Про шкідливість алкоголю

вред-алкоголяАлкоголь – отрута. Про це всі знають, але утримується від його вживання дуже небагато людей.

Як правило, ніхто не замислюється про вплив алкоголю на організм, вважаючи, якщо вживають не надто часто і помірно, небезпека, яку містить у собі алкоголь, їх не стосується.

Алкоголь — підступний і дуже небезпечний ворог, який руйнує здоров'я, знищує людину морально та фізично. Унаслідок частого вживання спиртних напоїв виникає хвороблива пристрасть до них — алкоголізм.

Алкогольним сп'янінням називають грубе порушення нормальної функції головного мозку внаслідок отруєння в результаті інтенсивної концентрації спирту в клітинах головного мозку та концентрації в крові від З до 5 %. Гострі отруєння етиловим алкоголем займають перше місце (60%) серед смертельних отруєнь.

Алкоголь впливає на головний мозок як наркотик, уражає всі органи та системи організму, паралізує процес гальмування в корі головного мозку, що проявляється звиканням, потягом до алкоголю.

За даними ВООЗ від алкоголізму щорічно вмирає більше                6 млн. осіб. Це більше, ніж помирає від раку. З уживанням алкоголю пов'язані 65% смертельних випадків від травм. Склянка пива, випита водієм перед виїздом, збільшує ймовірність аварій з його вини у 7 разів, при вживанні 50 г горілки — у 30 разів,       200 г горілки — у 130 разів. Крива нещасних випадків унаслідок дорожньо-транспортних пригод найвища у віці 15-25 років, тобто в найрепродуктивнішому молодому віці. Вживання спиртних напоїв є причиною виникнення багатьох хвороб; кожен третій випадок кардіологічного та кожен четвертий онкологічного захворювання в чоловіків і жінок пов'язані з алкоголем. Крім того, безпосередньо від систематичного вживання алкоголю виникають такі захворювання, як цироз печінки, порушення психіки, виразка шлунка. Більше 40 % тих, хто вживає алкоголь, мають підвищений артеріальний тиск, 25 % раптових смертей зумовлені вживанням спиртних напоїв.

Якщо отруєння алкоголем є систематичним, то це призводить до низки незворотніх змін у центральній нервовій системі, до цілої групи важких психічних захворювань, таких як хронічний алкоголізм, алкогольний делірій, алкогольне марення, алкогольна енцефалопатія тощо.

Алкоголізм батьків згубно впливає на їхніх дітей. Пияцтво й алкоголізм є причиною 62 % всіх розлучень. У батьків-алкоголіків у 35-40 % випадків народжуються розумово відсталі діти. У кожної третьої жінки, що вживає спиртні напої, перебіг вагітності супроводжується небезпечними ускладненнями, з високим ризиком народжуваності недоношених або мертвих дітей. У випадку, якщо така дитина народжується без невиліковних вроджених захворювань або каліцтв, то в майбутньому вона буде схильна до різних нервових або психічних захворювань, алкоголізму. Це одна з причин постійного зростання чисельності хворих від народження дітей.

У сім'ях, де вживають алкоголь, дітям не прищеплюють нормальні моральні якості. Життя дітей, у яких батьки залежні від алкоголю, стає нестерпним. Алкогольна наркоманія є джерелом багатьох страждань, завдає величезної матеріальної шкоди.

В умовах розбудови незалежної України потрібні тверезі, розумні, люблячі свою батьківщину люди. Тому важливо запровадити моду на здоров'я, підняти престиж здорового способу життя.

Олександр Катеринюк,

сімейний лікар Кортеліської АЗПСМ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>