Фізику не лише любимо, але й знаємо…   

Фізика – найважливіше джерело знань про навколишній світ, основа науково-технічного прогресу.

Серед різноманіття методів і способів навчання фізики особливе місце посідає розв'язування експериментальних задач на уроках та виконання учнями домашніх дослідів і спостережень. Розв'язування експериментальних задач розвиває в учнів логічне мислення, творчі здібності і кмітливість, формує світогляд.

20 лютого на базі ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне ім. Миколи Заліпи відбулася науково-практична конференція для вчителів фізики та учнів старших класів по темі «Фізичний експеримент – органічна і невід'ємна частина процесу пізнання». В роботі конференції взяла участь Тетяна Ганжа, завідувачка районного методичного кабінету.

Про навчальний фізичний експеримент як основний вид діяльності при вивченні фізики розповіла Валентина Осіюк, вчитель фізики ЗОШ І-ІІІ ступеня № 2 смт Ратне ім. М. Заліпи, вчитель-методист. Виступ наставника доповнила практичними задачами, які даються на олімпіадах та зовнішньому незалежному оцінюванні з фізики, Мирослава Пачка, учениця 11 класу. Адже Мирослава – призер обласної олімпіади не лише з фізики, а й з хімії та економіки. І-е місце на обласній олімпіаді з фізики серед учнів 9-х класів виборола учениця Валентини Олександрівни Аліса Лахтюк.

Віталій Трофимчук, вчитель фізики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Велимче, вчитель-методист, розповів про види шкільного фізичного експерименту та вимоги до його проведення, продемонстрував окремі експериментальні задачі. У Віталія Сергійовича великий досвід науково-дослідницької роботи з фізики: його вихованці здобули 23 перемоги на обласному рівні та 3 на всеукраїнському.

Ярослав Шинкарук, вчитель фізики, та Юлія Вертей, учениця 10 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. В. Газіна» смт Ратне, у своїх виступах поділились секретами підготовки команди юних фізиків школи-гімназії до обласного турніру, на якому вибороли ІІ місце.

Цікаву змістовну інформацію про видатних фізиків, їх основні досліди та винаходи презентувала учениця 10 класу НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок»          с. Жиричі Ірина Мельничук разом із своїм вчителем фізики Анастасією Ковальчук.

Питання «Сучасні програмно-педагогічні засоби при проведенні шкільного фізичного експерименту» висвітлила вчитель фізики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Датинь, старший вчитель Валентина Савлук. Цьогоріч вперше восьмикласник Назарій Артемук, учень Валентини Василівни, став призером обласної олімпіади юних фізиків.

Жорж Рябченко, вчитель фізики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Здомишель, старший вчитель, продемонстрував фізичні прилади, виготовлені ним або учнями власноруч, та власні методичні посібники. Роботи Жоржа Федоровича неодноразово друкувалися у всеукраїнських педагогічних виданнях, а кабінет фізики цього закладу освіти – найкращий в області.

Про проведення домашніх дослідів та спостережень говорила Валентина Солонінко, вчитель фізики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Гірники. А її учні Сергій Куничник та Денис Антонюк продемонстрували цікаві фізичні домашні експерименти. До речі, Сергій другий рік поспіль займає ІІ місце на обласній олімпіаді з фізики.

Хороші традиції у НВК «ЗОШ     І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Замшани з організації позакласної роботи з навчальних предметів. Ольга Михалевич, вчитель фізики, яка нещодавно відзначила свій поважний ювілей, та Сергій Бірук, учень 10 класу, ознайомили присутніх із використанням шкільного фізичного експерименту на позакласних заходах з фізики.

Використовуючи матеріал, підготовлений і продемонстрований учнями та педагогами на конференції, можна проводити не лише змістовні, цікаві уроки, але й позакласні заходи.

Завершився захід врученням сертифікатів учням та їхнім педагогам про участь у конференції. Надіюсь, що ця зустріч ще більше зацікавила учнів вивченням фізики, допоможе у підготовці до фізичної олімпіади, турніру юних фізиків, до зовнішнього незалежного оцінювання з предмету. Адже, як писав дав-ньоримський філософ Сенека: «Дорогу здолає той, хто йде.»

Віра Жерш,

методист районного методичного кабінету

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>