БАГАТЕ НАГОРОДАМИ СВЯТО ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ РАЙОНУ

освіта 2 освіта 5 освіта освіта1 освіти 3День працівника освіти цьогоріч випав на 1 жовтня. Напередодні вчителі району зібралися на урочистості з нагоди професійного свята.

Вітали вчителів голова районної державної адміністрації Андрій Харлампович, голова районної ради Михайло Макарук, представник народного депутата України Степана Івахіва Павло Самолюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентин Андросюк, голова райкому профспілки працівників освіти і науки Валентина Дейнека, селищний голова Володимир Кулик та колишній начальник відділу освіти Василь Струк.

Андрій Харлампович щиро привітав педагогів району і вручив грамоти районної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток освіти району та з нагоди профе-сійного свята Олександру Денисюку, головному спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Любові Фарині, вчителю хімії НВК с. Гірники, Олександру Придатку, вчителю фізкультури НВК с. Жиричі, Ользі Грущук, завідуючій господарством НВК с. Кортеліси, Наталії Ковч, вчителю трудового навчання та інформатики НВК №1 – гімназія смт Ратне, Тамарі Пешук, вчителю початкових класів ЗОШ с. Височне, Олені Семенюк, прибиральниці службових приміщень НВК с. Сільце, Галині Кузьмич, кухарю дошкільного відділення НВК с. Комарове, Тетяні Філіпчук, вихователю Ратнівського дитячого ясел-садка, Аллі Тарасюк, тренеру дитячо-юнацької спортивної школи. Таку ж грамоту Андрій Адамович вручив Андрію Костючику, вчителю фізичного виховання загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Піски-Річицькі, перед тим розповівши цікаву історію. Під час антитерористичних навчань, які відбувалися на Ратнівщині, одна імітована загроза від-працьовувалася і в Пісках-Річицьких. Коли Андрій Степанович побачив, що з невідомого автомобіля вийшли люди, вдягнуті у російську військову форму, він негайно повідомив про це старості, не залишившись байдужим до того, що чужинці розгулюють селом.

З вітальними словами до працівників освіти району звернувся Михайло Макарук. Він нагородив грамотами районної ради і подарунками Валентину Трофімук, вчителя географії НВК с. Гірники, Людмилу Новачук, вчителя біології НВК с. Замшани, Ніну Оніщук, кухаря НВК с. Здомишель, Світлану Томашук, заступника директора з навчально-виховної роботи НВК с. Прохід, Ольгу Коротинську, вчителя початкових класів НВК № 1 – гімназія смт Ратне, Анатолія Тищука, електрика ЗОШ № 2 смт Ратне, Юлію Харлампович, вчителя музичного мистецтва НВК с. Конище, Надію Омелянчук, прибиральницю службових приміщень НВК с. Млинове, Тетяну Пашук, вчителя початкових класів ЗОШ с. Доманове, Жанну Куш, вчителя образотворчого мистецтва НВК с. Броди.

Павло Самолюк передав найсердечніші вітання педагогам від народного депутата України Степана Івахіва і нагородив почесними грамотами Людмилу Філіпчук, керівника гуртків ЗОШ № 2 смт Ратне, і Валерія Ліщука, майстра виробничого навчання міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Павло Миколайович вручив їм також подарункові сертифікати від благодійного фонду «Патріоти Волині» на передплату фахового видання на 2018 рік.

Щиро вітали колег Валентин Андросюк та Валентина Дейнека. Вони вручили подяку міністерства освіти і науки України Сергію Пазюку, вчителю хімії НВК с. Замшани, та грамоту управління освіти, науки і молоді облдержадміністрації Людмилі Костючик, вчителю біології НВК с. Річиця.

Грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації також нагороджені Галина Філюк, вчитель української мови та літератури НВК с. Велимче, Надія Каган, вихователь дошкільної групи НВК с. Велимче, Галина Кобець, помічник вихователя НВК с. Видраниця, Надія Свіржевська, вчитель математики НВК с. Гута, Світлана Грицак, вихователь дошкільної групи НВК с. Датинь, Ніна Борошок, вчитель математики НВК смт Заболоття, Любов Головій, бібліотекар НВК смт Заболоття, Оксана Тарасюк, вчитель початкових класів НВК с. Заліси, Віра Жерш, методист районного методкабінету, Володимир Касянчук, вчитель географії ЗОШ         с. Межисить, Наталія Решетовська, вчитель початкових класів НВК с. Поступель, Андрій Силивонюк, кочегар НВК с. Заброди, Галина Самарчук, заступник директора з до-шкільного виховання НВК с. Річиця, Наталія Бляшук, вчитель математики НВК с. Річиця, Микола Шинкарук, водій шкільного автобуса НВК с. Самари, Валентина Октисюк, вчитель початкових класів НВК с. Самари-Оріхові, Тетяна Скрипчук, вчитель історії та правознавства НВК с. Тур, Олеся Кацевич, вчитель української мови та літератури НВК        с. Щедрогір, Людмила Гаврилюк, вчитель української мови ЗОШ с. Зоряне, Валентина Гордун, вчитель початкових класів НВК           с. Мельники-Річицькі, Людмила Мельник, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК с. Язавні, Володимир Повх, вчитель історії ЗОШ с. Якушів, Тамара Панасюк, вчитель початкових класів ЗОШ с. Підгір’я, Ніна Ващук, вихователь Ратнівського дитячого ясел-садка, Антоніна Захарчук, кастелянша Ратнівського ясел-садка, Микола Аверін, керівник гуртків центру дитячої та юнацької творчості, Оксана Салінська, прибиральниця службових приміщень НВК          с. Залухів, Анна Ничипорук, бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу освіти, молоді та спорту, Світлана Миронюк, педагог-орга-нізатор ЗОШ с. Піски-Річицькі.

