ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗВЕРНУВСЯ ДО РАТНІВСЬКОЇ РАЙРАДИ ЩОДО САМАРІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ

СамарівськаВиконавча вертикаль зобов’язання щодо медичного закладу, що в с. Самари Ратнівського району, виконала: голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, як і обіцяв 3 січня 2017 року самарівській громаді при зустрічі, офіційно звернувся з листом до районної влади – голови Ратнівської райради та голови райдержадміністрації.

Офіційний документ підписаний та зареєстрований 10 січня 2017 року. Аналогічного листа, як відповідь на звернення, спрямували й самарівській громаді в особі пана Шинкарука.

Відтак, голова облдержадміністрації наголошує: «Майно комунального закладу «Самарівська дільнична лікарня» знаходиться у власності Самарівської сільської ради. З метою збереження цього майна до вирішення в установленому законодавством порядку питання подальшого функціонування та статусу закладу, обласна державна адміністрація пропонує виділити з районного бюджету цільову субвенцію Самарівському сільському бюджету на утримання майна дільничної лікарні».

Це цілком реальний спосіб, озвучений попередньо головою облдержадміністрації, — утримувати заклад до утворення об’єднаної територіальної громади, котра візьме відповідні зобов’язання на себе. Разом із тим, то не єдина проблема самарівського закладу.

Проблеми з коштами виникли через відмову держави фінансувати згадану лікарняну установу. Згідно зі статтею 89 Бюджетного кодексу України, видатки на утримання дільничних лікарень, а саме під таким статусом спрацювала Самарівська лікарня, здійснюються з районних бюджетів за рахунок коштів медичної субвенції з Державного бюджету. Остання ж не надійшла, бо, як виявилося, самарівський заклад упродовж кількох років уже… не дільнична лікарня. А все тому, що відповідні ліцензії у закладі просто-на-просто відсутні.

У Законі України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» зазначається, що заклади охорони здоров’я можуть надавати послуги з медичного обслуговування лише за умови наявності ліцензії, виданої на підставі проведеної попередньо акредитації. Разом із тим, за результатами експертної оцінки акредитаційної комісії управління охорони здоров’я облдержадміністрації комунальному закладу с. Самари відмовили в наданні акредитації, позаяк дільнична лікарня не відповідає вимогам, викладеним у наказі Міністерства охорони здоров’я України від 14 березня 2011 року № 142 «Про вдосконалення державної акредитації закладів охорони здоров’я» (зі змінами).

– Із 2013 року існує заклад, який називають дільнична лікарня села Самари, але я би дуже обережно до цього поставився, бо з того ж року заклад не має ліцензії на надання медичних послуг, – наголосив у коментарі Володимир Гунчик. – Відповідно до чинного законодавства, сьогодні управління охорони здоров’я не регулює процес надання ліцензій. Керівництво медичного закладу повинне самостійно звернутися до міністерства для отримання ліцензії. При цьому міністерство навіть не потребує нашої згоди! На превеликий жаль, три спроби отримати ліцензію закінчилися відмовою.

Аби врятувати заклад, а відтак щоби самарівська громада таки могла отримувати медичну послугу, ще у 2015 році до оперативного управління лікарнею, відповідно до внесених змін у статут закладу, долучили райдержадміністрацію. Районна виконавча влада включилася в роботу щодо погашення боргів із зарплати та розблокування «заморожених» рахунків. Натомість адміністрація дільничної лікарні взяла зобов’язання отримати ліцензію. Борги погасили ще у 2015-му, а от із ліцензією не склалося.

– Два роки райдержадміністрація чітко дотримувалась своєї частини взятих зобов’язань та проводила вчасне фінансування. Своєю чергою, лікарня повинна була пройти акредитацію та отримати ліцензію, чого не зробила. Тому у вересні було прийнято рішення про вихід райдержадміністрації з управління закладом і запропоновано перевести його в амбулаторію загальної практики сімейної медицини з денним стаціонаром на 15 ліжок, що дозволить жителям Самарівської громади отримувати якісні медичні послуги. Як то кажуть, м’яч тепер на їхньому боці – рішення за депутатами Самарівської сільської ради, – наголосив голова Ратнівської райдержадміністрації Андрій Харлампович у інтерв’ю для газети «Ратнівщина».

Тож чи можуть у самарівському закладі надавати медичну послугу? Відповідь очевидна. Як і на запитання, чи можна ту лікарню фінансувати з районної казни. Навіть більше, відповідні дії – уже порушення норми закону. Й на цьому акцентували органи прокуратури ще минулоріч. У 2016-му поважне відомство видало припис, яким попередило органи місцевої влади про вчинені порушення, пов’язані з фінансовою дисципліною.

Разом із тим, у ситуації, що нагадує замкнуте коло, цілком реально знайти вихід й врятувати такий потрібний заклад.

– Безумовно, керівництву закладу та сільській владі слід по-дбати про отримання ліцензії. Якщо потрібна наша допомога, готові підключитися, але ініціатива повинна виходити саме від закладу. Друге питання: внести зміни до районного бюджету і виділити для Самарівської сільської ради так звану зворотню субвенцію з обов’язковим подальшим поверненням. Далі ж, після появи об’-єднаної територіальної громади, остання вправі визначатися самостійно, за наявності бюджету, які заклади утримувати. Разом із тим, ми могли би змінити ситуацію раніше, перевівши дільничну лікарню в амбулаторію й потрапивши в проект Світового банку, – висловив позицію голова облдержадміністрації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Один відгук на «ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЗВЕРНУВСЯ ДО РАТНІВСЬКОЇ РАЙРАДИ ЩОДО САМАРІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ»

  1. Oleg коментує:

    Давно треба гнати шоколадного гауляйтера Гунчика в три шиї.Казка про відсутність ліцензії в лікарні для слабоумних і членів БПП. Цікаво,як ці ліцензії видавали Ратнівській і Заболоттівській лікарням,та чому не видали Самарівській? Самарівські лікарі напевно мають дипломи цілителів, шаманів і екстрасенсів?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>