Охороняють, захищають і відтворюють лісові багатства

лісник2Найбільше підприємство на Ратнівщині, працівники якого  завтра відзначатимуть професійне свято – ДП «Ратнівське лісомисливське господарство», – площа 28832 тисячі гектарів, а в штаті більше 170 осіб. У складі підприємства п’ять лісництв, лісорозсадник, Заболоттівський нижній склад та автотранспортний парк.  З якими трудовими показниками підійшли до свого свята його працівники — інтерв’ю з директором Миколою Мельником.

— На сьогодні наше підприємство у фінансовому плані почувається доволі непогано. Ми досягли певних результатів у господарській діяльності в напрямку оновлення основних засобів. За рік — від свята до свята — придбали більш як на три мільйони гривень основних засобів, у тому числі і легковий автомобіль для лісової охорони, значно поновили, відремонтували наявну техніку. У всіх нас доволі пристойна заробітна плата, яка складає у середньому 4 тисячі 217 гривень. Успішно проводимо заготівлю деревини, яку з початку року провели з об’ємом 26,6 тисячі метрів кубічних, реалізували продукції лісового господарства на 21,3 мільйона гривень. Сплатили значний відсоток податків як до місцевого, так і до зведеного бюджетів — 6 мільйонів 880 тисяч гривень. За тими податками, які сплачуємо у державу, — легалізація робочої сили. Приділяємо багато уваги і спрямовуємо фінанси на ведення лісового господарства. Одне з наших пріоритетних завдань – охорона, захист і відтворення лісів. На ці види діяльності за вісім місяців року спрямували 6 мільйонів 100 тисяч гривень, що складає 29 відсотків із загальної суми, отриманої від реалізації, тобто майже третина грошей — безповоротні витрати, від яких  від морального задоволення і користі для майбутніх прийдешніх поколінь більше нічого не маємо.

Садимо лісові культури, проводимо ретельний догляд за ними, охорону від самовільних рубок, і маємо непоганий результат по наведенню належного стану в плані самовільних рубок. У порівнянні з минулим роком у нас на третину зменшилися випадки самовільних рубок – лісівники дуже відпо-відально відносяться до своїх безпосередніх, функціональних обов’язків, враховуючи те, що проводимо значні виплати як для керівного складу лісгоспу, так і рядового — платимо доплату за вислугу років, тринадцяту заробітну плату, оздоровчі в розмірі посадового окладу або суму середньої заробітної плати під час відпусток працівникам, які йдуть у чергову відпустку. На сьогодні все виробництво у повній  мірі забезпечуємо засобами виробництва, починаючи  від напильника до бензопили — майстер лісу чи лісничий не турбується, де взяти ті чи інші запасні частини, на підприємстві цим займається конкретна особа, що також впливає на дисципліну працівників. Ми вберегли працівників лісового господарства від різних спокус, які пов’язані з реалізацією деревини. Я можу з упевненістю сказати, що звели майже до нуля моменти з реалізації деревини поза касою лісгоспу. Звичайно, можуть бути прикрі випадки, але ми їх присікаємо і вони на разі нам невідомі. Закликаю громадськість району, щоб на початковій стадії такі моменти, якщо виникнуть, розкривалися.

— Ми вже якось звикли до того, що, можна сказати, підприємства ледве животіють, а на прикладі вашого бачимо зовсім протилежне. Миколо Івановичу, скажіть, як Вам вдається нарощувати об’єми і мати належний господарсько-фінансовий стан? Не вирізаєте ж повністю ліс?!

— Деревину ріжемо відповідно до об'ємів чергової суцільної лісосіки в лімітах, затверджених обласною радою. Стосовно об'єму деревини, яка вирубується, то на Ратнівщині та в цілому по Волині вирубується всіма видами рубок приблизно 45-48 відсотків загального щорічного приросту деревини. Упродовж року ми мали таку можливість і, думаю, будемо мати в майбутньому — раціонально проводити заготівлю деревини, вміло її реалізувати, а відповідно мати від цього певний результат. У нас вся діяльність прозора, і ця прозорість дає належний успіх. Наша гордість, гордість Волині та України в цілому – лісорозсадник, на якому вирощуємо в межах п’яти мільйонів посадкового матеріалу сосни, вільхи, берези, дуба — основні лісоутворюючі породи. Маємо  посадковий матеріал хорошої якості, а в результаті і прибутки. Робота Заболоттівського нижнього складу – це основний підрозділ у плані отримання коштів, тому що значна частина деревини йде через нижній склад, 72 відсотки її йде на експорт, і вона значно дорожча, аніж деревина, продана на внутрішньому ринку. Проте лісгосп не відмовив жодному жителю Ратнівщини на предмет придбання дров паливних та ділової деревини для будівництва та ремонту господарських будівель. І надалі в правовому полі будемо проводити таку ж політику.

— Миколо Івановичу, Ви налагодили виробництво і реалізацію продукції, а що на завтрашній день, які наміри і плани?

— На майбутнє плануємо не зменшувати пильність у питанні охорони лісу, це по-перше. І це основне наше завдання. По-друге – закінчити непростий у зв’язку з погодними умовами для нашої галузі рік, — виправити лісові культури, які постраждали від засухи. Посадковий матеріал маємо в достатній кількості. У нас ще є чимало невирішених проблем і питань, над якими будемо працювати.

  Скажіть, як пережили цей непростий пожежонебезпечний період?

— Богу дякувати, не мали жодного випадку лісової пожежі на території ДП «Ратнівське лісомисливське господарство». Жодного.  Хочу віддати належне працівникам лісової охорони та працівникам і небайдужим громадянам району, які дуже відповідально поставились до непоширення існуючих сіль-госппалів. Як тільки десь загорілася стерня -  ми першими були на місці пожежі і приймали активну участь у гасінні, таким чином не допускали поширення вогню до лісових масивів. Хоча при цьому несли й витрати, та лісівники були на своєму місці, і я їм дуже дякую.

— У день свята, зазвичай, відзначають кращих людей колективу. Хто у вас заслуговує найбільшої вдячності за роботу?

— Для директора дуже складно назвати кращих людей. Моя позиція така: якщо поганий працівник – значить, поганий директор. У нас поганих людей і немає. Є хороші і дуже хороші. Якщо говорити в цілому про колективи, позиція наступна: по Гірницькому лісництві, де лісничий Іван Михалевич, значні об’єми роботи проводяться по лісогосподарській діяльності, але ж поряд із цим не хотів би обминути увагою Поступельське лісництво на чолі з лісничим Петром Матвіюком, де люди добросовісно і вправно справляються з роботою, хоча в цілому об'єми робіт по лісництву вдвічі менші. Також слід відмітити працівників Жиричівського, Кортеліського та Заболоттівського лісництв, де хороші, прекрасні, відповідальні та старанні працівники. Кращих відзначаємо до професійного свята.

— Що побажаєте своєму колективу і іншим лісівникам району?

—   Миру, родинного благополуччя, злагоди, любові, хорошої долі і Божого благословення. Шануйте життя, любіть природу і бережіть ліс.

Дякую за розмову, Вам, Вашому колективу і усім працівникам, причетним до лісу, усіляких гараздів.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>