ЯКЕ ЗДОРОВ’Я РАТНІВЧАН?

Савлук Світлана МикРозмова із заступником головного лікаря комунального закладу «Ратнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Світланою Савлук.

— Здоров’я – найдорожчий скарб людини, тому саме здоров’ю людини відводиться особливе місце в системі цінностей, якими дорожить будь-яка цивілізація. Насамперед хочеться зазначити, що здоров’я — це не тільки відсутність хвороб і фізичних вад, а, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, – стан повного соціального, біологічного і психологічного благополуччя людини. На жаль, багато людей не цінують свого здоров’я і звертають на нього увагу тільки тоді, коли почалися проблеми, коли здоров’я вже порушене.

Протягом минулого року у нашому закладі було зареєстровано 144456 звернень, з них 96544 з приводу захворювань, а решта — з метою профілактики. До речі, серед тих, хто захворів, 28226 звернень дитячого населення, а профілактично його оглянуто 13621. У денних стаціонарах закладу в 2016 році проліковано 3286 хворих.

— Світлано Миколаївно, скажіть, які хвороби найчастіше вражають ратнівчан?

— Якщо говорити про доросле населення, то найчастіше до нас звертаються з приводу серцево-судинних захворювань. Скажімо, минулого року таких звернень було 25353: з ішемічною хворобою серця 7621, з гіпертонією – 11704. На жаль, досить часто у людей трапляються інсульти та інфаркти. За минулий рік до лікарні потрапили 188 пацієнтів з інсультами та 41 – з інфарктами.

Як не прикро про це говорити, але з кожним роком зростає кількість хворих з онкологічною патологією. Якщо у 2014 році було виявлено 89 таких хворих, у 2015-у – 95, то у 2016-у – 97.

Слід зазначити, що люди часто звертаються за медичною допомогою досить пізно, коли хвороба прогресує настільки, що лікарі, незважаючи на всі їхні зусилля, допомогти не в силі.

Прогресує серед мешканців району і туберкульоз. Найчастіше ця хвороба вражає тих, хто веде неправильний спосіб життя. У минулому році вперше взято на облік 30 хворих з такою патологією, однак цю цифру лікарі вважають заниженою, бо не всі, хто хворіє туберкульозом, звертаються до медиків, не обстежуються, роками не проходять флюорографію, а хвороба тим часом прогресує. На щастя, ця хвороба не є поширеною серед дітей, лише останнім часом виявили туберкульоз у двох підлітків.

— Яка демографічна ситуація в районі?

— Приємно відзначити, що населення району зростає. Народжуваність перевищує смертність. У минулому році народилася 731 дитина, померло 682 особи.

— Світлано Миколаївно, що говорить статистика про основні причини смертності населення району?

— Торік смертність за віковою структурою становила: діти від 0 до одного року – 8, від одного до 17 – 8, дорослі від 18 до 55 років – 167, від 60 року і старші – 508. Серед причин смертності на першому місці хвороби системи кровообігу – 474 особи, на другому – онкологічні захворювання – 66, на третьому – травми та отруєння – 58. Нерідко помирають люди через хвороби органів травлення – 34, хвороби органів дихання – 22, туберкульозу – 15, хвороби нервової системи – 7.

Боляче говорити про дитячу смертність, але вона трапляється, і нерідко причинами стають не хвороби, а нещасні випадки. Діти гинуть у дорожньо-транспортних пригодах, у водоймах, народжуються з вадами, несумісними із життям.

— Яка Ваша порада ратнівчанам, аби бути здоровими?

— Щоб бути здоровими, дуже важливо любити себе і ближніх, радіти життю, не піддаватися негараздам, не втрачати надії на краще, бачити прекрасне, цінувати кожен день, вести здоровий спосіб життя, адже саме від цього на 50 відсотків залежить наше здоров’я. І не забувати приходити в лікарню на профілактичні огляди. Адже відомо, що хворобі легше запобігти, ніж її лікувати. Бережіть своє здоров’я і будьте здоровими!

Спілкувалася

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>