РОЗВИТОК МЕДИЦИНИ В ДЕРЖАВНІЙ ПРИКОРДОННІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ

З початком гібридної війни, що триває на Сході України, основними завданнями прикордонної служби стали не тільки відновлення територіальної цілісності нашої держави та захисту її громадян, а й збереження життя та здоров’я військових.

Кількість жертв останнім часом дещо скоротилася, але це не привід заспокоюватися, а час мобілізувати зусилля, аби запобігти потенційним втратам. Важливими є самодопомога і знання кожного бійця, як правильно надати першу допомогу іншим, особливо в зоні обстрілу.

Військові державної прикордонної служби і зараз залишаються на передовій, тому надання першої медичної допомоги є одним із ключових елементів на полі бою. З метою запобігання втратам запустили проект «Медсанбат», покликаний поліпшити стан справ з медичною допомогою на Сході, зменшити кількість людських втрат, випадків інвалідності й ампутацій. На базі прикордонної служби України створили курси «Практична медицина», за якими проходять навчання військовослужбовці прикордонної служби. Тактична медицина поєднує основи тактики ведення бойових дій із наданням домедичної само- та взаємодопомоги солдатами та офіцерами. Її принципи докорінно відрізняються від цивільної медицини. Передусім, орієнтована на мінімізацію втрат і на оптимізацію виконання бойового завдання, а не порятунку всіх поранених. Тактична медицина не лише бере до уваги екстремальні умови, за яких надається допомога, а й робить акцент на евакуації пораненого з лінії вогню. Сучасні засоби екстреної допомоги потрібно вміти використовувати, причому в умовах стресу. Надання таких знань кожному бійцю дає можливість зменшити кількість загиблих від поранення практично до нуля.

Для детальнішого вивчення та оволодіння практичними навиками серед прикордонників організували навчання, де за основу взяли надання медичної допомоги пораненим, які призводять до летальних наслідків, та користування IFAK (індивідуальними наборами для надання першої медичної допомоги. В умовах бойових дій знання мають і повинні рятувати життя.

Впровадження курсів домедичної допомоги та професійної лікарської допомоги для прикордонників – нагальна справа. Кому, як не нам, потрібний такий досвід, не менш важливий він і в цивільному житті.

Інна САМОСЮК,

прикордонник

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>