Сузір’я талантів

сузіря сузіря1 сузіря2 сузіря3 сузіря5сузіря6 сузіря7 сузіря8 сузіря9 сузіря10 вітрильникНайкращих учнів і вчителів, які гідно представили Ратнівський район на обласному та всеукраїнському рівнях, відзначили на святі «Сузір’я талантів» у районному будинку культури минулого тижня.

За давнім українським звичаєм гостей у своїй оселі щирим словом зустрічав господар великої шкільної Галактики – начальник відділу освіти Валентин Андросюк:

— У цьому навчальному році учні Ратнівщини здобули 32 перемоги на ІІІ (обласному) етапі олімпіад, зайнявши 5 місце серед районів Волинської області. Олімпіади проводились із 16 навчальних предметів, і приємно, що з усіх ми маємо перемоги, — з гордістю розповідав Валентин Степанович. — Найуспішніше виступили школярі району на олімпіадах: з української мови (4 перемоги з 4-х учасників); з хімії (4 перемоги з 4-х учасників); з російської мови (3 перемоги з 3-х учасників); з інформаційних технологій (2 перемоги з 2-х учасників). По 3 перемоги є з математики та біології, по 2 — з історії, трудового навчання та географії. З решти 7-ми предметів — по 1 перемозі.

У 6 навчальних закладах району працювало 7 секцій Волинської обласної Малої академії наук. 4 учні вибороли призові місця на обласному конкурсі-захисті наукових робіт: ІІ-і з історії (НВК с. Заброди) та географії (НВК № 1-гімназія смт Ратне), ІІІ-і з історичного краєзнавства (ЗОШ № 2 смт Ратне) та математики (НВК ЗОШ № 1-гімназія смт Ратне). У 10 предметних турнірах учні нашого району взяли участь і у 6-ти з них — результативно (з математики, фізики, географії, історії — ІІ-і місця, з економіки, журналістики — ІІІ-і).

Найактивнішими учасниками турнірів залишаються учні ЗОШ НВК № 1-гімназія смт Ратне, НВК с. Замшани та ЗОШ № 2 смт Ратне. Приємно, що учениця 10 класу ЗОШ № 2 смт Ратне Аліна Сукач брала участь у Всеукраїнському турнірі з фізики і має ІІ місце.

Традиційно призові місця зайняли учні на обласному етапі конкурсу знавців рідної мови ім. П. Яцика. На обласному етапі VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка — два ІІІ-іх місця та одне II-е.

Активні школярі району у творчих та мистецьких конкурсах. Олександр Нінічук, учень 10 класу НВК с. Річиця, зайняв І місце на обласному конкурсі читців, присвяченому Т.Шевченку, Андрій Бурчак, учень 8 класу НВК с. Прохід, — III місце на обласному конкурсі Остапа Вишні.

В обласному конкурсі сучасної україн-ської пісні «Срібні дзвіночки» вихованка ЗОШ № 2 смт Ратне Анна Михалевич здобула III місце.

Триває активна робота із залучення школярів до участі в міжнародних та всеукраїнських конкурсах: «Кенгуру», «Колосок», «Левеня», «Бобер», «Лелека», «Соняшник» тощо. Є вагомі досягнення і у спорті: 6 перших місць в області з вільної боротьби, І місце — з баскетболу, II місце — з футболу, III місце — з волейболу (дівчата).

Досягнуті результати є свідченням високого рівня підготовки учасників олімпіад, турнірів, змагань, конкурсів, наполегливої праці їх педагогів-наставників, ке-рівників навчальних закладів, методичної служби району.

Влада району, відділ освіти турбуються про підтримку обдарованих дітей та їх наставників. Щороку двічі для цієї категорії дітей проводяться свята: у січні — Новорічне свято, на якому учні отримують солодощі та сувеніри, у травні-червні — «Сузір’я талантів». Сума витрат на стипендії та грошові винагороди обдарованим щорічно збільшується: 2010 р. — 7300 грн., 2013 р. — 10000 грн., 2016 р. — 18000 грн. Стипендії голів районної ради та районної держадміністрації становили від 400 грн. у 2010 р. до 1000 грн. у 2016 р. Грошова винагорода у 2016 році виплачується учням від 100 до 550 грн.

