Наркоманії – стоп!

наркоманіїСпоконвіку люди прагнули знайти засіб, щоб полегшити біль. Вперше люди випробували на собі вплив наркотичних речовин випадково (вдихаючи дим від спалених речовин, використовуючи в їжу окремі приправи, напої і вино, медовий напій, мак, каву, чай.) Наркотики — це група речовин різного походження, яких об'єднує подібна дія на організм. Якщо наркоман припиняє вживати наркотики, він відчуває сильні фізичні муки.

Наркоманія — це хвороба молодих. 85% хворих  — це люди віком від 16 до 35 років і 90% з них навіть не передбачають, які наслідки їх чекають. Наркоманія — дуже небезпечне хронічне захворювання, страшне зло, яке ламає людські долі, нерідкі смертельні випадки.  Залежність може з'явитися вже після першого введення наркотиків. Перше, з чим стикається наркоман, — це постійне збільшення дози для досягнення «кайфу». Вже після 1-2 місяців доза наркотику може перевищувати початкову у 200 разів. Для здорової людини вона смертельна, а для наркозалежного необхідна, щоб підтримати свій "нормальний " стан.  Дуже швидко настає повне психічне і фізичне виснаження — безсоння, блідість, широкі зіниці, маскоподібне лице (немає міміки), сухість слизових оболонок, руки тремтять, відмічається часте позіхання і чихання, постійно закладений ніс. Це найбільш типовий вигляд наркомана. Наркомани посідають перше місце за кількістю хворих на СНІД, у них діти народжуються вже з пристрастю до наркотиків. У хворих на наркоманію повністю втрачаються колишні почуття й інтереси, єдиною турботою стає добування наркотика за будь-яку ціну, настає остаточна моральна та інтелектуальна деградація — повний розлад особистості. Рабська залежність від наркотиків обов'язково втягне в кримінальне середовище. Шахрайство, вимагання, крадіжка, проституція — це єдині доступні для більшості способи придбання наркотику.

Найбільш часті причини смерті від зловживання наркотиками: вбивство за борги; гостра серцево-судинна недостатність; повне фізичне виснаження; дистрофія; самогубство; передозування наркотику.

Рідко наркоман доживає до 30-35 років.

Т. Орлова,

лікар загальної практики-сімейної медицини

КЗ «Ратнівський РЦПМСД»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>