Не буде вогника у вас — вам ніколи не запалити його в інших

не будеСьогодні перед вчительством стоїть важливе питання: як вчити дітей? Кожний вчитель шукає від-повідь на нього і приходить до висновку, що вчити потрібно так, щоб уроки були цікавими і, при цьому, діти отримували міцні знання.

З приходом дитини до школи розпочинається новий етап у розвитку нових форм її спілкування. Спілкування дітей поступово набуває якісно нового змісту, бо для цього виникають нові умови: з'являється необхідність засвоювати нові поняття з різних навчальних дисциплін, опановувати нову інформацію, робити спроби застосовувати її під час формування нових дій та навичок. Сучасний період розвитку суспільства, оновлення всіх сфер його соціального і духовного життя потребує якісно нового рівня освіти, який відповідав би міжнародним стандартам.

15 лютого в НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня-дитячий садок» села Гута відбувся семінар вчителів початкових класів Заболоттівської селищної ради, тема якого: «Компетентнісний підхід — передумова реалізації виховних і розвивальних можливостей початкової  школи».

Учні зустріли гостей гімном школи. Директор В.С.Безносюк відкрила семінар, презентуючи НВК с. Гута та знайомлячи гостей з програмою семінару.

Згодом вчителі занурилися у світ літератури, відвідавши інтегрований урок читання «Розмова про сонце» у 2 класі. Вчителька О.О. Босюк показала свою майстерність, вміло навчаючи дітей виразному читанню діалогів, інсценізації, артистизму, розвитку моторики рук, коли діти захоплено створювали групові аплікації сонечок. Другокласники були дуже активними: вміло склали свої передбачення, асоціативний кущ, варіювали з мікрофоном як майбутні мас-медіа.

Потому гості відвідали кімнату-музей школи, де учні-екскурсоводи ознайомили всіх з історією села Гута, його видатними людьми, які вагомо вплинули на розвиток господарства, освіти і культури.

А як щиро і радісно вітали гостей тре-тьокласники на українських вечорницях, які організували вчителі О. І. Головій та В. М. Панасюк! Діти чудово виконували ролі, співали, танцювали і пригощали всіх варениками.

Гості були захоплені виставкою дитячих виробів, які учні створюють на уроках та гуртках за інтересами.

Потім відбулося засідання методичного об'єднання вчителів початкових класів Заболоттівської селищної ради, де на порядку денному було два питання: «Компетентнісний  підхід до змісту освіти» та обмін досвідом: «Евристичні» методи навчання молодших школярів.

В. І. Головчик, вчитель початкових класів НВК с. Тур, наголосила на доцільності компетентнісного підходу у змісті освіти, адже сучасний учень повинен вміти використовувати свої знання, вміння і навички, набуті в навчальному процесі, для вирішення конкретних життєвих ситуацій. Поділилися своїм досвідом використання «евристичних» методів навчання О. П. Глущук, вчитель НВК с. Заліси, Л. В. Сверба, вчитель НВК смт Заболоття, Л. В. Сачанюк, В. М. Панасюк, О. І. Головій, О. О. Босюк — вчителі НВК с. Гута. Підсумок підбила К. М. Головій, методист гуманітарного відділу Заболоттівської селищної ради, яка ознайомила зі змінами в проходженні курсів атестації педагогічних працівників за новими стандартами Нової української школи. На згадку про цю зустріч гості отримали українські сувеніри-обереги — ляльки-мотанки.

Зустріч була пройнята атмосферою доброзичливості, взаєморозуміння. Василь Сухомлинський  говорив: «Будьте самі шукачами, дослідниками. Не буде вогника у вас — вам ніколи не запалити його в інших». Такими є вчителі початкових класів Гутянської школи, які вміють запалити цей вогник у дитячих душах.  Адже сьогодні, щоб за-цікавити учнів до навчання, педагогам потрібно зробити його більш розмаїтим, відкривати нові нетрадиційні підходи, які сприяють інтелектуальному та творчому розвитку дитини, а також показати тісний зв'язок вивченого в школі із життям у суспільстві.

Віталіна Панасюк,

голова методичного об’єднання початкових класів НВК с. Гута

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>