Учасниками святкового дійства були поціновувачі нелегкої учительської праці. Висловили вітання, підтримали щирим словом обдаровану, талановиту, творчу молодь та їх наставників голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, голова районної ради Михайло Макарук.

Стипендією голів районної державної адміністрації та районної ради нагородили Михайла Макашина, учня 11 класу навчально-виховного комплексу № 1 селища Ратне. Михайло захищав честь району на обласній олімпіаді з географії і зайняв ІІІ місце. А ще він – прекрасний «турнірник», у цьому навчальному році брав участь в обласних турнірах з біології, географії, історії та фізики, на трьох з них команди вибороли ІІ-і місця. На конкурсі-захисті наукової роботи секції «Географія» Волинської обласної Малої академії наук Михайло здобув ІІ місце.

Удостоєний такої ж нагороди Володимир Левчук, учень 11 класу навчально-виховного комплексу села Видраниця. Володя завоював перемогу на обласній олімпіаді з інформаційних технологій, успішно виступив на обласному турнірі юних географів, посівши ІІ місце, та в обласному конкурсі юних інформатиків, аматорів комп’ютерної техніки, зайнявши ІІІ місце.

Керівники району з гордістю потиснули руку та побажали подальших успіхів Аліні Сукач, учениці 10 класу загальноосвітньої школи № 2 селища Ратне, яка на обласній олімпіаді з фізики виборола ІІІ місце. Аліна цьогоріч брала участь в обласних турнірах з правознавства та фізики. На турнірі з фізики Аліну відзначили, як кращого гравця області, та взяли до складу збірної команди на Всеукраїнський турнір, і у місті Суми команда «Хрестоносці» виборола ІІ місце – це вперше в історії області!

Оплесками вітали присутні в залі Дмитра Федорука, учня 10 класу навчально-виховного комплексу № 1-гімназія селища Ратне. Стипендіат – щорічний переможець обласних олімпіад та турнірів. У цьому році виборов ІІ місце на обласній олімпіаді з математики, ІІ-і місця на обласних турнірах з математики та фізики. Успішно захистив наукову роботу на секції «Математика» Волинської обласної Малої академії наук, виборовши ІІІ місце.

Для стипендіатів та всіх присутніх звучала пісня «Омріяна земля» у виконанні дуету з НВК с. Заліси.

У нашому районі 39 навчально-виховних закладів, у яких здобувають освіту 7586 дітей. Їх навчають та виховують 1169 педагогів. З цього року, за пропозицією начальника відділу освіти, визначено 5 кращих навчально-виховних закладів району по організації роботи з обдарованою уч-нівською молоддю.

На п’ятій сходинці зоряного олімпу – навчально-виховний комплекс села Заброди. Для вручення нагород запросили випускника 1980 року даного закладу Валентина Андросюка.

У цьому навчальному закладі щороку є перемоги на обласному рівні. Адже серед 32 членів педагогічного колективу 2 вчителі-методисти, 4 педагоги, які мають звання «старший вчитель». Міцні знання закладаються у цьому навчальному закладі ще з початкових класів. А очолює цей колектив молодий директор — Роман Леонідович Тарасюк, якого запросили на сцену разом із винуватцями свята.

Владислав Боровський, учень 9 класу, виборов ІІІ місце на обласній олімпіаді з інформатики, вчитель Василь Макарович Повх. Іванна Аврамук, учениця 9 класу, зайняла ІІ місце на обласному конкурсі-захисті наукової роботи з історії та ІІІ місце на обласній олімпіаді з правознавства.

Високі результати Іванки – це наполеглива співпраця юнки та її наставника – Тетяни Ада-мівни Дуди, вчителя історії, вчителя-методиста.

Владислава Повх, учениця 6 класу, та її вчитель української мови і літератури Любов Володимирівна Борзовець спільними зусиллями досягли ІІ результату в області у VІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської молоді ім. Т. Шевченка.

4-те місце в рейтингу – у НВК с. Видраниця. Цей навчальний заклад є не лише сучасним, але й закладом, у якому вчаться і виховуються справжні патріоти нашої країни. Нагороджував переможців олімпіад, турнірів та конкурсів, їх наставників випускник 1986 року цього навчального закладу, учасник антитерористичної операції, учасник бойових дій, сільський голова Василь Адамович Лахтюк.

