На 47-й сесії районної ради

сесіяМинулого четверга відбулася 47 сесія районної ради шостого скликання за участю 36 депутатів із 48.  Насамперед  депутати та запрошені на сесію вшанували хвилиною мовчання померлого мобілізованого Василя Корнелюка із Млинового та усіх, хто  загинув за  волю та незалежність України.

За традицією перед  початком сесії голова районної ради Микола  Макарук привітав  депутатів, котрі у міжсесійний період відзначали дні народження: Василя  Головія, В’ячеслава Зайця, Сергія Мазурика, Тимофія Новіка, Миколу  Романюка, Василя Півня, Миколу Свербу, Юрія Шкіринця, Анатолія Корецького та почесного громадянина Ратнівщини Олену Буйницьку.

Оскільки сесія відбувалася напередодні  Дня працівників торгівлі, то радник голови облдержадміністрації Андрій  Харлампович вручив Почесну грамоту  голови облдержадміністрації  Світлані  Шишло за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток торгівлі області та з нагоди професійного свята. Для неї і квіти,  які  вручив Микола Макарук (на знімку).

А далі попросили слова представники Волинської обласної громадської організації «Патріотичний щит»,  які порушили питання контрабанди  у Заболотті, наголосивши, що, побувавши протягом двох годин у цьому селищі, побачили свавілля, пов’язане з контрабандою, особливо відкрито торгують горілкою, і просили взятися за вирішення цієї проблеми спільно.

Як і завжди, згідно з регламентом,  півгодини  було відведено для озвучення депутатських запитів, заяв та запитань.  Насамперед Василь Півень (позапартійний) порушив актуальне питання сьогодення — безкоштовного перевезення пасажирів пільгових категорій у громадському  автотранспорті. Щодо цього у нього було декілька депутатських питань: хто на Ратнівщині має здійснювати контроль за виконанням транспортного законодавства на відповідній території; чому, як стверджують перевізники, не укладені договори на пільгові перевезення пасажів на  друге півріччя року? Куди скаржитися людині, права якої порушені водієм? Що робиться в районі, аби завершити конфронтацію між перевізниками та населенням з питань пільгового перевезення пасажирів?

Відповідав начальник соціального захисту населення  Микола Бебес.

— Це питання болюче не тільки у  нашому районі, а й по всій Україні.  Ми на сьогодні заборгували перевізникам 300 тисяч гривень, в цілому за півріччя заплатили всього 17 відсотків від суми, яку повинні були заплатити. Така складна ситуація -  немає  субвенції з держави.  А як тільки будуть кошти – заплатимо і питання автоматично відпаде. Нам обіцяють, що  гроші будуть виділені, але невідомо коли -  по кошторису  у держбюджеті є  700 тисяч на рік.  Щодо договорів, то ми їх уклали з перевізниками, окрім перевізника Романа Смаля. Тож сьогодні у нас  шість перевізників, з якими укладені договори на наступне півріччя, а  в першому півріччі було сім. Не уклали  договір і з Миколою Сидоруком,  який  здійснює перевезення по Ратному – рекомендували йому укласти договір із селищною радою.

Депутат Валерій Свіржевський (партія «Відродження») порушив проблему Заболоття: ринок.

— До мене, як до депутата районної ради, звернулися підприємці селища Заболоття, які працюють на місцевому ринку. На сьогодні Заболоття стало прикордонним центром міждержавної торгівлі. Згідно з даними директора «Забсервіс», яка опікується ринком, офіційно зареєстровано 256 торгових контейнерів, але крім цього щодня, а особливо по вівторках і суботах, до нас приїжджає торгувати від 250 до 500 підприємців не тільки із Ратнівського району і Волинської області, а і з інших куточків України. У свою чергу від 20 до 30 тисяч білорусів відвідує ринок щомісяця. З цього приводу хочу відмітити, що влада сусідньої держави всіляко дбає про своїх громадян, сприяє тому, аби кожен бажаючий білорус зміг доїхати в Заболоття, навіть випускаючи для цього додаткові потяги. Як продавці, так і покупці задоволені і мають певний інтерес, якби не одне «але»…

Кожен день селище, а точніше центр селища — від аптеки до школи — перетворюється на величезний хаотичний вулик, автономію, державу в державі із своїми устроєм, неписаними законами і правилами, обмінними фінансовими структурами і т. д., мешканцям якої, точніше, приїжджим бізнесменам, однаково, що рішенням сесії Заболоттівської селищної ради заборонена вулична торгівля в центрі селища. Вони ігнорують правилами дорожнього руху, дорожні знаки, під якими не те, що стояти транспортним засобам, а й зупинятися заборонено, не звертають увагу на автомобілі, для яких практично перекрито рук по центру селища в базарні дні, не говорячи вже про спеціалізовані авто «пожежної» і «швидкої допомогти» -  їх абсолютно не цікавлять проблеми місцевих жителів вулиць, на яких стоять торгові палатки, проблеми школярів, які через цей хаос на проїжджій частині дороги кожної миті можуть потрапити в ДТП. Тільки в цьому вулику можна щоденно грубити селищному голові, депутатам місцевої та районної рад, дільничним міліціонерам, простим людям, не байдужим до проблем громади, які хочуть навести елементарний порядок на ринку. Тільки тут можна залишити після себе гори сміття і при цьому бути абсолютно спокійним і не покараним.