Ведучих Сергія та Наталію Ятчуків змінили Олександр Денисюк та Тетяна Ганжа, які розпочали надзвичайно зворушливу, до щему в душі приємну місію. Цьогоріч відділ освіти і методичний кабінет вирішили пошанувати вчителів, які прибули на Ратнівщину з інших областей України, для яких Ратнівщина стала рідною. Ведучі нагадали присутнім події далеких 50-60 років минулого століття, коли вчителів зі Сходу присилали на Волинь, щоб піднімати рівень освіти і культури місцевого населення. На сцені спеціально до свята створили символічну карту України з білих квітів, на якій – стежки і дороги колишніх вчителів сходилися у нашому районі. Усіх їх, педагогів поважного віку, запрошували на сцену, розповідали про те, як вони опинилися на Ратнівщині, а Валентин Андросюк дарував кожному квіти і чашку, на якій – фото вчителя у молоді роки і зображення визначних місць району.

Почесні місця на сцені зайняли Валентина Філь (Вернигора), яка прибула у Заболоття у 1973 році після закінчення Мелітопольського педагогічного інституту, Валентин Нестеренко, який працював вчителем фізики у Самарівській школі, а народився і виріс у Кривому Розі. Марія Олешко (Бірук) приїхала на Ратнівщину у 1955 році із села Соколова Балка Полтавської області. Любов Якубовська приїхала у Сільце у 1956 році із села Балаклія Великобагачанського району. Галина Лидзар прибула у Самари із Новосклівки, що на Полтавщині. Сумчанка Надія Клочек (Харкевич) прибула у Комарове із      м. Кролевець. Лідія Солдатенко (Бохенська) приїхала у Ратне із села Грузьке Сумської області. Велике кохання привело у Самари, на батьківщину чоловіка, із с. Яблучне, що на Сумщині, Лідію Косенко (Баранчук). Із села Домашлин Чернігівської області у Щедрогір прибула Віра Більченко (Середюк).

Із селища Березна Чернігівської області у Ратнівську школу привела доля у 1961 році Ніну Назаренко (Бубелу). Із 1962 року вчителювала на Ратнівщині Віра Анчевська (Ганжа), яка народилася і зросла у с. Зелена Діброва Черкаської області. Із Київщини у Ратнівську школу-інтернат приїхала працювати Лідія Ткаченко. Із Житомирщини прибули Тамара Будюк (Сукач) — із села Велика Чернігівка, Ніна Федорук (Волошина) – працювала у Ратнівській середній школі та школі-інтернаті, Надія Аврамчук (Бачинська) – із села Скребеличі у Ратнівську середню школу, Ніна Хавень (Самарчук) – із Звягеля у 1977 році Річицю, Жорж Рябченко – у 1973 році із села Заріччя в Здомишель, Ольга Круть (Щербина) – у Заболоття. Чорнобильська трагедія змусила сім’ю Аверіних у 1990 році переїхати із смт Народичі в Ратне, де в центрі дитячої та юнацької творчості Микола Аверін працює до сьогодні. Галина Грабовська переїхала у Ратне із Хмельниччини. Ганна Сидор (Колотюк)  прибула у Щедрогір із с. Бабичі Закарпатської області. Василина Левчук (Лукашик) приїхала у Залухів із с. Семенівка Івано-Франківської області. Галина Говдяк (Бірук) обрала Ратнівщину у 1958 році, прибула сюди із с. Горохолина, що на Івано-Франківщині, рідними їй стали За-броди. Із села Колодіїв Івано-Франківської області у Ратне переїхав Богдан Генсіровський. У 1980 році уродженка м. Добромиля Львівської області Марія Гриц (Копитюк) приїхала вчителювати у Датинь. Із села Острів (Львівщина) у Кортеліси прибула Любов Трофимчук (Осіюк). З 1985 року вчителює у Млиновому Марина Степанова (Наливайко), уродженка Архангельської області Росії, дитинство і юність якої пройшли в смт Степань на Рівненщині.

