував робочий об’їзд частини населених пунктів ОТГ, зокрема, це був маршрут Адамівка-Зоряне-Поступель-Видраниця для ознайомлення депутатів з інфраструктурою та проблемами  населених пунктів та з метою розробки стратегії розвитку територій.  Напередодні третього пленарного засідання, після засідань комісій, робоча поїздка продовжилась по селах Заброди, Лучичі, Якушів, Мельники-Річицькі, Річиця, Піски-Річицькі, Підгір’я та Щедрогір.

Повноцінне функціонування Забродівської сільської ради розпочнеться вже з початку нового року, коли будуть направлені додаткові преференції від держави – дотації та інвестиції з Державного фонду регіонального розвитку, додаткові податкові надходження, субвенції на освітню та медичну галузі.

У цілому в ході пленарних засідань було розглянуто 67 питань, прийнято 135 рішень.

З метою залучення кошів у розвиток інфраструктури ОТГ сільський голова Микола Калачук особливу увагу й надалі приділяє розробці та реалізації проектів, співпрацюючи як із державними фондами та установами, так і з міжнародними партнерами.

По попередньо напрацьованих проектах найближчим часом розпочнеться їх реалізація, а саме: реконструкція приміщення дитячого садка з ігровим залом у с. Видраниця, капітальний ремонт дороги Видраниця-Задолина в с. Видраниця, уже розпочався капітальний ремонт приміщення ЗОШ І-ІІІ ступеня с. Заброди з впровадженням енергозберігаючих заходів.

Продовжується розгляд поданих до другого етапу оцінки проектів з енергозберігаючих заходів по Щедрогірській та Річицькій територіях та будівництво комунальних доріг по Забродівській території. Ведуться підготовчі роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації щодо будівництва спортивного залу в с. Видраниця, реконструкції котельні під спортивний зал у с. Поступель, будівництва дитячого садка в с. Мельники-Річицькі та ін.

На сьогодні населення новоутвореної Забродівської сільської ради  становить 8 тис. 957 осіб., а територія – 27 тис. 578 га.

Юлія АВРАМУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>