Місцеві підприємці, які чесно і вчасно сплачують податки в державу, стали заручниками даної ситуації, так, як переважна більшість покупців на Заболоттівський ринок взагалі не доходить, а скупляє усе необхідне у приїжджих торговців, які працюють без відповідних дозволів і проплат у центрі селища, ігноруючи рішення селищної ради.

Майже триста місцевих підприємців при цьому щодня втрачають свої заробітки. Вони не вдоволені організацією стихійного ринку в Заболотті, висловлюють свої претензії до владних структур, які ніби не помічають той безлад, який твориться в центрі селища. І це справедливі нарікання, до яких варто прислухатись як місцевій, так і районній владам.

Особисто я вже не один раз був свідком словесних перепалок, перевернутих палаток, погроз і конкретних дій водіїв з металевими палицями в руках. Ситуація «вибухонебезпечна» і вона з дня на день може вийти з під контролю. Дане питання піднімалося неодноразово підприємцями на сесії Заболоттівської і районної рад, але, на жаль, на сьогодні їх прохання не було почуте.

Без підтримки районної ради, силових структур району селищному голові, депутатському корпусу навести лад на ринку у селищі неможливо.

Микола Макарук констатував, що  із ринком, там, де облаштовані торгові ряди, проблем немає — проблема вуличної торгівлі, яка  заборонена згідно із законодавством. І тут повинні працювати  правоохоронні органи. Запит Валерія Свіржевського депутати спрямували райдержадміністрації та начальнику райвідділу міліції.

Про ринок у Заболотті, необхідність наведення там елементарного порядку та бездіяльність правоохоронних органів говорив і депутат Володимир Ярмошук (фракція ВО «Батьківщина»).

Валерій  Георгійович порушив ще одне питання — дороги до Гути, яка розбита так, що їздити нею вже взагалі не   можна, а в результаті перевізники відмовляються їхати в Гуту.  Запит направили Миколі Янчуку – начальнику  філії «Старовижівський автодор».

Питання Миколи Горбачука (ВО «Свобода») стосувалося  виділення земельної ділянки під будівництво індивідуального житлового будинку ратнівчанину, учаснику АТО Юрію Палію та негайної ліквідації великих, старих дерев у парку біля центру зайнятості, які, особливо у вітряну погоду, несуть небезпеку перехожим та дітям, які тут проводять свій вільний час. Микола Макарук відповів, що по вулиці Заболоттівській,  на якій має бажання  будуватися Юрій Палій, документація в стадії розроблення і має бути завершена в серпні — проблем ніяких не повинно бути.

Депутат Володимир Сінчук порушив питання  щодо законності добування піску на території Жиричівської сільської ради –  його депутатське питання направили до начальника райвідділу міліції Володимира Каноніка та в. о.  начальника Держкомзему Вадима Присяжнюка.

Олександр Бігун («ВО «Батьківщина»)  запитував, чи може наш  держлісгосп забезпечити  безкоштовно дровами учасників АТО без відповідних на те розпоряджень вищестоящих організацій.

Відповідав Микола Мельник -  директор ДП «Ратнівське лісомисливське господарство».  За його словами – підприємство в змозі і має ресурс стовідсотково забезпечити  дровами  учасників АТО, але при умові,  якщо будуть відповідні на це рішення, як мінімум -  рішення обласної ради.  Тож було вирішено  направити звернення до депутатів обласної ради.

Далі депутати затвердили порядок денний сесії і приступили до розгляду питань, які виносились на сесію.

