ДЕПУТАТСЬКЕ ПОПОВНЕННЯ І РОЗПОДІЛ ДОХОДІВ БЮДЖЕТУ

Склад районної ради із самої весни ніяк не може стабілізуватися. Нагадаємо, що тоді, після виборів до Забродівської об’єднаної територіальної громади, два обранці – Іван Боровський  від ВО «Батьківщина» та Михайло Кобець від «УКРОПу» — поміняли мандати депутатів районної ради на депутатів сільської. Тож їхні місця на 18-й сесії районної ради, яка відбулася 7 липня, зайняли наступні за черговістю кандидати, включені до списків від цих партій: Микола Октисюк, вчитель НВК с. Самари-Оріхові, та Валентина Бєлік, керівник народного аматорського колективу районного будинку культури. Вони увійшли до фракцій  ВО «Батьківщина» та «За стабільну Ратнівщину» відповідно.

Однак ще перед визнанням їхніх повноважень сесія достроково припинила повноваження депутата Сергія  Кузьмичова із фракції партії «Громадянська позиція» (с. Межисить) на підставі його особистої заяви. Таке, здається, відбулося вперше в історії районної ради (як, до речі, і зміна депутатського статусу із «вищого» на «нижчий»).

Тож на сьогодні діючими є 33 депутати районної ради, а на сесію прибули 27 із них (разом із новачками).

Депутати без обговорення (тому що попередньо всі ці питання розглядалися на засіданнях постійних комісій районної ради) за-твердили Районну програму розробки схеми планування території району, коригування та оновлення генеральних планів населених пунктів району на 2017—2018 роки і внесли зміни до районного бюджету на цей рік. Завдяки перевиконанню бюджету по доходах на 2 млн 91 тис.  грн депутатам було що розподіляти. Отже, 1 млн 332 тис. грн спрямовано на першочергові потреби  установ, а саме: на підвищення з 1 вересня посадових окладів педагогічних пра-цівників – 190 тис., на доплату за престижність праці педагогічним працівникам – 258 тис., на зарплату з нарахуваннями – 588 тис.(в т.ч. 278 тис. — на Самарівську  лікарню),  на зарплату вчителям Щитиноволянської ЗОШ – 50 тис., на енергоносії – 173,5 тис., на інші видатки – 72,5 тис. грн.

Ще 408 тис. грн спрямовано на фінансування об’єктів, виконання районних програм та поповнення резервного фонду, а 351 тис. грн  – як іншу субвенцію сільським та селищним радам для проведення їхніх видатків. Також депутати перерозподілили між головними розпорядниками коштів 450 тис. грн, виділених для фінансування капітального ремонту дитсадка в с. Якушів, 290 тис. – виділені на співфінансування проекту «Покращення освітнього та санітарного середовища в загальноосвітньому навчальному закладі с. Конище» та 200 тис., що були виділені відділу освіти на встановлення системи опалення дитсадка с. Щедрогір. Із цих сум 390 тис. грн спрямовано відділу освіти на придбання матеріалів для підготовки шкіл до нового навчального року.

Далі сесія взяла до відома інформацію голови тимчасової контрольної комісії з питань ефективності використання коштів районного бюджету Володимира Ярмошука, який пояснив, що не може поки що зробити повноцінний звіт, тому що досі немає відповідей від правоохоронних органів. А от головного інженера ДП СЛАП «Ратнеагроліс» В’ячеслава Рябцева, який прийшов на сесію доповідати замість т.в.о. директора підприємства  Ростислава Зарубича, депутати слухати не захотіли і перенесли розгляд цього питання на наступну сесію.

Інформацію про виконання ще декількох районних програм сесія також взяла до відома, затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки та план роботи районної ради на ІІ півріччя 2017 року і підтримала звернення депутатів Ковельської районної ради до Кабінету Міністрів України, голів депутатських фракцій і груп Верховної Ради та народних депутатів від Волині щодо перерозподілу рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування.

Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>