ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО – У ПРАЦІВНИКІВ ДП «СЛАП «РАТНЕАГРОЛІС»

Зарубич17 вересня професійне свято відзначать усі ті, чиїм покликанням стало ростити і берегти ліс, дбати про його якість і різноманіття, — лісівники Ратнівщини. Тож з нагоди професійного свята ми поспілкувалися з тимчасово виконуючим обов’язки директора ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Ратнеагроліс» Ростиславом Зарубичем.

— Ростиславе Івановичу, які основні завдання ставили на 2017 професійний рік та що вдалося зробити?

— Наша діяльність полягає у веденні лісового господарства, охороні та захисті лісу і його відновленні. До цих завдань колектив підприємства ставиться добросовісно та належно рік у рік. Так, у 2017 році на території підприємства провели лісовідновлення на площі 239 га. Для підвищення якості лісокультурних робіт закупили 4 мотокущорізи, лісові культиватор та плуг, тож на сьогодні приживлюваність лісових культур становить 93 відсотки. Для забезпечення садивним матеріалом на майбутні роки працівники лісництв заготували 3,2 тонни шишок сосни, з яких отримали 32 кг насіння, а також насіння берези, клена, калини та інших порід. Провели рубки формування та оздоровлення лісів, на що витратили 1654,5 тис. грн. Працівники лісового відділу проводять роботи із сертифікації лісів згідно з міжнародними нормами.

— Як цьогоріч боролися з пожежами в екосистемах?

— Завдяки проведеному комплексу робіт з охорони лісів від пожеж нашим лісівникам вдалося вберегти зелені насадження від вогню. Зокрема, створили 325 км мінералізованих смуг, на 198 кілометрах провели догляди за ними, облаштували протипожежні розриви. До настання пожежонебезпечного періоду закупили пожежний автомобіль вартістю 500 тис. грн., облаштували  пункти скупчення пожежного інвентарю в усіх лісництвах, створили новий рекреаційний пункт «Приозерний» в селі Тур біля озера Святого, куточки майстра лісу в кожній дільниці.

— Вже тривалий час гостро стоїть проблема всихання лісів. Як Ви боретеся з нею?

— Нас, лісівників, надзвичайно турбує масове всихання соснових насаджень.  Спочатку  ми проводили вибіркові санітарні рубки, однак цих заходів недостатньо, аби підтримувати ліс у належному стані. У результаті змушені проводити суцільні санітарні рубки, але поки отримаємо всі необхідні дозволи, осередок поширюється за межі ділянки. Екологічна шкода за таких обставин велика, не кажучи вже про економічні втрати. Але ми й надалі будемо проводити всі необхідні заходи, щоб подолати цю «зелену пожежу».

— Розкажіть статистику заготівлі лісу.

— Від рубок головного користування заготовили 14 тис. 749 м куб. деревини, що більше показника минулого року на 6956 м куб. Від проведення рубок догляду за лісом отримано 9 тис. 115 м куб. ліквідної деревини, що на 32,7 % більше відповідного періоду попереднього року. У порівнянні з попереднім періодом збільшили обсяг випуску продукції переробки з 5046,2 тис. грн. до 8634,0 тис. грн. або на 71,3 %, забезпечили збільшення обсягу реалізації товарної продукції на 65,4 %. Вихід ділової деревини з рубок головного користування досяг 92 %  або 13575 м куб.

— Яким чином налагоджена реалізація круглого лісу та продукції переробки?