На сцену під гучні оплески запросили Катерину Лахтюк, ученицю 8 класу, яка зайняла ІІІ місце в обласному етапі VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка, та її наставника, вчителя української мови і літератури Лесю Никандрівну Андріюк. Вітали Миколу Назарука, учня 11 класу, який виборов ІІ місце на обласному турнірі юних географів, та його вчителя Тетяну Василівну Назарук. Тетяна Василівна вже вкотре готувала агітбригаду «Видра», яка зайняла ІІ місце на обласному конкурсі колективів екологічної просвіти. Запросили капітана команди Дениса Муравського, учня 9 класу, до нагородження. Піднялася на святкову сцену Тетяна Валеріївна Єременко, вчитель інформатики НВК с. Видраниця, яка результативно готує учнів до обласних олім-піад та конкурсів з інформатики, та кращий учень навчального закладу Володимир Левчук. До когорти зірок приєднався та отримав подяку відділу освіти директор Василь Васильович Авдіюк, який впевнено очолює колектив НВК с. Видраниця 8 років. Василь Васильович  також є випускником 1988 року цього навчального закладу.

ІІІ-є, призове місце по роботі з обдарованими дітьми і вже не вперше – у НВК с. Замшани. Для нагородження номінантів запросили випускника 1977 року цього навчального закладу, лісничого Замшанівського лісництва, заслуженого працівника лісового господарства України Михайла Андрійовича Михалевича. До речі, того дня він був іменинником і отримав щирі вітання й побажання усіляких гараздів.

29 років керує колективом НВК с. Замшани досвідчений директор Михайло Антонович Денисюк, який разом із численною армією переможців отримав того дня нагороди. А саме за-просили Станіслава Бірука, учня 10 класу, який виборов в області ІІ місце на олімпіаді з хімії та ІІІ місце на олімпіаді з інформаційних технологій, наставників Станіслава — Валентину Василівну Бащук, вчителя інформатики та вчителя хімії, старшого вчителя Сергія Анатолійовича Пазюка. На рахунку Сергія Анатолійовича – 7 переможців обласної олімпіади з хімії за останні 3 роки. Серед них і Дарія Дудка, учениця 8 класу, яка вперше брала участь в обласній олімпіаді і зайняла ІІІ місце. Володимир Бірук, учень 11 класу – переможець обласної олімпіади з хімії. Наймолодша представниця НВК с. Замшани, учениця 5 класу Юлія Сідловська, яка виборола ІІІ місце в обласному етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Готувала Юлію до конкурсу вчитель української мови і літератури Олена Андріївна Козел. Олена Андріївна вже вкотре успішно готує команду юних журналістів до обласного турніру. І цьогоріч команда виборола ІІІ місце в області. Запросили на сцену вчителя і команду у складі: Альони Коляди, учениці 11 класу, Ольги Лахтюк, Іллі Михалевича – учнів 10 класу, Анастасії Калінчик – учениці 8 класу, та Катерини Калінчик, учениці 9 класу. Катерина зайняла ІІ місце на обласній олімпіаді з рідної мови, до якої її готувала вчитель української мови і літератури Лариса Іва-нівна Козел. Щиро аплодували та раділи успішності Аліни Михалевич, учениці 11 класу, та її вчителя Максима Віталійовича Бірука, які вибороли ІІ місце на обласному турнірі юних істориків. Вікторія Штик, учениця 9 класу – учасниця Всеукраїнського турніру знавців релігії у Полтавській області. Нагороду Вікторії отримав Максим Віталійович, який готував юнку до турніру.

Як відомо, міцні знання закладаються у початковій школі. Тетяна Олексіївна Михалевич, класовод НВК с. Замшани, результативно попрацювала з ученицею Анастасією Козел і на ра-йонній олімпіаді з природознавства серед учнів 4-х класів завоювали І місце. Тетяна Олексіївна також того дня на сцені поповнила еліту цього навчального закладу.

Після виступу танцювального колективу «Радість» Центру дитячої та юнацької творчості, який представив танець «Маша та Ведмідь», за-просили на сцену учнів та педагогів НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. В. Газіна» смт Ратне.

