ВИЯВЛЕНО ХОЛЕРНИЙ ВІБРІОН, АЛЕ ВІН НЕ ПРИЗВОДИТЬ ДО ЗАХВОРЮВАННЯ ХОЛЕРОЮ!

Ратнівське районне лабораторне відділення Камінь – Каширського міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» щорічно, з червня по вересень,  проводить дослідження води відкритих водойм на лактопозитивні кишкові палички, ентерококи, еширихії колі, патогенні ентеробактерії, в тому числі на наявність збудника холери. 

У нинішньому році збудники холери не виділялись. Було виявлено неаглютинуючий холерний вібріон у водах річки Прип’ять у Ратному (біля шлюза), який буває присутній у наших відкритих водоймах. Але при купанні у них він не призводить до захворювання холерою, в окремих випадках може викликати діарею, тому при діагностиці важливо звертати увагу і на цей збудник. Це умовно патогенна флора, поява якої говорить про те, що дана водойма сприятлива до виживання справжнього холерного вібріону.

Віктор ГЛИНЯНКО,

в.о. завідувача відділенням

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>