Бути чи не бути Заболоттівській лікарні?

заб лік заб лік1«За роки Радянської влади докорінно змінилося медичне обслуговування трудящих. У Заболотті побудовано лікарню на 100 ліжок. Тут є поліклініка, пологове, дитяче, інфекційне, невропатологічне, зубопротезне, туберкульозне і маніпуля-ційне відділення, а також фізіотерапевтичний і рентгенологічний кабінети, клі-нічна лабораторія, пункт переливання крові, хірургічний блок. У лікарні — 10 лікарів і 43 працівники середнього медперсоналу.

Вона обладнана новітнім медичним устаткуванням», — читаємо в томі «Волинська область» «Історії міст і сіл Української РСР», виданому 1970 року. З того часу і до сьогодні, коли йдуть на повну з вересня минулого року ремонтні роботи, окрім косметичного ремонту, за-міни тепломережі та двох опалювальних  котлів і вікон, в лікарні ніяких капітальних робіт не проводилося. Бути чи не бути Заболоттівській лікарні, бо й такі побутують думки серед жителів селища, що уже зроблено і що у планах, розповідає головний лікар Заболоттівської районної лікарні №2 Валерій Свіржевський. 

— Питання заміни покрівлі у відділенні назрівало вже давно. Адже шифер, дерев’яні конструкції даху були зроблені ще у 50-х роках і повністю своє віджили. У багатьох місцях протікало, стеля просіла, балки, крокви зносилися настільки, що виникла реальна загроза обвалу покрівлі, подальшому перебуванню пацієнтів у відділенні. На виїзному засіданні постійної комісії районної ради з питань охорони здоров'я людини та соціального захисту населення, а також як депутат районної ради на сесіях неодноразово порушував це болюче для мене і жителів селища  питання. Оскільки  коштів на його реалізацію в районному бюджеті не було, на  виїзній зустрічі з активом району я озвучив дану проблему голові облдержад-міністрації  Володимиру Гунчику.  Він уважно вислухав, сказав, що на той час таких грошей в області немає, і доручив  Андрію Харламповичу, який тоді був радником, моє звернення вивчити і про результати доповісти через тиждень. Думав, усе це пусті балачки, але ж ні, через місяць мені зателефонував Андрій Адамович і запропонував за дорученням губернатора взяти участь у конкурсі проектів фонду регіонального розвитку на реконструкцію даху. Проект завезли у відділ капітального будівництва обласної державної адміністрації і стали чекати на результати конкурсу, який проводився у Києві. Через деякий час нам повідомили, що наш проект виграв конкурс і у кінці серпня минулого року розпочалася  реконструкція даху.

— Обсяг робіт чималий, тож клопоту вистачає, але бачу, що настрій у Вас хороший.

— На зробленому не зупиняємося. Восени приїздив Володимир Гунчик, позитивно оцінив нашу роботу і те, що вкладаємося в строки. Пообіцяв і надалі сприяти у вирішенні нагальних питань з подальшого ремонту  лікарні. На даний час інтенсивно проходять роботи із замінни системи опалення, каналізації, водопровідної системи, вкладаємо підлогу. Тішить те, що повністю замінили покрівлю, яка обійшлася в мільйон 188 тисяч, з яких 120 тис. грн. профінансовано з бюджету селищної ради.

— Роботи продовжуються, тож об’єкт, як почасти буває, не «заморозите»?

— Дуже сподіваюся на це, так як особисто переконався в тому, що обіцянки губернатора не розходяться з ділом. Розроблено проект на реконструкцію приміщень стаціонарного відділення лікарні, системи опалення, фасадів. А як воно буде, покажуть кошти і час. У будь-якому разі надіюся, що усе заплановане вдасться виконати. А у людей двояке ставлення. Більшість, звичайно, з розумінням ставиться до тимчасових незручностей через ремонт. Але дуже часто доводиться вислуховувати й нарікання від односельчан, жителів навколишніх сіл. Хочу запевнити всіх жителів Заболоттівської громади, що на даний час не стоїть питання про закриття чи реорганізацію лікарні, а тим більше перепрофілювання її в санаторій чи профілакторій. Усі чутки з цього приводу безпідставні, і я сподіваюся на те, що реконструкція в лікарні робиться для того, аби пацієнти в подальшому лікувалися в оновленій, гарній лікарні європейського зразка з відповідною діагностичною аппаратурою і кадрами. Користуючись нагодою, висловлюю подяку за сприяння у реконструкції загальносоматичного відділення голові облдержадміністрації Володимиру Гунчику, голові райдерж-адміністрації Андрію Харламповичу, який доклав багато зусиль для втілення проекту в життя, і в даний час ним опікується, селищному голові Василю Головію, депутатському корпусу селищної ради попереднього скликання  за співфінансування робіт та директору будівельної організації «Луцьккомунбуд» Ігорю Швецю за якісно виконані роботи.

     Леся ГРІНЧУК

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>