ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ, НАГОРОДИЛИ КРАЩИХ

підсумували підсумували1У ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» відбулися профспілкові збори, на яких підсумували роботу за минулий рік, намітили на нинішній і обговорили виконання положень Колективного договору.

Сьогодні на підприємстві працює 187 осіб, з яких 52 – у лісовій охороні, 27 – інженерно-технічні працівники, 108 – робіт-ники різних категорій.

Директор підприємства Микола Мельник підсумував зроблене, наголосивши, що головне в їхній роботі – охорона, захист та відтворення лісу.

На лісорозсаднику вирощують в основному сіянці сосни звичайної, якими забезпечують власні потреби та потреби інших лісгоспів області і не тільки. У минулому році виростили 6,2 мільйона штук сіянців, з яких 6,1 мільйона сіянців сосни, 60 тисяч штук вільхи, 20 тисяч штук берези та ін. Окрім того, займаються зеленим черенкуванням, вирощуванням саджанців декоративних порід для озеленення садиб, населених пунктів.

Щороку лісівники проводять лісовідновлення по всіх без винятку зрубах в межах 170 гектарів, в т. ч. лісові культури в межах 60 гектарів, причому хорошої і дуже хорошої якості, наголосив Микола Мельник. Доглядають за молодими посадками – проводять рубки догляду: освітлення, прочищення. У минулому році провели освіт-лення на 83 гектарах, прочищення на 142 гектарах.

Микола Мельник зупинився і на серйозній проблемі – це всихання соснових насаджень середньовікових, пристигаючих, стиглих деревостанів, а в окремих місцях і молодняків. Всихання спричинило об'їдання крони дерев верхівковим лубоїдом. На науковому рівні встановлено, що єдиним і, по суті, безальтернативним методом запобігання масового поширення шкідників і хвороб є проведення санітарних рубань, спрямованих на оперативне видалення всіх пошкоджених насаджень та спалювання порубочних решток, вражених шкідником. У минулому році в порядку суцільних санітарних рубок зрубали 41 гектар соснових насаджень, в цілому зрубали 13 тисяч м3 деревини. На перший квартал нинішнього року вже відведено та погоджено 85 гектарів насаджень, пошкоджених верхівковим короїдом. Відповідно до інвентаризації осередків шкідників та хвороб з різним ступенем пошкодження, на сьогодні площа становить 1520 гектарів. Статистика невтішна.

Багато уваги працівники лісгоспу приділяють охороні лісу від пожеж та самовільних рубок. У минулому році в повному обсязі провели догляди за існуючими мінералізованими смугами протяжністю 600 кілометрів та влаштували 200 кілометрів нових мінералізованих смуг, у спекотні дні цілодобово чергували працівники дільничної лісової охорони. А також постійну увагу приділяють рекреаційним заходам, єгерська служба веде повноцінну охорону угідь від браконьєрів та порушників правил полювання — за мисливський сезон склали 19 протоколів. На підгодівлю диких тварин у минулому році закупили 16 тонн зерновідходів, заготовили сіно та кормові віники.

Від реалізації ліцензій та відстрілочних карток виручили 113,5 тисячі гривень, а витрати на ведення мисливського господарства – 100,4 тисячі, це без заробітної плати єгерів.

Щодо промисловості, то відповідно до запланованої розрахункової лісосіки зрубали і заготовили 23 тис. м3 деревини та 26,1 тис. м3 від рубок догляду. На лісозаготівлях працює сім штатних бригад, які повністю забезпечені засобами виробництва. Значна увага приділяється розкрою та сортуванню деревини, відбору цінних сортиментів. На нижній склад вивезли в межах 25 тис. м3 деревини, а це 51,5 відсотка від заготовленої. Щомісяця власними силами лісівники переробляють 1300—1400 м3 деревини. Основний вид пилопродукції – заготовки для європіддонів. Виготовляють також пиломатеріали обрізні та необрізні, які реалізовують як на внутрішньо-му ринку, так і на експорт. Задовольнили усі заявки по забезпеченні пилопродукцією бюджетних закладів, закладів освіти, місцевих жителів. Усім бажаючим виписували ділову деревину для будівництва та господарських потреб, дрова паливні.

А чистого доходу від реалізації лісопродукції минулого року підприємство мало 38,9 млн. грн. На лісове господарство, включаючи і заробітну плату лісової охорони, спрямували 15,3 млн. грн.

Середня заробітна плата штатних працівників у минулому році становила 7896 грн., у нинішньому році планують її дещо підняти. Торік підприємство сплатило податків та обов'язкових платежів на суму 12 млн. 144 тис. грн.

Микола Мельник також наголосив, що підприємство 100-відсотково забезпечене засобами виробництва як технічно, так і матеріально. Значну увагу приділяють охороні праці та техніці безпеки, забезпечують робітників засобами індивідуального захисту, спецодягом.

Про стан охорони праці і техніки безпеки на підприємстві більш ширше говорив головний інженер Володимир Чикор, який підкреслив, що на ці цілі у минулому році витратили майже півмільйона гривень, а це 12 відсотків від річної суми реалізації при нормативі не менше 0,5 відсотка.

Про виконання положень Колективного договору за 2017 рік інформувала голова профспілкового комітету Людмила Завадська, яка наголосила, що профспілковий комітет спільно з адміністрацією працює над вирішенням питань соціального характеру, контролює умови праці та відпочинку працівників, і зупинилася конкретно, що саме зроблено.

У минулому році фонд заробітної плати на підприємстві становив 17 млн. 100 тис. грн., із них основна зарплата — 9 млн. 800 тис. грн., та додаткова — 7 млн. 300 тис. грн. Виплачувалась працівникам і нецільова допомога із профспілкового бюджету — 87 тис. грн.

За трудові здобутки Людмила Петрівна подякувала членам колективу, керівникам і спеціалістам, а кращі із кращих отримали нагороди.

За ефективну роботу, осо-бистий внесок у розвиток, підвищення ефективності лісогосподарського і лісопромислового виробництва грамотами під-приємства та грошовою премією були відзначені: Володимир Чикор — головний інженер, Василь Пашкуда — електрогазо-зварник нижнього складу, Віктор Трофімук — вальник лісу, та Олег Нінічук — майстер лісу Гірницького лісництва, Іван Приймак — вальник лісу, та Олександр Оні-щук — майстер лісу Кортеліського лісництва, Володимир Євтушик та Валерій Коханюк — майстри лісу Жиричівського лісництва, Олексій Дмитрук та Борис Івлєв — майстри лісу Заболоттівського лісництва, Валентина Ліпіна — бухгалтер, та Іван Соколюк, Іван Галенда, Сергій Глущук — верстатники нижнього складу, Наталія Хомич — інженер з реалізації.

А кращим лісництвом ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» визнано Кортеліське, лісничий якого Микола Оніщук.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>