НЕ ЛІЗЬ У ВОДУ, ЯК НЕ ЗНАЄШ БРОДУ!

НЕ ЛІЗЬ1Купальний сезон 2017 року добігає кінця. Як і кожного року, без пригод і травм на воді не обійшлося. Одна людина потонула, а зовсім нещодавно трапилося два випадки травмування людей під час купання. За інформацією завідуючого відділенням інтенсивної терапії анестезіології центральної районної лікарні Вадима Бігуна, 5 серпня у відділення поступив 34-річний Віталій С. із Мельник-Річицьких із важкою хребетною спинальною травмою (перелом п’ятого шийного хребця з паралічем рук та ніг).

Біда трапилася, коли чоловік пірнав головою вниз у ставок. У результаті у районній лікарні його вивели із шокового стану та направили у нейрохірургічне відділення обласної лікарні, де, швидше за все, не обійдеться без оперативного втручання. Однак лікарі зауважують, що шанси на те, що чоловік житиме повноцінним життям, мізерні, і, можливо, він назавжди буде прикутий до ліжка.

За кілька днів до того аналогічний випадок стався ще з одним мешканцем району – 27-річним чоловіком. Його із хірургічного відділення центральної районної лікарні також доставили в обласну. Стан хворого на момент транспортування в обласну лікарню був украй важким. Відтак лікарі застерігають, що не варто купатися у невизначених місцях, у незнайомих водоймах, у нетверезому стані, так як травмування на воді можуть призвести до глибокої інвалідності та навіть смерті. Тому застеріають: хай Бог милує, стрибати головою вниз!

На Ратнівщині зареєстровано 29 озер, більшість із яких придатні для купання. Проте одвічною проблемою залишається те, що ніхто не займається облаштуванням місць масового відпочинку. Як повідомив нам головний інспектор районного сектору управління державної служби з надзвичайних ситуацій Владислав Шевчик, у районі не визначено жодного місця масового відпочинку на воді. Декілька років поспіль органи місцевого самоврядування нічого не роблять для того, щоб визначити місця купання і забезпечити належні умови для безпечного відпочинку, адже на це потрібні кошти, яких завжди не вистачає.

Як розповів Владислав Миколайович, про безпеку на воді і проблему недогляду за водоймами неодноразово йшлося на колегіях і нарадах, проте питання залишається відкритим. Згідно з комплексною програмою, районна рада виділила кошти для обстеження акваторії дна п’яти водойм, на яких спостерігається найбільш масовий відпочинок жителів району. Це річка Прип’ять у Ратному (у парку відпочинку), озера Радожич у Гірниках, Річицьке в центрі села Річиця, Луки в с. Самари та новий об’єкт – ставок у селі Видраниця. Водолази обстежили дно цих водойм на предмет безпеки для купання населення. Однак це ще не весь обсяг робіт. Для того, щоб дозволити масовий відпочинок на озерах району, потрібно, окрім обстеження дна, облаштувати пляжі, забезпечити їх рятувальниками та багато іншого. Це вимагає немалих зусиль і коштів. Відповідальність за облаштування місць масового відпочинку лежить на сільських головах. Натомість органи місцевого самоврядування обмежуються встановленням табличок і стендів з правилами поведінки на воді чи повідомлень про заборону купання. А подекуди й цього немає.

Разом з тим, головний лікар центральної районної лікарні Михайло Бегаль зауважує, що зробити купання на озерах ра-йону безпечним можна. Зрозуміло, що сільські ради не мають фінансування на всі потреби сіл, але коли йдеться про життя і здоров’я людей — цим потрібно займатися у першу чергу. Кошти на облаштування місць масового відпочинку людей не такі й великі. До того ж, можна залучати населення, спонсорів. Нехай навіть по копійці, а потрібна сума назбирається. Інша справа – чи цінують люди зроблене? Свого часу в урочищі Берестя на річці Прип’ять у Річиці місцеві облаштували спеціальне місце для стрибання у воду, але вандали його зруйнували…

Втім, не треба сподіватися і чекати, що хтось зробить щось за нас. Ми самі повинні бути свідомими того, де і як проводимо своє дозвілля – ми і наші діти. Тому краще відпочивати в перевірених місцях і завжди бути обачними та обережними, доки не будемо впевнені в тому, що водойма для відпочинку абсолютно безпечна.

Марія ЛЯХ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>