ВІДТЕПЕР У РАТНІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ Є КОЛЬПОСКОП

ВідтеперНещодавно у центральну районну лікарню закупили нове сучасне обладнання для обстеження жінок. Це кольпоскоп Scaner MK-200 з цифровою відеосистемою, який допомагає провести етап ранньої діагностики гінекологічної патології.

Кольпоскопічне дослідження не є методом, який діагностує передпухлинну та пухлинну патології, водночас він “підводить”  лікаря до діагнозу. Кольпоскопія є обов’язковим методом, який супроводжує лікувальні процедури на шийці матки, дозволяє адекватно візуалізувати межі ураження і провести оптимальне хірургічне втручання, не збільшуючи  і не зменшуючи обсягів видалених тканин.

Лікар-гінеколог центральної районної лікарні Ілона Ярема розповідає, що порівняно з попередніми роками, за статистикою 2016 року значно зросла кількість захворювань на рак шийки матки. 30 відсотків хворих становлять жінки від 15 до 49 років. Доведено, що рак шийки матки викликається вірусом папіломи людини. Тож у світі борються з цим вірусом шляхом вакцинації дівчаток віком від 9 до 14 років і хлопчиків від 10 до 15 років. На українському фармацевтичному ринку налічується дві вакцини – двовалентна «Церварікс» (тобто така, що діє на віруси 16 та 18 типів) і чотиривалентна «Гардасил» (діє на віруси 6, 11, 16 і 18 типів) і вони вже є  в аптеці центральної районної лікарні. У світі вже зареєстрована 9-валентна вакцина, однак поки що її немає в  обігу в Україні. Відповідно до світової програми усунення раку шийки матки, у найближчі десятиліття цей різновид раку має бути виключений. Це можливо лише за умови 100-відсоткової вакцинації дівчаток і 80-відсоткової вакцинації хлопчиків. Якщо вірус папіломи людини буде видалений з людської популяції, можна буде говорити про те, що людство подолало проблему раку шийки матки.

За 9 місяців 2017 року лікарі-гінекологи ЦРЛ діагностували 101 випадок перед-ракових станів шийки матки і 7 випадків раку шийки матки. Статистика шокує. Проте Ілона Володимирівна стверджує, що саме кольпоскоп допомагає лікарям у виявленні ранніх стадій раку чи передракових станів, адже передбачена можливість збільшення зображення від 6 до 15 разів, фіксації знімка та відеозапису, архівування даних та спостереження за процесом лікування і порівняння станів.

Сьогодні ратнівські лікарі уже користуються новітнім приладом, проводять більш детальні обстеження пацієнток. Попри те, що коштував він 110 тисяч гривень, кольпоскоп уже зараз за ефектив-ністю виправдовує себе. А Ілона Ярема нагадує, що рак – це захворювання, яке можна вилікувати, проте тільки за умови, якщо він вчасно діагностований. Тому усім жінкам району треба раз у рік проходити обстеження в акушер-гінеколога – цитологічне обстеження, тобто здачу мазків, ультразвукову діагностику і кольпоскопічне обстеження.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>