Нагороди їм вручали випускники 1990 та 1998 років цього навчального закладу: Михайло Михайлович Макарук та Андрій Адамович Харлампович. Ведучі зауважили, що вперше Ратнівський район очолюють два випускники школи селища Ратне.

Шість років керує колективом школи-гімназії творчо обдарована, енергійна, цілеспрямована, по-справжньому ділова Катерина Павлівна Власюк. Вона завжди знаходиться у професійному пошуку. І хоча вперше школа-гімназія поступилась першим місцем, але віримо, що це питання для аналізу і перемога буде обов’язково. Для отримання нагороди запросили Яну Семенюк, ученицю 11 класу, яка виборола ІІІ-і місця на обласній олімпіаді та обласному турнірі з економіки, її вчителя Галину Іванівну Степанець та учасників обласного турніру юних економістів: Анастасію Чернецьку та Анастасію Романюк, учнів 10 класу. Галина Іванівна успішно підготувала агітбригаду «ЕКОПІПЛ» на обласний конкурс колективів екологічної просвіти. Тож капітану команди Анні Михальчук вручили нагороду.

Запросили Тараса Юхима, учня 11 класу, одного з кращих учасників предметних турнірів. Тарас має ІІ-і місця на обласних турнірах з математики та фізики, ІІІ місце з економіки. Для нагородження запросили керівника команди юних фізиків Ярослава Володимировича Шинкарука, а також Дениса Ліпича, учня 10 класу, який успішно виступив у трьох турнірах: з фізики, географії та економіки.

Школа-гімназія має хороші результати з географії: ІІ місце на обласному турнірі, ІІ місце на конкурсі-захисті наукової роботи Волинської обласної Малої академії наук та ІІІ місце на обласній олімпіаді. Нагородили вчителів географії, вчителів-методистів Марію Василівну Кошелюк та Катерину Павлівну Миронюк.

Такі ж результати мають учні гімназії і з математики: ІІ місце на обласній олімпіаді, ІІ місце на обласному турнірі та ІІІ місце на конкурсі-захисті наукової роботи Волинської обласної Малої академії наук. Запросили на сцену вчителя математики, вчителя-методиста Галину Григорівну Лу-пійчук, яка додала у скарбничку району такі високі результати, а ще учнів-учасників обласного турніру юних математиків: Юлію Юхим, ученицю 9 класу, Тамару Михайлевську та Іллю Смолярчука, учнів 10 класу.

Запросили до нагороди Анастасію Штик, ученицю 9 класу, разом з учителем біології, вчителем-методистом Тетяною Анатоліївною Шоломицькою, які зайняли ІІІ місце на обласній олімпіаді з біології.

Вітали Ірину Корнелюк, ученицю 10 класу. Ірина вже вдруге виборює ІІІ призове місце на обласній олімпіаді з англійської мови. Готує Ірину вчитель англійської мови, старший вчитель Алла Вікторівна Пінкевич, яку також запросили до нагородження.

Нагороджували керівники району колектив переможців загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне ім. Миколи Заліпи, який вперше піднявся на вершину районного рейтингу серед навчально-виховних закладів району, адже є відносно молодим, йому лише 20 років. Директор школи Ігор Миколайович Рудчик 5 років очолює цей колектив, є його випускником 1992 року. Ігор Миколайович у цьому році особисто вніс у скарбничку району ІІ місце на обласній олімпіаді з географії, підготувавши Катерину Макарук, ученицю 9 класу. Катя виборола ІІ місце і на обласному турнірі юних істориків. На обласному конкурсі-захисті наукової роботи з історичного краєзнавства Волинської обласної Малої академії наук дівчина брала участь вперше і зайняла ІІІ місце. Запросили її керівника Наталію Петрівну Зінчук до нагородження.

