СКАЗ ТВАРИН В УРОЧИЩІ «ДОШНЕ» ТА У ДОМАНОВОМУ

Про закриття неблагополучного пункту по сказу тварин в урочищі «Дошне» Замшанівського лісництва та про заходи ліквідації сказу в с. Доманове йшлося на засіданні державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК)  при райдержадміністрації минулого четверга, яке провів голова ДНПК, перший заступник голови РДА Євген Савлук.

Начальник управління Держпродспоживслужби у Ратнівському районі Михайло Приступа розповів, що в неблагополучному пункті по сказу лисиці в урочищі «Дошне» ліквідували захворювання згідно з затвердженим планом. Провели профілактичні щеплення поголів’я ВРХ, собак, котів проти сказу та роз’яснювальну роботу серед населення про небезпеку даного захворювання для людей і тварин. Протягом 60 днів нових випадків захворювання і підозрілих на сказ тварин не виявлено. Тож комісія вирішила карантинні обмеження по цьому захворюванню в урочищі «Дошне» зняти, але проводити подальші профілактичні щеплення тварин та роз’яснювальну роботу з населенням.

Ситуація щодо села Доманове не така втішна. 14 січня близько 12 години жителька цього населеного пункту Н. М. Кацевич повідомила ветеринарну службу, що на її подвір’ї лис покусав собаку, який знаходився на прив’язі. Лиса син Н. М. Кацевич застрелив. Працівники районної державної лікарні ветеринарної медицини (РДЛВМ) виїхали на місце події та здійснили відповідні дії, патматеріал лисиці доставили у Волинську регіональну лабораторію ветеринарної медицини, де підтвердили діагноз сказу у лисиці. Наступного дня начальник  РДЛВМ Андрій Лавренюк та лікар ветеринарної медицини Анатолій Стеренчук на місці події організували усі протиепізоотичні заходи.

Село Доманове оголосили неблагополучним пунктом по сказу тварин і ввели карантинні обмеження.  Встановили загрозливою зоною території населених пунктів сіл Млинове, Сільця-Млинівські, лісомисливські угіддя в радіусі 5-ти кілометрів. Затвердили відповідний план заходів по ліквідації сказу тварин.

Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>