Є у нашому районі і вчителі, які приїхали на Ратнівщину з інших республік колишнього СРСР. Це Валентина Козловська (Свіржевська) – з Латвії у Заліську школу, Валентина Жох (Мельничук) – з білоруського села Орехово у Заліську школу, та Галина Шишко (Пінкевич) – з Білорусі у Ратне.

Зі щирими вітаннями та душевними віршованими рядками звернулася до колег Ніна Самарчук і пригадала всі області, з яких приїхали на Ратнівщину вчителювати у різні часи педагоги. До сліз пронизливо читала вірш-поему про своє непросте життя колишня вихователька школи-інтернату Лідія Ткаченко. Їй у вдячність зал аплодував стоячи.

З більшістю цих вчителів працював, призначав на роботу Василь Струк, який на той час обіймав посаду завідуючого відділом освіти. Ратнівщина стала йому рідною у 1970 році. 12 років він очолював відділ освіти, далі працював на керівних посадах району й області. Під керівництвом Василя Михайловича збудували і добудували 26 шкільних приміщень, 18 дитячих садків, 5 пришкільних інтернатів, 103 квартири для педагогів. Василь Струк із особливим захопленням пригадував роки своєї праці на Ратнівщині, розповідав, як усе було тоді, щиро вітав колег із професійним святом.

У 1982—1983 роках відділ освіти очолював Сава Колотюк, який після закінчення Ужгородського університету прибув у Щедрогір, 33 роки був директором Щедрогірської школи.

З 1988 по 1992 рік відділ освіти очолював Володимир Кулик, уродженець с. Драбівка Черкаської області. Трудовий шлях розпочав у Самарівській школі вчителем хімії та біології. Працював заступником директора, директором цієї школи, інспектором відділу освіти, заввідділом пропаганди та агітації райкому партії. 10 років був директором Ратнівської школи № 1. Уже   11-й рік він – Ратнівський селищний голова. Володимир Миколайович у своєму виступі пригадав ті далекі часи, коли його, юного випускника, направили у віддалені Самари, де вчився жити, працювати. Дякував колективам, у яких працював, за своє становлення як вчителя, як людини і як керівника та вітав педагогів із професійним святом. Усім колишнім очільникам відділу освіти їхній нинішній колега Валентин Андросюк вручив фоторамки із світлинами, на яких зображені найяскравіші моменти з історії їхньої праці на педагогічній ниві.

Хвилиною мовчання та гарними спогадами пом’янули присутні в залі Михайла Пінкевича, який працював завідуючим відділом освіти з 1983 по 1988 рік, Петра Домальчука, який очолював відділ освіти з 1992 по 2010 рік.

Привітали на урочистостях з нагоди Дня вчителя і тих освітян, які приїхали на Ратнівщину з інших областей України та зараз працюють у навчально-виховних закладах району. Це Єлизавета Лейко (Дейнека), педагог-організатор НВК              с. Жиричі, яка 30 років тому прибула на Ратнівщину із села Мала Павлівка, що на Дніпропетровщині. Ірина Столярчук (Свір-жевська) з 1979 року вчителює у НВК           с. Тур, а народилася у м. Єнакієве на Донеччині, зросла у Калуші на Івано-Фран-ківщині. Із Хмельницької області прибули Галина Осташевська (Грицевич) – вчитель початкових класів ЗОШ № 2 смт Ратне, Наталія Олендра – вчитель англійської мови школи-гімназії. З Рівненської області – Ліля Шевчук (Бегаль) – вчитель біології, Олена Ювчик (Мицюк) – вчитель української мови та літератури ЗОШ № 2 смт Ратне, Наталія Єремейчук (Редькович) – вчитель математики НВК с. Комарове, Наталія Тимощук (Ковальчук) – вчитель біології НВК с. Кортеліси, Ганна Томко (Онищук) – завідувач Ратнівського дитячого ясел-садка. Ратнівщина стала рідною для вчителів зі Львівщини – Любові Шуцької (Дордюк) – вихователя НВК с. Кортеліси, Олександра Сілянкова – вчителя фізики НВК с. Комарове.

Вітали гучними оплесками, бажали щасливої учительської долі тридцятьом молодим педагогам, які у цьому навчальному році провели перший урок у своєму професійному житті.

У подарунок від райкому профспілки працівників освіти і науки для педагогів, а ними зал районного будинку культури був переповнений, виступив академічний камерний оркестр «Кантабіле» Волинської обласної філармонії.

Марія ЛЯХ           

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>