Відзначили Валентину Олександрівну Осіюк, вчителя фізики, вчителя-методиста, яка багато років поспіль віддається сповна, готуючи своїх вихованців до обласних та всеукраїнських олімпіад і турнірів. Відзначили успішність Тетяни Касянчук, учениці 11 класу, яка виборола ІІІ-ті місця на обласних олімпіадах з російської та української мов, та вчителів Тетяни — Валентину Миколаївну Долюк, вчителя української мови, старшого вчителя, та Галину Іванівну Михалевич, вчителя російської мови, старшого вчителя. Вітали оплесками наймолодшу учасницю дійства – Олену Дудкевич, ученицю 3 класу, яка зайняла ІІ місце на обласному етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Готувала Олену старший вчитель Надія Улянівна Кошель.

Відзначили успішність всебічно розвиненої учениці 9 класу Наталії Лукашик. Дівчина додала у скарбницю району аж три перемоги: ІІІ місце на обласній олімпіаді з російської мови, ІІІ місце на обласному етапі VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка та ІІІ місце на обласній олімпіаді з математики. Отримали нагороди вчителі Наталії: Людмила Володимирівна Старушик, вчитель російської мови, старший вчитель, та Ірина Костянти-нівна Колотюк, вчитель математики.

Це ще не всі перемоги Ратнівської школи № 2 з математики. Адже Аліса Лахтюк, учениця 7 класу, зайняла ІІ місце на обласній олімпіаді з математики та ІІІ місце на обласній олімпіаді з математики імені академіка Михайла Кравчука. Алісу та її вчителя математики, старшого вчителя Марію Луківну Динь справедливо відзначили під оплески присутніх у залі. Ратнівська школа № 2 – щорічний призер обласного конкурсу «Срібні дзвіночки». І в цьому році тут є призове ІІІ місце у Анни Михалевич, учениці 5 класу, наставник якої Володимир Васильович Корсак.

Приділили належну увагу Людмилі Павлівні Філіпчук, керівнику гуртків цього ж навчального закладу, яка успішно підготувала шкільне лісництво до обласного зльоту учнівських лісництв – досягли ІІ результату, а лідер цього гуртка краща учениця школи Аліна Сукач.

Відволікла присутніх від нагород музичним вітанням та отримала теплі оплески учениця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне Іванна Корпач.

Як і щороку, визначався рейтинг роботи з обдарованими дітьми і серед навчальних закладів І-ІІ ступеня. Нагороджував заклади начальник відділу освіти Валентин Андросюк.

На І-у місці – педагогічний колектив НВК            с. Язавні, директор Галина Миколаївна Гусак. На ІІ-у – педагогічний колектив загальноосвітньої школи села Піски-Річицькі, директор Марія Андріївна Костючик. На ІІІ-й сходинці – педагогічний колектив НВК с. Сільце, директор Ольга Юхи-мівна Юхимчук.

Вручив нагороди учням та педагогам навчально-виховного комплексу селища Заболоття    Валерій Свіржевський, головний лікар Заболоттівської районної лікарні № 2, депутат районної ради, випускник 1979 року цього навчального закладу (на фото).

Відзначив ученицю 4 класу НВК смт Заболоття Вікторію Головій за зайняте І місце в обласному етапі ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика разом із її вчителем Ольгою Федорівною Білітюк. Ольга Федорівна в цьому році досягла найкращих результатів на ра-йонній олімпіаді для учнів 4-х класів: два І-х місця – з рідної мови та математики.

Відзначили одинадцятикласника Андрія Глущука, який завоював ІІІ місце на обласній олім-піаді з історії, а готував хлопця Валерій Іванович Мельничук. Запросили на сцену Оксану Бриль, ученицю 11 класу НВК с. Здомишель та її вчителя, вчителя-методиста Катерину Миколаївну Шиманську, які досягли ІІІ-о результату на обласній олімпіаді з екології.

Декламував гумореску Остапа Вишні «Ростіть, ростіть…» Андрій Бурчак, учень 8 класу НВК         с. Прохід, який пише власні гуморески і зайняв ІІІ місце на обласному конкурсі юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» (на фото). Готувала Андрія вчитель української мови і літератури Валентина Василівна Пословська.

