АНДРІЙ ХАРЛАМПОВИЧ: «КОЛИ БУДУЮТЬСЯ НОВІ СОЦІАЛЬНІ ОБ'ЄКТИ, МИ РОЗУМІЄМО, ЩО БУДУЄТЬСЯ НОВА УКРАЇНА»

харламповичЗавтра, 9 серпня, в Україні відзначатимуть День будівельника. Цьогоріч вперше за багато часу нові об'єкти зводитимуть і на Ратнівщині. Зокрема, збудують новий дитсадок у райцентрі та перекриють дах у лікарні в Заболотті. Про деталі ми запитали у радника голови обласної держаної адміністрації Андрія Харламповича.

— Цього року нашому району пощастило отримати фінансування з державного фонду регіонального розвитку. Розкажіть про яку суму йдеться та на які об'єкти будуть розподілені кошти?

— Ще на початку року, коли мене призначили радником голови обласної державної адміністрації, неодноразово спілкуючись із губернатором, наголошував, що Ратнівський район обділений увагою. Кошти фактично не виділялись ні з обласного бюджету, ні з фонду регіонального розвитку. Виявилось, що пропозиції з району по співфінансуванню з фондом регіонального розвитку декілька років взагалі не подавались.

Та, коли виникла можливість увійти в програму, зусиллями працівників РДА та головами місцевих рад ми відібрали найбільш важливі об'єкти та подали на затвердження голові ОДА Володимиру Гунчику.

Сьогодні розпочато фінансування по трьох проектах: будівництво дитсадка у Ратному, перекриття даху стаціонарного відділення Заболоттівської районної лікарні № 2 та проект освітлення вулиць чотирьох сільських рад (Замшани, Заброди, Річиця, Залухів). Загальна кошторисна вартість – більше 15 мільйонів гривень. До слова, інші райони цьогоріч отримали набагато менше фінансування.

 Якщо говорити про лікарню у Заболотті, то коли планують завершити роботи?

— Дах у стаціонарному відділенні Заболоттівської районної лікарні № 2 перебуває непросто в аварійному, а в катастрофічному стані. Для мене порушення цієї проблеми перед Володимиром Петровичем було одним із першочергових завдань, адже пацієнти лікарні щодня відчувають загрозу власній безпеці під час перебування в закладі. Приємно, що зусилля головного лікаря Валерія Свіржевського та працівників районної адміністрації виявилися недаремними і вже до кінця осені роботи будуть виконані. Принаймні, таке завдання ми ставимо перед будівельниками.

— Ви сказали, що у Ратному буде новий садочок на 300 місць. А яка зараз ситуація з місцями у дитсадок? Чи задовольнить новий усі потреби?

— Проблема відсутності ще одного дитячого садочка в селищі Ратне не нова, я її відчув, як і багато ратнівчан, коли власні діти відвідували дошкільний заклад. Уже багато років там переповнені групи. Вихователям дуже складно працювати у таких умовах, адже вони не можуть приділити належної уваги усім малюкам.

Окрім того, сотні діток так і не змогли відвідувати дошкільний заклад через велику чергу та відсутність місць.

Тож одразу після призначення радником голови ОДА став порушувати це питання в найвищих кабінетах області.

Критерії відбору проектів, що фінансуються з фонду регіонального розвитку, не передбачають нового будівництва. Проте наші аргументи були настільки переконливими, що Володимир Петрович, як виняток, включив даний проект у програму на 2015 рік. Вже до кінця року з державного бюджету буде профінансовано більше 8 мільйонів гривень. У свою чергу, селищна рада взяла на себе зобов'язання проплатити роботи на суму більше 900 тисяч гривень і вже виділила 208 тисяч.

Я переконаний, що разом ми зможемо ліквідувати цю суспільну напругу в селищі. І наші дітки отримають можливість відвідувати сучасний дитячий садок.

— Садочок будуватиметься за новими стандартами? Що вирізнятиме його від колишніх?

— У першу чергу, будівництво вестиметься з дотриманням енергозберігаючих технологій. Тож садочок буде не лише теплим, а й економним, адже зараз багато установ витрачають левову частку фінансування на оплату енергоносіїв, а так не повинно бути.

Окрім того, ми плануємо зробити великі просторі групи, нову, сучасну кухню. Звісно ж, і обладнання, парти та багато іншого буде безпечне та зручне для діток.

— Тож, коли малюки сядуть за парти нового закладу?

— Це питання турбує багатьох ратнівчан. Як я вже казав, чимало людей, у кого є діти, знають про проблему з місцями у дитсадках. До того ж, народжуваність в районі з кожним роком зростає. Думаю, що вже наступного року ми зможемо гостинно відчинити двері для малюків.

— Цього року ми бачимо, що в області почали розвиватись та фінансуватись поліські території. Прикладом цього є й Ратнівщина. На Вашу думку, чому ситуація змінилась на краще та, чи буде для нас успішною децентра-лізація?

— Я твердо переконаний, що сьогод-нішня влада на справах доводить людям свою відкритість. До того ж, зараз повне взаєморозуміння між керівництвом ра-йонів та області. Ми неодноразово спостерігали, як відбувались міжусобні чвари, від яких страждали прості мешканці.

У нових умовах всі розуміють, що лише разом, об'єднавшись, ми зможемо вивести на новий рівень країну, область та район. І, в першу чергу, ми повинні дбати про людей, адже працюємо для них.

— У переддень свята, що б хотіли побажати будівельникам?

— Робота будівельників — це реальний внесок в оновлення міст, селищ і сіл нашої країни. Коли будуються нові об'єкти осві-ти, охорони здоров'я, унікальні спортивні споруди, відновлюються храми, пам'ятки історії й культури, ми розуміємо, що будується нове життя, нова Україна. Тож, в першу чергу, я дякую за нелегку працю будівельникам, бажаю злагоди їхнім родинам та мирного неба усім.

Нехай усі їх проекти будуть успішними!

Анна ЄКИМЕНКО-ПОЛІЩУК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>