ПРАЦЮЮТЬ ЗАДЛЯ ГІДНОГО ЖИТТЯ КОЖНОГО ЛІСІВНИКА

Працюють Працюють1Представники усіх підрозділів ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» зібралися минулого тижня на профспілкову конференцію, щоб підбити підсумки виконання Колективного договору за 2016 рік та внести зміни до положень Колективного договору у зв’язку із прийняттям нової Галузевої угоди між Держагентством лісового господарства України і профспілкою працівників лісового господарства України на 2016—2020 роки.

Також вирішували деякі виробничі питання. У роботі брав участь голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк.

По господарській діяльності ДП «Ратнівське ЛМГ» за 2016 рік, яке займає площу 28832 га, звітувався директор Микола Мельник. Він зауважив, що основною метою господарювання є охорона, захист та відтворення лісів. Всього на відновлення лісів за звітний період витрачено 2104 тис. грн. власних коштів при плані 1610,6 тис. грн.

Багато уваги працівники лісгоспу приділяють охороні лісу від пожеж та самовільних рубок. Для виконання цих завдань мають повний штат пра-цівників лісової охорони, забезпечують їх автотранспортом, виділяють значні кошти для запобігання та недопущення виникнення лісових пожеж. У минулий, складний у пожежному відношенні рік, лісівники значну увагу приділяли запобіжним заходам безпеки.

У минулому році розпочали відновлювати бджільництво. Разом витрати на охорону, захист та відтворення лісів становлять 14009,0 тис. грн., це враховуючи загальновиробничі та адмінвитрати.

— Промисловість на сьогодні є основним об’єктом уваги громадськості, в основному, з негативної сторони, — зауважив у своєму зверненні до працівників директор Микола Мельник. — Як ви знаєте, ми ведемо постійне, планове, невиснажливе ведення господарства. Об’єми рубання науково обгрунтовані та затверджені компетентними державними органами, які зобов’язують нас у повному обсязі проводити заготівлю деревини, в подальшому вміло її продати, сплатити відповідний відсоток податків, дати працівникам достойну зарплату, ну і, звичайно, щоб ще й залишилися кошти на розвиток виробництва.

З початку 2016 року чистий дохід від реалізації лісопродукції становив 33, 7 млн грн.

Середня заробітна плата штатних працівників за 2016 рік становить 6650 грн., відповідно у 2015 році — 4910 грн. Ріст до попереднього року становить 35 відсотків. З початку року за вислугу років працівникам виплачено кошти в сумі 1,43 млн грн., оздоровчих — 1,05 млн грн., премій — 4,18 млн грн., матеріальної допомоги — 69,0 тис. грн.

У звітному році було всього сплачено 11405, 0 тис. грн. податків, а саме до державного бюджету — 4337, 0 тис. грн., до місцевого бюджету — 3373, 0 тис. грн., інші податки та збори, ЄСВ — 3696, 0 тис. грн.

На сьогодні підприємство забезпечене засобами виробництва як технічно, так і мате-ріально. Значну увагу приділяють оплаті праці та технічному забезпеченню, забезпечують робітників засобами індивідуального захисту, спецодягом. На це у минулому році спрямовано 230, 0 тис. грн. Повною мірою забезпечують потреби населення та установ району в діловій деревині, дровах. Прозорість у роботі та відносинах приносить підприємству, як вважає директор Микола Мельник, бажані результати.

Голова профкому лісомисливського господарства Людмила Завадська розповіла, що найбільшим досягненням є те, що сформований хороший трудовий колектив, який стабільно та ефективно працює. Фонд заробітної плати за рік становить 15 млн. 420 тис. грн. Із них основна зарплата 7 млн 338 тис. грн. та додаткова 8 млн 082 тис. грн.

На сьогодні у колективі працює 191 працівник. Із них лісова охорона — 57, інженерно-технічні працівники — 23 та ро-бітників різних категорій — 100 чоловік.

— Відчутний вплив на фінансово-економічний стан ресурсних підприємств, а також нашого підприємства має введення в дію Закону щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді, — розповідала Людмила Завадська. — Окрім того, прийняття необ-грунтованих рішень щодо заборони тих чи інших рубок, різні заборони на митницях були значними перешкодами для підприємства. У цьому році для підтримки підприємств південно-східного регіону із своїх зарплат перерахували майже 145 тис. грн., а також із профспілкового бюджету 95 тис. грн. матеріальної допомоги членам профспілки.

Профспілковий комітет спільно з адміністрацією постійно працює над вирішенням питань соціального характеру, контролює умови праці та відпочинку працівників. Нараховують і виплачують винагороди за річні результати роботи, за вислугу років, а також матеріальні допомоги на оздоровлення. Заохочують місячними, одноразовими та преміями до ювілейних дат, професійного свята — Дня працівника лісу, у зв’язку з виходом на пенсію, народженням дитини, одруженням. Крім того, працівникам виплачують нецільові допомоги із профспілкового бюджету. Протягом року для всіх постійних працівників, які відпрацювали повний рік, виділяють паливну норму дров в кількості 4, 2 м куб. за фіксованою ціною на 50 відсотків здешевленою. Також за собівартістю кожен працівник підприємства виписує 1 м куб. пиловника. Стало хорошою традицією проводити певні заходи до Нового року, святого Миколая, Міжнародного жіночого дня та до Дня Перемоги. У травні минулого року тридцять вісім працівників здолали нелегкий шлях — підкорили Говерлу. Перед Великодніми святами організовують поїздку до Почаєва. Крім того, влітку чотирнадцять працівників мали можливість оздоровитися на базі відпочинку «Водник» від Національного університету водного господарства та природокористування, що в Херсонській області.

Заслухали на зборах інженера з охорони праці Володимира Матвійчука та перейшли до обговорення. Виступили лісничі Гірницького лісництва Іван Михалевич, Кортеліського – Микола Оніщук та помічник лісничого Жиричівського — Віктор Мороз.

Роботу колективу Ратнівського держлісгоспу та його профкому задовільно оцінив голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства України Павло Матіюк. Прокоментував, що спонукало волинських лісівників провести мирну акцію під стінами Волинської обласної ради. Захід був організований з метою спростувати гострі, неаргументовані обвинувачення у злодійствах, корумпованості й отримати зрештою можливість спокійно працювати на благо галузі.

Потому обирали голову первинної організації Товариства лісівників України ДП «Ратнівське лісомисливське господарство». Такі обов’язки доручили виконувати В’ячеславу Дейнеці, головному лісничому. Заступником обрали Ігоря Оніщука, помічника лісничого Кортеліського лісництва, та секретарем — Володимира Михалевича.

Леся ГРІНЧУК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>