Завідувачка районного методичного кабінету відділу освіти Тетяна Ганжа нагороджувала номінантів. А саме Ангеліну Дордюк, ученицю 10 класу НВК с. Кортеліси, яка виборола аж дві перемоги: ІІ місце на обласній олімпіаді з російської мови та ІІІ місце на обласній олімпіаді з рідної мови. Тож дівчину можна вважати кращим філологом району 2015—2016 н. р. Відзначила Тетяна Анатоліївна її вчителів Ларису Костянтинівну Круш, вчителя російської мови, старшого вчителя, та Ніну Яківну Мосюк, вчителя української мови і літератури. Отримали нагороди й Ірина Мажула, учениця 8 класу, яка зайняла ІІІ місце в олімпіаді з української мови, та Юлія Ковальчук, учениця 9 класу, яка зайняла ІІІ місце на обласній олімпіаді з хімії. Запросили для нагородження Андрія Літвиновича, учня 11 класу НВК с. Велимче, який вдруге став переможцем обласної олімпіади з трудового навчання, та Андрія Павловича, учня 8 класу, який представляв дев’ятикласників на обласній олімпіаді з цього предмету і зайняв ІІІ-є місце, вчитель Микола Йосипович Кац.

Кожного року НВК с. Велимче представляє район на обласній олімпіаді з астрономії – і завжди результативно — Ольга Нікончук, учениця 10 класу, зайняла ІІІ місце на обласній олімпіаді. Відзначили Олю та її вчителя фізики та астрономії, вчителя-методиста Віталія Сергійовича Трофимчука.

Володимир Самарчук, учень 10 класу, другий рік поспіль займає призові місця на обласній  олімпіаді з біології, в цьому навчальному році – ІІ місце. Готує Володю вчитель біології Людмила Петрівна Костючик.

Щорічно неперевершеними є вихованці НВК с. Річиця на районних та обласних конкурсах читців. Змінюються учні, закінчивши навчальний заклад, але незмінним залишається їх наставник – вчитель рідної мови, вчитель-методист Ніна Іванівна Самарчук. Тож заслужено нагородили Ніну Іванівну та її цьогорічного вихованця Олександра Нінічука, учня 10 класу, який зайняв І місце на конкурсі читців, присвяченому Т. Шевченку (на фото). Олександр продемонстрував свою майстерність з уривком Т. Шевченка «У казематі».

Переможців олімпіад, турнірів та конкурсів нагороджував Олександр Федорович Денисюк, головний спеціаліст відділу освіти. Відзначив за працю у галузі науки Юлію Жолоб, ученицю 9 класу НВК с. Жиричі, яка має аж дві перемоги в області: ІІ місце на турнірі юних істориків та ІІІ місце на олімпіаді з історії. Готувала ученицю Наталія Сергіївна Ковальчук. Петро Шамайло, учень 11 класу, завоював ІІ місце на обласному турнірі юних істориків.

Взяла на свої плечі непростий обов’язок ро-стити обдарованість і справилася з ним якнай-краще Ніна Олександрівна Клименко, вчитель біології НВК с. Жиричі, вчитель-методист, заслужений вчитель України. Ніна Олександрівна пос-тійно результативно готує учнів до районних та обласних олімпіад. І в цьому навчальному році  учениця 8 класу Юлія Ярошук зайняла ІІІ місце.

Олександр Штик, учень 6 класу НВК с. Млинове, на зльоті трудових аграрних об’єднань за-йняв ІІІ місце. Підготувала Сашка вчитель географії, старший вчитель, його любляча бабуся Тетяна Трифонівна Павлович.

У цьому навчальному році театральний колектив «Джерельце» НВК с. Щедрогір під керівництвом вчителя початкових класів Тетяни Мокіївни Омелянчук (на фото) досягнув І результату на конкурсі-огляді театральних колективів, присвяченому 25-й річниці Незалежності України. Члени цього учнівського театрального колективу продемонстрували свою майстерність на районній сцені, показали уривок з драми Лесі Українки «Бояриня» (на фото).

Нагороди спортсменам вручав заступник голови районної державної адміністрації Сергій Матвійчук. Відзначив він кращих борців району, які стали чемпіонами області з вільної боротьби – Максима Касьянова, Іллю Касьянова, Григорія Оніщука, Василя Горніка, Назара Кухарчука. Побажав подальших успіхів Тетяні Миселюк, єдиній дівчинці у цьому спортивному колективі. До перемоги підготував дітей тренер Сергій Микола-йович Мілєхін.

