ЗРАЗКОВИЙ ПОЛОГОВИЙ ЗАЛ

відкриття пологового 2 відкриття пологовогоВІДКРИЛИ У ПОЛОГОВОМУ ВІДДІЛЕННІ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ

Третього березня у пологовому відділенні центральної районної лікарні було справжнє свято – відкрили пологовий зал, відремонтований за кошти СТОВ «Ратнівський аграрій». Тож адміністрація лікарні, лікарі-гінекологи, медперсонал пологового відділення зібралися, щоб разом подякувати спонсорові – директору підприємства Валентину Чернецькому.

Завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Анатолій Омелянчук щиро дякував Валентину Антоновичу за фінансову допомогу, адже такою благородною справою вдасться певною мірою покращити умови для  народження діток як їхнім мамам, так і лікарям. Говорив слова вдячності адміністрації лікувального закладу, працівникам-ремонтникам. А після цього Валентина Чернецького та Анатолія Омелянчука запросили перерізати стрічку.

— Оце той результат, якого ми хотіли досягнути, — сказав, переступивши поріг пологового залу, спонсор. – Ми це робили на прохання лікарів, які дбають про наших жінок і дітей. Мабуть, те, що відбувається в таких залах, це найбільше таїнство, бо народжується не тільки нова людина, а й нова душа. Це таїнство досить складне для жінки і часто відчуття не найприємніші, але завершення їх дуже приємне. Ініціатива, безперечно, ваша, а наша підтримка. Ми хотіли, щоб жінки бачили не просто косметичний ремонт, а щоб дійсно їм було зручно. Якщо цей пологовий зал зробить здоровішою хоча б одну жінку і одну дитину, то наші зусилля недаремні. Ще раз дякую, що спільними зусиллями ми змогли зробити таку хорошу справу. І напевно, люди її позитивно оцінять. Хоч за станом здоров’я немає головного лікаря Михайла Бегаля на відкритті, проте варто подякувати йому за розуміння і співпрацю.

Валентин Антонович запросив настоятеля храму преподобного Агапіта Печерського протоієрея Ігоря освятити пологовий зал. Після чину освячення священик окропив усіх присутніх святою водою, побажав, щоб Господь благословляв усі починання, допомагав нести нелегкий життєвий хрест лікарям – дбати про фізичне, тілесне здоров’я людей. Священик бажав Божого благословення родинам лікарів і спонсорів, миру, злагоди, добра.

Від імені адміністрації лікарні дякував Валентину Чернецькому Володимир Колотюк, говорив про важливість таких робіт та про їх значення для медперсоналу.

Лікарі жартували, оцінювали переваги відремонтованого залу, дякували «Ратнівському аграрію» та інвестору цього підприємства Андрію Паннікову. У ході бе-сіди старша медсестра пологового відділення Алла Блонська додала, що зовсім випадково пологовий зал став патріотичним, бо стіни пофарбовані у жовтий колір, а жалюзі на вікнах блакитні. Через кілька хвилин після відкриття у пологовому відділенні народився хлопчик. Пологи приймав лікар-гінеколог Юрій Балинський. І це ще більше додало піднесення присутнім.

Детальніше про проведені роботи нам розповів Анатолій Омелянчук. Він повідомив, що усі п’ять залів (один операційний і чотири, в яких жінки народжують самостійно) потребували ремонту. Тож коли у Валентина Чернецького зародилася така ідея, радо на неї відреагували. Головне, що Валентин Антонович запропонував зробити не косметичний ремонт, а капітальний, з максимальним комфортом для жінки і для медиків. До ремонту також залучили кошти громади Ратнівщини, центральна районна лікарня оплачувала послуги працівників-ремонтників (частка грошей склала 24 тисячі 392 гривні), але основна частина коштів, за яку закуповували обладнання, будівельні матеріали (55 тисяч гривень) – це кошти «Ратнівського аграрія». Спонсор поставив за мету зробити все так, щоб через 5-10 років не довелося знову все переробляти. Більше того, Валентин Чернецький запропонував з осені продовжити ремонтні роботи у напрямку, який як пріоритетний і необхідний для лікарні запропонують на розгляд.

Ремонтні роботи тривали з початку грудня до кінця лютого, і вже в перші дні березня провели генеральне прибирання, здійснили посів на наявність мікробів, щоб переконатися, що зал стовідсотково готовий.

Анатолій Васильович розповів про осучаснення залу:

— У радянські часи не було передбачено, що в пологових залах мають бути санітарні вузли. Сьогодні ж жіночка, яка народжує, практично живе в пологовому залі разом зі своїм чоловіком, і все тут має бути зроблене для них. Вона не буде стикатися з іншими жінками біля загального санвузла. Ванну ми встановили для полегшення пологів у спекотну пору року. Тим більше, що вода дуже добре знімає біль під час родового процесу.

Враховуючи переваги відремонтованого пологового залу, лікарі тепер за бажанням пацієнта зможуть застосовувати більш сучасні технології. І хоча випадків пологів у воді в районній лікарні не було (бо ж і умов відповідних не було), але завідувач відділення каже, що із задоволенням готовий їх прийняти.

А на завершення і лікарі, і Валентин Чернецький закликали усіх небайдужих людей долучатися до такої благородної справи – благодійництва заради життя і здоров’я жителів Ратнівщини. Адже роботи тут чимало – ще три таких самих зали, і кожен чоловік захоче, щоб його дружина народжувала у комфортних, сучасних умовах, а лікарня самотужки не може зробити всього. Проте тут готові до компромісу, і часто не треба багато, щоб покращити життя своїм дружинам і новонародженим дітям. Спільною працею і головне – небайдужістю – можна отримати прекрасний результат.

Тим часом пологовий зал уже працює. З моменту відкриття три жіночки благополучно народили діток. І першим немовлям, яке з’явилося на світ у цьому залі, була дівчинка з Ратного.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>