У РАЙОНІ – АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ

чумаПерший підтверджений випадок загибелі домашніх тварин від цієї небезпечної інфекційної хвороби стався у селі Кортеліси ще 24 серпня, коли в господарстві Головія В. І. загинула свиня віком 12 місяців.

І хоча зовнішні симптоми були дещо відмінні від описаних в науці, проте аналізи, проведені в Луцьку і Києві, підтвердили діагноз: АЧС.  Три випадки чуми зареєстровані в Любешівському районі. Цю інформацію повідомив в. о. начальника районного управління Держпродспоживслужби Михайло Приступа на засіданні районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, яке відбулося в суботу. У ньому взяли участь спеціалісти різних служб, ветлікарі та сільські голови тих сільрад, які опинилися в загрозливій зоні.

Комісія прийняла рішення, яким ввела карантин у селі Кортеліси, і затвердила план заходів для локалізації хвороби. Зокрема, був закритий м’ясний ринок у Ратному.

Слід сказати, що вірус африканської чуми свиней абсолютно безпечний для людей, а от тварину від нього врятувати неможливо, тому що вчені досі не винайшли жодних ліків.

По завершенню засідання районна протиепізоотична комісія вирішила оголосити територію села Кортеліс неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 27.08.2016 року.

Встановити епізоотичним осередком с. Кортеліси, як зону високого ступеня ризику.

Встановити зону захисту, що оточує межі першої зони (Кортеліси) в межах населених пунктів Млинівської,  Височненської сільських рад.

Встановити зоною нагляду населені пункти Щедрогірської, Самарівської, Самари-Оріхівської, Залухівської, Гірниківської, Річицької, Межиситівської, Прохідської сільських рад та Ратнівської селищної ради.

Створити координаційну робочу групу, якій визначити місце для спалювання трупів свиней і встановлення ветеринарно-поліцейських постів, переліку (кіль-кості) доріг, які необхідно закрити для проїзду транспорту.

Кортеліській сільській раді вести облік вилучених свиней, які будуть піддані омертвінню.

Райдержадміністрації підготувати та направити до Волинської облдержадміністрації документи для виділення коштів на відшкодування збитків власникам свиней в епізоотичному осередку.

Карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням надзвичайної проти-епізоотичної комісії при райдержадміністрації не раніше, ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно з «Планом заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання».

Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>