Команда юних баскетболістів виборола І місце  на чемпіонаті області серед юнаків, капітан команди Тарас Казак та тренер Олег Повх.

Районна команда юних футболістів посіла ІІ місце в дитячо-юнацькій лізі Волині, капітан команди Дмитро Левонюк та тренер Юрій Копишинський.

Приємно, що і юні волейболісти не залишилися без перемоги. Вони мають ІІІ місце на чемпіонаті області серед дівчат, капітан команди Дарина Зуб та тренер Алла Тарасюк.

Нагородили танцювальний колектив «Радість» Центру дитячої та юнацької творчості, керівник Іванна Бляшук.

Учні ЗОШ № 2 смт Ратне присутнім запропонували жартівливий танець «Павук».

На порозі дорослого життя стоять випускники. Через декілька місяців вони будуть студентами, а шкільне життя лише згадуватимуть. У цьогорічній районній олімпійській команді – 13 випускників. Для вручення подяк випускникам та їхнім батькам запросили начальника відділу освіти Валентина Андросюка. Їх вручили Яні Семенюк, учениці НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. Героя Радянського Союзу В. Газіна» смт Ратне, і її батькам: Анатолію Хомовичу та Наталії Тимофіївні (на фото); Тетяні Касянчук, учениці ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне ім. М. Заліпи, та її мамі Людмилі Миколаївні; Андрію Літвиновичу, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок»         с. Велимче, і його батькам: Івану Миколайовичу та Валентині Миколаївні; Андрію Глущуку, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» смт Заболоття, і його батькам: Віктору Миколайовичу та Ірині Володимирівні; Тарасу Юхиму, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. Героя Радянського Союзу В. Газіна» смт Ратне, і його батькам: Володимиру Євгеновичу та Наталії Іванівні; Михайлу Макашину, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. Героя Радянського Союзу         В. Газіна» смт Ратне, і батькам: Сергію Микола-йовичу та Наталії Михайлівні; Альоні Коляді, учениці НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок»           с. Замшани, і її батькам: Василю Петровичу та Тетяні Миколаївні; Аліні Михалевич, учениці НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок с. Замшани, і його батькам: Василю Івановичу та Ользі Степанівні; Володимиру Левчуку, учню НВК «ЗОШ    І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Видраниця, і його батькам: Івану Васильовичу та Лілії Аркадіївні; Миколі Назаруку, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Видраниця, і його батькам: Максиму Миколайовичу та Галині Миколаївні; Петру Шамайлу, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Жиричі, і його батькам: Василю Петровичу та Галині Іванівні; Оксані Бриль, учениці НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Здомишель, і її батькам: Анатолію Георгійовичу та Марії Петрівні; Володимиру Біруку, учню НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Замшани, і його батькам: Сергію Адамовичу і Людмилі Іванівні.

Мама Володимира, Людмила Іванівна, висловила вдячність вчителям від усіх батьків та дала хороші настанови випускникам. Щирі слова побажань були й від учня школи-гімназії № 1 смт Ратне Михайла Макашина. Світлана Ятчук, учениця НВК с. Конище, виконала пісню «Побажання».

Є хороша традиція у районі. Визначають учня, який протягом навчального року досяг найвищого результату, і вручають йому символічний вітрильник знань. У навчальному році, який минає, вітрильник знаходився у НВК с. Видраниця. Володимир Левчук, випускник цього закладу, передав вітрильник знань Аліні Сукач, учениці загальноосвітньої школи № 2 смт Ратне, яка за підсумками навчального року досягнула найвищого результату: ІІ місце на Всеукраїнському турнірі юних фізиків (на фото із наставником Валентиною Осіюк).

Районна влада, відділ освіти щорічно стимулюють наполегливу працю педагогів. І в цьому році наказом відділу освіти від 14.04.2016 р.          № 117 «Про відзначення обдарованої учнівської молоді та їх наставників» передбачені щомісячні надбавки до посадового окладу в розмірі від 5 до 30 відсотків.

Свято «Сузір’я талантів» переконало, що у нас є гідне майбутнє. На завершення лунала пісня «Хай буде щастя і любов» у виконанні дуету НВК с. Тур.

До нових зустрічей!

Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>