БРИГАДА РАТНІВСЬКОЇ ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ – КРАЩА В ОБЛАСТІ

швидка допомога 2 швидка допомогаНещодавно в Луцьку відбувся І-й обласний чемпіонат серед бригад екстреної медичної допомоги. Команда Ратнівського відділення зайняла перше місце в одній із номінацій. Серед вісімнадцяти представлених команд бригада медиків-рятувальників із Ратного виявилася найкращою у конкурсному завданні «Фатальна прогулянка», суть якого полягала в проведенні серцевої реанімації потерпілого.

Тож наша розмова з членами команди-переможця Наталією Колядюк і Сергієм Корпачем та відповідальним фельдшером відділення Федором Колотюком.

Федір Васильович розповів, що, починаючи з 1 квітня 2013 року, відколи швидка медична допомога пройшла реорганізацію (створили комунальний заклад «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», якому підпорядковуються всі районні відділення екстреної медичної допомоги), адміністрація центру постійно проводить заходи із вдосконалення практичних навиків надання екстреної медичної допомоги. Таким чином дбають про підвищення кваліфікаційного рівня, практичних навичок бригад. І цей обласний чемпіонат був одним із таких заходів. Честь Ратнів-ського району відстоювала бригада у складі фельдшера Наталії Колядюк та водія Сергія Корпача.

Федір Колотюк розповідає, що вони – відповідальні та енергійні люди, фахівці своєї справи. Пам’ятає Федір Васильович і перший виклик молодої фельдшерки, коли вона прийшла на роботу у 2004 році. Потрібно було їхати до колишнього лікаря, і природно, що Наталія Віталіївна хвилювалася. Керівник бачив це, але все одно відправив її на «бойове хрещення». Та коли вона повернулася з виклику, в її очах уже не було страху, а тільки впевненість і бажання працювати далі.

Сергій Корпач, за словами Федора Колотюка, надзвичайно відповідальний працівник. Він – старший водій екстреної медичної допомоги. І хоч працює не на повну ставку, та зарекомендував себе як добросовісний, швидкий і наполегливий чоловік. Тому сумнівів не виникло – на обласні змагання поїхали саме вони – Наталія Колядюк та Сергій Корпач.

Наталія Віталіївна розповіла, що змагання відбувалися в обласному центрі у де-кілька етапів. Спочатку всі 18 бригад вишикувались перед Палацом учнівської молоді, де вступне слово мали головний лікар Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф Олег Куц та заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Грицюк.

Чемпіонат проходив у три етапи:  перший — «Свиняча хвороба», другий — «Невдала зупинка», третій – «Фатальна прогулянка».

На кожен етап давався ліміт (10 хвилин), протягом якого учасники повинні були оцінити безпеку місця пригоди, загальний стан хворого, надати своєчасну і правильну медичну допомогу та ви-рішити подальшу тактику ведення пацієнта. Кожен крок, кожне слово та дію конкурсантів оцінювало журі.

Сергій Семенович та Наталія Віталіївна зізнаються, що страшенно хвилювались, адже не знали, що і хто їх очікує на «виклику». На І-у етапі була дитина віком 5 років із високою температурою тіла, котра нещодавно повернулась із відпочинку в Африканській країні. І в цьому, і в інших конкурсних етапах особливу увагу приділяли власній безпеці медиків, тому засоби захисту вимагали навіть на «уявних викликах». На ІІ-у етапі – «Невдала зупинка» – зімітували дорожньо-транспортну пригоду з одним потерпілим – водієм. Умови ДТП були максимально наближені до реальних. Завданням медиків було витягнути потерпілого з автомобіля, дотримуючись усіх правил іммобілізації, надати відповідну невідкладну медичну допомогу і вирішити питання про подальшу госпіталізацію. На ІІІ-у етапі чемпіонату на бригади екстреної допомоги чекав хворий без ознак життя. Негайно прибувши на місце виклику і переконавшись у власній безпеці, ратнівська бригада приступила до проведення комплексу реанімаційних заходів. Пацієнтом був манекен людини, якому проводили непрямий масаж серця, штучну вентиляцію легень та інші реанімаційні заходи. Саме на цей конкурс звертали особливу увагу члени журі, оскільки кожна хвилина і навіть секунда коштувала балів, а у реальному житті – життя пацієнта. Наталія Колядюк каже, що в таких ситуаціях головне – організованість (правильно  розподілити функції між собою), своєчасність прийняття рішень, розсудливість та врівноваженість. На 6-й хвилині проведення реанімації ратнівській бригаді вдалося «оживити пацієнта». На цій позитивній ноті і завершилися випробування для учасників конкурсу.

Переможців чемпіонату визначало журі, підсумовуючи бали за всі три етапи конкурсних змагань та за кожну номінацію окремо. Нагороди, кубки та медалі переможцям вручив головний лікар ВОЦЕМДМК Олег Куц. Зокрема, у конкурсному завданні «Фатальна прогулянка» бригада Ратнівського відділення екстреної медичної допомоги виборола перше місце. Наталії Колядюк та Сергію Корпачу вручили медалі і грамоти. Переможцями за підсумками трьох конкурсів стали фельдшерська бригада Маневицького району та лікарська бригада Ковельського відділення.

Відповідальний фельдшер Федір Колотюк визнає, що перемоги у конкурсах стимулюють до подальшої наполегливої праці, але те, що наші медики вибороли першість у найскладнішому і найвід-повідальнішому конкурсі, свідчить про те, що вони – фахівці своєї справи, які відповідально стоять на сторожі життя і здоров’я жителів Ратнівщини.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>