САМАРІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ТАКИ ОПТИМІЗУЮТЬ

Про заходи щодо оптимізації ліжкового фонду району – так звучало питання, яке в проекті порядку денного чергового засідання колегії райдержадміністрації стояло спочатку четвертим, але за пропозицією голови РДА Андрія Харламповича стало першим і забрало найбільше часу.

Адже слово «оптимізація» у нашому сьогоденні практично означає скорочення, звільнення або й закриття. А тут мова йшла про Самарівську дільничну лікарню, доля якої на слуху у всіх у районі ось уже більше трьох років.

Інформував заступник голови райдержадміністрації Сергій Матвійчук. Зокрема, він нагадав, що ще 19 грудня 2014 року наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації за результатами перевірки Самарівської лікарні було заборонено проводити госпіталізацію хворих. Однак цей наказ так і не був виконаний.

Тому 16 березня цього року комісія управління знову провела перевірку роботи цього комунального закладу. Встановлено, що він функціонує на 15 терапевтичних ліжок. Працює всього два лікарі – головний лікар (він же терапевт) та педіатр, хоча зареєстровано 4,25 ставки. При такому забезпеченні лікарями заклад не може надавати повноцінну медичну допомогу хворим. Також тут відсутнє необхідне медичне обладнання. А плюс до всього – лікарня ще з 2012 року не має ліцензії Міністерства охорони здоров’я і не пройшла акредитації, що є порушенням усіх можливих чинних нормативно-правових документів (за яке, до речі, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність). А на функціонування лікарні у 2015 році було витрачено 1 млн. 109 тис. грн., з яких 81,6 відсотка – на зарплату персоналу, а решта – на енергоносії та лікування. У цьому році бюджет закладу становить 1 млн. 89 тис. грн., з них 83 відсотки – це зарплата.

Акт перевірки комісії управління охорони здоров’я був направлений у Самарівську сільську раду, яка є власником цього комунального закладу. Однак з того часу ніяких рухів не було зроблено, тому й винесли його на розгляд колегії РДА, адже з минулого року лікарня знаходиться в оперативному управлінні адміністрації. Сергій Матвійчук як доповідач вніс пропозицію: адміністрації вийти з оперативного управління лікарнею, а саму її реорганізувати в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром на 15 ліжок.

Головний лікар закладу Михайло Яворський був небагато-слівним і лише просив врахувати під час цього процесу особливості дільниці, а саме хутірський характер, і забезпечити наявність соціальних ліжок; подумати про працевлаштування людей, тому що мінімум п’ять чоловік залишиться без роботи, і третє – як зберегти приміщення, тому що взимку без людей його ніхто не опалюватиме. А документи на отримання ліцензії в Міністерство охорони здоров’я він відправив у серпні.

А от до самого керівника виявилось чимало запитань, зауважень і критики. Голова райдержадміністрації Андрій Харлампович нагадав, що у 2015 році лікарня два місяці була без фінансування і не мала юридичних підстав для існування. Він особисто тоді зустрічався з колективом і заявив, що, аби зберегти заклад, адміністрація на рік бере лікарню у своє оперативне управління. Однак без ліцензії у 2017 році фінансування з державного бюджету лікарня не отримає.

На його запитання, чому досі немає ліцензії і хто керував лікарнею та здійснював лікування хворих, коли він два місяці був на курсах, М. Яворський відповів, що раніше районна рада не виділяла на це коштів (а потрібно було дев’ять з лишком тисяч гривень), а з курсів він щодня повертався з Луцька і увечері робив обхід.

На це А. Харлампович заявив, що не вірить в таке, як і головний лікар центральної районної лікарні Михайло Бегаль, який виступав потім. Він також сказав, що лише в Самарах з усіх медзакладів району не видають лікарняні листки, а через те, що немає ліцензії, медпрацівникам не зараховується медичний стаж; що взагалі там лікарня працює на головного лікаря, тому що із Самарів у Ратному лікується більше людей, ніж з Велимчого, бо медичний заклад – це не приміщення, яким би чудовим воно не було, а фахівці і обладнання. Якщо немає цих двох основних компонентів, то немає й лікарні, і люди будуть змушені їхати до Ратного, Ковеля та Луцька.

Колегія одноголосно прийняла рішення, в якому рекомендувала головним лікарям центральної районної та Заболоттівської лікарень до 1 грудня ц. р. подати в адміністрацію пропозиції щодо оптимізації ліжко-місць, а М. Яворському – до 1 листопада усунути всі вказані в акті перевірки комісії облздоровуправління недоліки, внести відповідні зміни до статуту комунального закладу. А в підсумку на базі лікарні має бути створена амбулаторія загальної практики сімейної медицини.

Далі колегія заслухала інформацію про хід підготовки господарського комплексу району до роботи в осінньо-зимовий пе-ріод – доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук; про виконання делегованих повноважень виконкомом Млинівської сільської ради – інформував сільський голова Анатолій Оніщук; та про організацію харчування дітей у закладах освіти району – інформував начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентин Андросюк. Із усіх питань колегія прийняла відповідні рішення.

Дмитро МОРОЗ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>