Профілактика грипу та застуди:

що робити, коли всі навколо хворіють

За даними щотижневого моніторингу захворюваності населення на ГРВІ, в районі за звітний тиждень захворіло 285 осіб, що на 6 осіб  більше, ніж за минулий тиждень. Показник захворюваності становить 545,7 на 10 тис. населення, що на  4 % нижче середньообласного. Загалом в епідсезон 2017—2018 р. захворіло 2193 жителі району.

Відмічається підвищена захворюваність серед школярів та дітей дошкільного віку.

Станом на 9 лютого через високу захворюваність серед дітей призупинявся навчальний та виховний процес у навчально-виховних закладах сіл Щедрогір, Підгір'я, Прохід, Велимче, Мельники-Річицькі, Млинове, Заброди.

Захворювання, які ми називаємо застудними, з'являються не через холод, а через віруси. Коли дрібні вірусні частинки потрапляють в організм  і починають розмножуватися, ми хворіємо: піднімається температура, болить горло, з'являється слабкість, нежить і кашель.

Найкращий спосіб залишатися здоровими — якомога менше контактувати з вірусами. Для цього існують прості методи про-філактики. Особливо ці поради актуальні в зимовий період, коли нам часто доводиться контактувати з людьми, які вже хворіють.

Частіше мийте руки

Віруси осідають на різних поверхнях, в тому числі на руках, і легко можуть потрапити в організм. Тому основне правило захисту: прийшли з вулиці — помийте руки. Якщо поблизу немає мила і води, скористайтеся антисептичним гелем для рук на основі спирту або вологими серветками.

Провітрюйте приміщення

Повітря — те середовище, через яке вірусні частинки переходять від людини до людини. А це означає, що якщо очистити повітря, то ризик зараження знизиться. Найлегший і доступний спосіб «дезинфекції» повітря — провітрювання. Досить відкрити кватирку, щоб концентрація вірусів у приміщенні зменшилася.

Робіть вологе прибирання

Віруси можуть жити в домашньому пилу кілька днів. Звичайне вологе прибирання допоможе скоротити їх кількість. Тому робіть вологе прибирання будинку хоча б через день. Вологе прибирання потрібне і на робочому місці: протирайте офісний стіл вранці і ввечері.

Не забувайте про свої смартфони

За даними досліджень, смартфон — один з найбрудніших предметів. На корпусі телефону осідає пил, бактерії і, звичайно ж, віруси. Обробіть поверхню спеціальними вологими серветками, на серветку при цьому додайте краплю дезинфікуючого гелю для рук. Таку процедуру потрібно проводити регулярно, в небезпечний сезон краще займатися цим кожен день.

Зволожуйте слизові оболонки

Слизові оболонки носа, рота і горла — бар'єр на шляху інфекцій. Коли слизові пересихають, вони не справляються зі своїми функціями, і вірус безперешкодно проникає в організм. Щоб допомогти слизовим працювати на відмінно, використовуйте зволожуючий сольовий розчин. Його можна купити або зробити самостійно, для цього в одному літрі кип'яченої води розмішайте чайну ложку солі без гірки. Цим розчином можна промивати ніс кілька разів на день.

ЗДОРОВ'Я ВАМ ТА ВАШИМ СІМ'ЯМ!

Віктор Глинянко,

лікар-епідеміолог

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>