Першим розглянули питання про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку району за перше півріччя, яке підготував Євген Савлук – начальник відділу економічного розвитку, торгівлі, інфраструктури та туризму  райдержадміністрації.  Під час його обговорення знову ж постало питання пільгового перевезення громадян. Євген Петрович проінформував, що проблема є і досить критична. Перевізники на сьогодні взагалі відмовляються в подальшому  здійснювати приміські перевезення. Два перевізники уже відмовилися, це Роман Смаль: рейс Ковель-Ратне, Ратне-Камінь-Каширський, Ратне-Адамівка, Ратне- Конище, Ратне-Самари-Оріхові, та Ковельське АТП. Частково відмовилися ще чотири перевізники: Панасюк, Тричук, Захарчук та Касянчук. Два перевізники сказали, що не планують в подальшому укладати угоди на обслуговування рейсів, якщо не зміниться ситуація, тому що рейси не рентабельні і вони терплять збитки. У районі 52 тисячі населення, з яких 23 тисячі -  пільговики, а перевізникам на сьогодні держава  не компенсує проїзд в автотранспорті, і вони за власний кошт возити пільгову категорію громадян відмовляються. І, якщо до кінця року ситуація в цьому напрямку не зміниться, можемо взагалі втратити приміські перевезення.

Депутати інформацію Євгена Савлука взяли до відома і рекомендували рай- держадміністрації, виконавчим комітетам сільських та селищних рад, керівникам підприємств, установ та організацій  активізувати  роботу щодо виконання завдань та заходів Програми економічного і соціального розвитку району на 2014—2015 роки.

Про внесення змін до рішення районної ради від 20.01.2015  №42/2 «Про ра-йонний бюджет на 2015 рік» проінформувала Людмила Ковч – начальник управління фінансів райдержадміністрації.

Району виділено з обласного бюджету субвенцію на проведення проміжних виборів до обласної ради в сумі 309 100 гривень, а також  на заходи та роботи з мобілізаційної підготовки 90 000 гривень, розпорядником яких визнано районну раду. Виділено розпорядженням голови облдержадміністрації  субвенції  для надання матеріальної допомоги в розмірі по 100 тисяч гривень сім’ям загиблих військово-службовців, які брали участь в  антитерористичній операції на сході України, асигнування  спрямовані Ратнівській селищній раді для сім’ї  Тричука Івана Івановича та Велимченській сільській раді для сім’ї Коляди Дмитра Степановича.Збільшено дохідну частину  районного бюджету за рахунок цільових субвенцій з місцевих бюджетів району на 197300 гривень. Виділені асигнування Заболоттівської селищної ради 2000 гривень та Видраницької сільської ради 3000 гривень спрямовано на забезпечення  діяльності трудового архіву, Ратнівської селищної ради -  5 тисяч  управлінню соціального захисту населення на фінансування програми соціального захисту населення для надання фінансової підтримки громадським організаціям (районній раді ветеранів), Самарівської сільської ради — 58 тисяч  районному відділу освіти для проведення поточного ремонту вбиральні НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня»  с. Самари.

Асигнування спеціального фонду Заболоттівської селищної ради в сумі 129300 гривень спрямовані для Заболоттівської районної лікарні №2 як співфінансування для реконструкції даху стаціонарного відділення лікарні за рахунок фонду регіонального розвитку.

Внесли зміни в дохідну частину ра- йонного бюджету на 850 тисяч гривень по факту перевиконання дохідної частини районного бюджету. Зменшено іншу субвенцію з районного бюджету на заробітну плату органів місцевого самоврядування на 244  тисячі гривень. Кошти від перевиконання  доходів в сумі 850 тисяч гривень та вилучені асигнування в сумі 244 тисячі гривень спрямовані на заробітну плату — 850 тисяч гривень, в тому числі:  територіальному центру – 200 тисяч,  музею  відділу культури – 10, центральній районній лікарні – 370, Самарівській дільничній лікарні – 30, відділу освіти, учкомбінату – 240 тисяч;  на забезпечення харчування одиноких пристарілих громадян стаціонарного відділення територіального центру – 20 тисяч, ра-йонній лікарні на медикаменти (придбання наркотичних засобів) – 30 тисяч, Забродівській сільській раді на співфінансування проекту «Покращення доступу до туристичного району «Долини Зілави» та громад партнерів на кордоні Польщі, Білорусі та України – 47 тисяч, територіальному центру – 15700 для ремонту стаціонарного відділення,  Кортеліській сільській раді – 10 тисяч для благоустрою могил, відділу освіти на оздоровлення дітей у пришкільних таборах – 26475 тисяч, відділу освіти на довезення учнів до місця навчання та додому – 61825 тисяч, відділу освіти – учкомбінату – для придбання паливно-мастильних матеріалів – 10 тисяч, на оплату енергоносіїв – 10 тисяч, ФСТ Колос» – 3 тисячі для участі в Чемпіонаті області з футболу, на підтримку видання районної газети «Ратнівщина» — 10 тисяч.  Було прийнято рішення збільшити дохідну частину районного бюджету ще на 35 тисяч гривень, з яких 15 тисяч спрямовано Замшанівській сільській  раді для розрахунку за ремонт клубу у селі Вужиськ та 20 тисяч гривень — усім пожежним командам на придбання дизпалива.

