ТИЖДЕНЬ ГЛАУКОМИ

Щорічно в другий тиждень березня відмічається Всесвітній тиждень глаукоми. В Україні серед первинних інвалідів найвищі показники сліпоти та слабкозорості мають інваліди на глаукому.

Глаукома супроводжується підвищенням внутріочного тиску і зниженням зору, яке без належного лікування і засобів профілактики може закінчитись сліпотою у пацієнтів.

Небезпека глаукоми в тому, що захворювання часто не су-проводжується симптомами, і хворі звертаються до лікаря надто пізно.

Обстеження при глаукомі проводиться в амбулаторних умовах. Зазвичай діагноз ранніх стадій захворювання ставиться в тому випадку, якщо є підвищений внутріочний тиск (вище 26 мм рт. ст.) або є ознаки дистрофії диска зорового нерва.

Для профілактики глаукоми треба проходити профілактичний огляд 1 раз на рік у офтальмолога у віці після 40 років. Рання діагностика глаукоми і лікування на початкових стадіях можуть зберегти зір надовго.

При виявленні глаукоми необхідно більше рухатися, відмовитися від алкоголю і куріння, проводити консервативне лікування (краплі для лікування глаукоми), не можна читати при поганому освітленні, треба раціонально харчуватися, не перебувати довго в положенні з нахилом голови вперед. Слід обмежити кількість стресів і нормалізувати час повноцінного відпочинку. Не піднімати тяжкості більше 10 кг, особливо, якщо вам за 40. Треба налагодити повноцінний сон та відпочинок не менше 8 год на добу. Користуйтесь окулярами своєчасно, особливо, якщо їх приписав вам лікар-окуліст (за віком). При напруженій роботі або роботі на комп’ютері кожні 45 хвилин робіть перерву на 15-20 хвилин. При харчуванні дотримуйтесь співвідношення 70:30, де 70 % становлять рослинні продукти, а 30 % — білкові або м’ясні. Не пийте залпом велику кількість рідини, краще пийте по 1 склянці щогодини. Не носіть сорочок з тугими комірцями, які ускладнюють кровообіг у судинах голови і шиї. Закапуйте краплі для лікування глаукоми регулярно. Бережіть очі від яскравих спалахів (при фотографуванні) і різких перепадів світла.

Регулярно відвідуйте свого лікаря та вимірюйте внутріочний тиск.

Враховуючи актуальність даного питання, просимо населення старше 40 років з 12 по 18 березня провести діагностику глаукоми у рамках Всесвітнього тижня глаукоми в центральній районній лікарні.

Галина Лойчук,

лікар-офтальмолог

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>