Сприяння власному працевлаштуванню

Звіт про використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття

У 2016 році пріоритетом у діяльності фахівців служби зайнятості Ратнівського району є дослідження відповідальності особи, роботодавця та держави за працевлаштування, щоб солідаризувати, поєднати ці спільні відповідальності в одному напрямку. Тоді буде результат.

Першою темою, що винесена для публічного обговорення із представниками засобів масової інформації, стала відпо-відальність особи за власне працевлаштування, тобто готовність її до праці, яка вимірюється часом перебування на обліку у центрі зайнятості. Завдання фахівців служби зайнятості — допомогти особі оперативно приступити до роботи, надати їй можливості для вибору місця працевлаштування.

У 2015 році у пошуках роботи до служби зайнятості Ратнів-щини звернулося 1219 громадян, з яких 1125 отримували допомогу по безробіттю (витрачено 4,5 млн. грн. коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття). За направленням районної служби зайнятості впродовж 2015 року працевлаштувалося 384 особи. Започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово 19 безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат єдиного внеску працевлаштовані 27 безробітних (витрати Фонду соцстрахування на випадок безробіття — 123,6 тис. грн.) У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 476 осіб. На організацію громадських робіт профінансовано 39,0 тис. грн. коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.

Щоб сприяти у прийнятті особою оптимального рішення у професійному виборі, фахівці служби зайнятості за допомогою психодіагностичних методик визначають її схильності, здібності до певного виду діяльності, допомагають досконало пізнати себе і власні можливості, відкоригувати самооцінку, додати особі здатності до конкурентної боротьби за місце праці.

Для цього у центрах зайнятості проводяться семінари, тренінги, надаються індивідуальні професійні консультації.

У 2015 році інформаційно-консультаційні заходи служби зайнятості області відвідали понад 3,9 тис. безробітних, 1,9 тис. зайнятих осіб (учні, студенти, внутрішньо переміщені особи, демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО, особи з інвалідністю).

Найбільш дієва програма підтримки пошукачів роботи — професійне навчання, перенавчання, стажування на виробництві та підвищення кваліфікації.

За направленням служби зайнятості у 2015 році профе-сійне навчання проходили 228 осіб з числа безробітних. На організацію профнавчання використано 193,0 тис. грн. із Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. Рівень працевлаштування після закінчення профнавчання становив 99,5%.

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці, а головним гравцем виступає роботодавець. Саме він створює робочі місця, визначає вимоги до персоналу. Роботодавець, який платить високу заробітну плату, забезпечує довозом та місцем проживання, потребує дисципліновані, відповідальні, кваліфіковані кадри, готові до професійного навчання та самовдосконалення. Все частіше умовою для працевлаштування стає знання іноземної мови, ІТ-технологій, спеціальних програм і т.д.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями у 2015 році, становила 775. Станом на 29.02.2016 року кількість вакансій у базі даних районної служби зайнятості — 4 одиниці.

Зі службою зайнятості роботодавцю і пошукачу роботи легше побачити і почути один одного. Але рішення про працевлаштування приймають саме вони. Налаштування особи «постояти на обліку» — неправильне, це самообман. Фахівцям служби зайнятості доводиться виводити таких безробітних з подібного стану, змінювати їхні установки та мотивувати до активності на ринку праці. Отож, у 2015 році знято з обліку без праце-влаштування 345 осіб.

Виплата допомоги по безробіттю та термін перебування на обліку в центрі зайнятості не можуть бути причиною споживацтва, а мають стати поштовхом до самовдосконалення, розвитку.

Успішні приклади самореа-лізації колишніх безробітних Волинська обласна служба зайнятості популяризує на офіційному сайті www.dcz.gov.ua/vol та за допомогою друкованих засобів масової інформації. Вдячні журналістам області за співпрацю та небайдужу позицію до вирішення соціальних питань.

Іван МИРОНЮК,

директор районного центру зайнятості

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>