— Реалізація круглого лісу була спрямована на забезпечення внутрішнього ринку. Значну увагу ми приділяли забезпеченню деревиною закладів соціальної сфери, населення. Наше підприємство повністю забезпечило потребу в дровах усіх навчальних закладів району. Нам вдалося забезпечити зростання вартості знеособленого метра кубічного круглої деревини до 588 грн., що на 65 грн. вище минулорічного показника. За вісім місяців цього року переробили 8001 метр кубічний низькосортної деревини. Отримали продукції переробки на суму 8 млн. 634 тис. грн. Вартість кубометра деревини, пущеного в переробку, становила 1079,2 грн., що на 84,2 грн. більше рівня 2016 року. Підприємство реалізувало товарної продукції на суму 18 млн. 177,4 тис. грн. проти 10 млн. 988 тис. грн. за 9 місяців 2016 року. За фінансовими результатами отримало прибутку 868,1 тис. грн. Пропорційно обсягу реалізованої продукції зросла і продуктивність праці. Вона становить 187 396 грн., що більше у порівнянні з минулорічним періодом на 21,1 %.

— Який маєте штат працівників? Люди не скаржаться на свої зарплати?

— Працевлаштування та забезпечення працюючих заробітною платою нас особливо радує. За вісім місяців поточного року кількість працівників нашого підприємства збільшилася на 36 одиниць і станом на            1 вересня 2017 року становить 103 особи. У лісництвах створили 6 лісозаготівельних бригад, а це 29 чоловік. Зростання обсягів виробництва, удосконалення організації праці, її стимулювання, збільшення вартості кубометра деревини дали змогу підвищити рівень середньомісячної заробітної плати – упродовж року вона зросла на 31,5 відсотка і в підсумку становить 7396,4 грн. Фонд оплати праці штатних працівників за вісім місяців 2017 року склав 5 млн.772 тис. грн.

— На що, окрім заробітної плати, використали зароблені протягом року кошти?

— Виконання запланованих показників та ефективне ведення господарської діяльності дали можливість спрямувати кошти на  капітальні інвестиції в сумі 685 тис. грн. (придбання нового пожежного автомобіля, обладнання для механізованого догляду за лісовими культурами, бензопил, кущорізів, комп’ютерної техніки, іншого). На ведення лісового господарства направили власних коштів у сумі 3 млн. 519 тис. грн. Профспілкова організація надала працівникам підприємства допомогу на суму 43,5 тис. грн., протягом року оздоровлено 8 працівників та членів їхніх сімей.

На урочистостях з нагоди Дня працівника лісу нагородили кращих із кращих лісівників ДП «СЛАП «Ратнеагроліс». Подяки Державного агентства лісових ресурсів України оголосили Віталію Глущуку, інженеру охорони і захисту лісу, Сергію Хомичу, лісничому Турського лісництва, Миколі Бідзюрі, майстру лісу Турського лісництва. Почесну грамоту Державного агентства лісових ресурсів вручили Василю Денисюку, помічнику лісничого Щедрогірського лісництва. Почесну грамоту обласної державної адміністрації отримав головний економіст Валерій Криса. Почесними грамотами обласного управління лісового та мисливського господарства нагороджені Сергій Сітчук, завідувач центральним складом, та Петро Куш, майстер лісу Ратнівського лісництва. Грамоти райдерж-адміністрації вручили Юрію Кіпеню, майстру лісу Заболоттівського лісництва, В’ячеславу Борошуку, майстру лісу Турського лісництва, та Антоніні Сацюк, головному бухгалтеру. Відзнаки районної ради отримали Віталій Видрич, майстер лісу Рат-нівського лісництва, Микола Денисюк, вальник лісу Щедрогірського лісництва, Сергій Мазурик, майстер лісу Заболоттівського лісництва. Директор Ростислав Зарубич вручив грамоти ДП «СЛАП «Ратнеагроліс» бухгалтеру Лідії Лемишук, інженеру лісового господарства Анатолію Москаленку, інженеру з охорони праці Анатолію Куцевичу, інженеру з підготовки кадрів Віті Литвин, механіку Віталію Колядюку, тракторис-ту Миколі Брилюку, водію вантажного автомобіля Богдану Антонюку. Грамотами профспілкової організації підприємства нагородили майстра лісу Щедрогірського лісництва Василя Денисюка, майстра лісу Турського лісництва Василя Тараневича, робітника Ратнівського лісництва Віталія Сачковського та майстра лісу Заболоттівського лісництва В’ячеслава Мазурика.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>