ПРАЦЮЮТЬ, НЕ РАХУЮЧИСЬ ІЗ ЧАСОМ

соцпрацУправління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації забезпечує в межах своїх повноважень додержання законодавчих гарантій в сферах зайнятості, оплати, безпеки й експертизи праці, пенсійного забезпечення, соціального захисту та соціального обслуговування населення, призначення й виплати соціальних допомог, компенсацій, субсидій, надання пільг, виконання функції головного розпорядника коштів тощо.

За останні два роки кількість функцій, додаткових повноважень, які передані згідно з постановою Кабінету Міністрів України, зросла і продовжує збільшуватись. Тож відзначення Дня працівника соціальної сфери – справедлива пошана сус-пільства за щоденну, не завжди помітну, але таку потрібну справу – розв’язання соціальних проблем населення. З якими трудовими показниками підійшли до свого свята, яке відзначили в неділю, працівники управління – інтерв’ю з начальником Миколою Бебесом.
— В управлінні створено п’ять відділів, п’ять секторів, у яких працює тридцять три спеціалісти. В цілому ми надаємо 54 адміністративні послуги, що становить 42 відсотки від загальної кількості послуг, що надаються всіма установами та організаціями району. Навантаження на кожного спеціаліста колосальні, які потребують обов’язкового виконання. У нашій роботі не можна якусь виплату не нарахувати, відкласти на пізніший термін, не задовільнити прохання, звернення громадян, яких протягом дня звертається більше ста чоловік. Об’єм роботи можна підтвердити окремими цифрами. Станом на 1 листопада на обліку перебуває 12704 одержувачі різних видів допомог, компенсацій та субсидій. З них субсидій – 6314 сімей. Нараховано і виплачено за десять місяців поточного року 97 млн. 349 тис. гривень державних допомог, нараховано житлових субсидій на суму 6 млн. 142 тис. гривень. До сектору прийому громадян за призначенням різних видів допомог, субсидій та компенсацій звернулося 10869 сімей. Крім цього, в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебуває майже 12 тис. чоловік, з них 1656 ветеранів війни, 148 воїнів, які брали участь в АТО, з них три інваліди війни, 1731 багатодітна сім’я. Станом на 1 жовтня проведено нарахування пільг з урахуванням доходів 12956 особам, які мають право на пільги, з них на житлово-комунальні послуги – 8600 пільговикам. Нараховано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 4 млн. 800,5 тис. гривень. Проведено нарахування пільг на тверде паливо та скраплений газ 1207 особам на суму 931,8 тис. гривень. Проводиться відшкодування різних витрат учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, перевізникам та іншим пільговим категоріям. 43 учасники бойових дій в зоні АТО отримали допомогу до 9 травня на суму 37625 гривень. Загальна сума виплати разової грошової допомоги ветеранам війни становить 745,3 тисячі гривень 1575 особам. Проведена виплата матеріальної допомоги на суму 24087 гривень 21 демобі-лізованому. Проводиться від-шкодування витрат на поховання учасникам бойових дій та інвалідів війни на 12936 тисяч гривень.
— Миколо Федоровичу, для того, щоб виконати вже названу тільки частину адміністративних послуг, необхідно було провести реорганізацію в управлінні?
— Так. Впроваджено єдину технологію прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги, налагоджено на належному рівні роботу виїзного «Мо-більного соціального офісу», впроваджено технологію прийому громадян за попереднім записом. Тіснішою стала співпраця з сільськими та селищними радами, територіальним центром по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян і пенсіонерів, центром соціальних служб та іншими організаціями. Вся ця робота, а також вирішення багатьох інших питань, адже кожна особа від народження до кінця своїх днів певною мірою проходить через соціальну службу, лягає на плечі як дос-відчених, так і молодих спе-ціалістів. Всі вони добросовісно, старанно, з витримкою, відповідальністю, не рахуючись із часом у вихідні дні та позаробочий час виконують одне з найважливіших і відповідальних завдань – державну підтримку і соціальний захист громадян.
— Тут треба бути юристом, психологом, педагогом та бухгалтером?
— У колективі працює на сьогоднішній день тридцять п’ять працівників, крім них ще дванадцять знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років. З певним досвідом роботи працюють Зоя Володимирівна Лукашук, Тетяна Петрівна Шмиговська, Лариса Іванівна Філіпчук, Ірина Дмитрівна Заліпа, Галина Миколаївна Дейнека, Марія Яківна Куцевич, Оксана Ігорівна Харкевич, Марія Миколаївна Токарська, Алла Миколаївна Тарасюк, Валентина Миколаївна Шанюк, Галина Миколаївна Каць. Хочу сказати, що і молоді спеціалісти, які працюють до десяти років, вже стали досвідченими, знаючими справу службовцями. Колектив підібраний так, що кожен із працівників справляється із будь-якими поставленими завданнями. Прикладом цього є призначення субсидій. У минулому році було призначено субсидії 1880 сім’ям, в нинішньому – 6314. Це відбулося без додаткових штатних одиниць, а просто за рахунок значного збільшення навантаження на спеціалістів.
— Що побажаєте своєму колективу?
— У першу чергу щиро дякую за тяжку, але благородну працю. Бажаю працівникам нашого колективу, всім, хто працює в со-ціальній сфері, щоб надійним супутником у благородній праці й надалі залишалися високий професіоналізм, чуйність та самовіддане служіння людям Ратнівщини. Зичу здоров’я, здійснення бажань і надій, успіхів у справах. Щиро бажаю радості, любові, достатку у ваших домівках, щасливої та доброї долі, а впевненість у завтрашньому дні хай завжди наповнює ваші серця! Хай найвищою нагородою завжди буде людська шана і подяка.
— Дякую за розмову, Вам, Вашому колективу і усім працівникам, причетним до соціальної сфери, усіляких гараздів.
Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>