Відповідно до поданих пропозицій розпорядників коштів здійснено перерозподіл асигнувань між функціями та кодами економічної класифікації видатків.

Депутати з розглянутого питання прийняли відповідне рішення. А далі прийняли рішення про затвердження районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015—2018 роки,  внесли зміни до Районної цільової програми мобілізаційної підготовки, матеріально-технічного забезпечення військових частин, підрозділів правоохоронних органів, призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2014—2018 роки, внесли зміни в Положення про районну житлову комісію по відбору претендентів та встановленню черговості на отримання пільгових довгострокових кредитів, про окремі питання управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. А ось проект рішення про вилучення автомобіля з безоплатного користування районною державною адміністрацією, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району і перебуває на балансі районної ради, у зв’язку з використанням його не відповідно до цільового призначення, не прийняли.

Своїм рішенням депутати звільнили від сплати комунальних послуг комунальний заклад «Луцька міська клінічна лікарня», відділення гемодіалізу якого працює у центральній районній лікарні, затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки,  яка розташована за межами населених пунктів на території Датинської сільської ради, прийняли звернення до ПАТ» Волиньобленерго» щодо відмови Ратнівської філії ПАТ «Волиньобленерго» у стандартному приєднанні новозбудованих житлових будинків до діючих електричних мереж. Справа в тому, що жителі сіл Гірники та Гута неодноразово зверталися до філії ПАТ «Волиньобленерго» з проханням провести стандартне приєднання їхніх новозбудованих житлових будинків до електричних мереж. Заявники отримували від-повіді, що необхідно провести нестандартне приєднання, а відповідно, сума коштів за роботи збільшується у рази і становить 35-40 тисяч гривень з кожного, що є непосильним для забудовників, хоча їхні земельні ділянки знаходяться на відстані 50-100 метрів від діючих мереж Ратнівської філії ПАТ «Волиньобленерго».  Вже під час обговорення  звернення  постало питання щодо законності відмови й було вирішено, аби депутати обласної ради від нашого району порушити це питання на черговій сесії  обласної ради.

Далі депутати прийняли рішення звернутися до голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика щодо внесення кандидатури на посаду голови Ратнівської районної державної адміністрації. У зверненні говориться, що депутати висловлюють крайню стурбованість тривалою відсутністю керівництва виконавчої влади у районі. Той факт, що посада голови райдержадміністрації з 23 грудня 2014 року є вакантною, створює серйозні труднощі у виконанні районною державною адміністрацією власних та делегованих повноважень, в організації роботи її структурних підрозділів, унеможливлює прийняття районною держадміністрацією в межах повноважень визначених чинним законодавством актів, гальмує вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку району.  Зазначені факти спричиняють певну суспільну напругу серед жителів району та не сприяють підтриманню іміджу влади. Враховуючи вищесказане, депутати просять Володимира Гунчика, відповідно до  статті Закону України «Про місцеві державні адміністрації», визначитися з кандидатурою на посаду голови Ратнівської держадміністрації та внести її Кабінету Міністрів України для наступного подання Президенту України на призначення. У ході обговорення цього питання Володимир Ярмошук запропонував, і депутати його підтримали: вирішили доручити виконавчому апарату районної ради  внести зміни у підготовлене звернення та спрямувати його також і  до  Президента України.

Далі депутати районної ради вирішили підтримати звернення депутатів Володимир-Волинської районної ради до Президента України, Генерального прокурора України та Володимир-Волинського міського суду щодо зняття обвинувачення про дезертирство бійців 51-ї ОМБР.

При обговоренні результатів розгляду депутатських запитів, взяли до відома інформації начальника філії «Старовижівський автодор» Миколи Янчука  на депутатський запит Володимира Сінчука щодо необхідності проведення ремонту дороги на відрізку Жиричі-Прохід та начальника центру поштового зв’язку №3 Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» С. Остапука на депутатський запит Валерія Свіржевського з приводу недостатньої кількості листонош у селищі Заболоття, і вирішили запросити на наступну сесію та заслухати Миколу Янчука про стан утримання доріг Старовижівської філії на території Ратнівського району.

У «Різному» депутат Адам Харлампович порушив питання  впорядкування стадіону «Колос», адже ще раніше вітер зняв дах над стадіоном,  і до цього часу не збережено належним чином металоконструкції та металопрофіль. Микола Макарук  говорив про вибори до місцевих рад, про функціонування пожежних команд, інше. Слово мали Володимир Бохонюк – голова правління райспоживспілки, радник голови облдержадміністрації Андрій Харлампович та Заболоттівський селищний голова Василь Головій, який повів мову знову ж таки про проблему ринку у Заболотті, інші.

Після розгляду  питань у «Різному»  47 сесія районної ради шостого скликання закінчила свою роботу.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>