ТУРИСТИЧНИЙ ЗЛІТ НА БЕРЕЗІ ОЗЕРА СВЯТОГО

тур зліт2тур зліт2Як і кожного року, цьогоріч з 3 по 5 червня на березі озера Святого, що в селі Тур, відбувався туристичний зліт. Це був уже Четвертий туристсько-краєзнавчий зліт-змагання серед учнівської молоді та педагогічних працівників Ратнівщини імені Миколи Свіржевського. На три коротких дні там зібралося понад триста дітей і приблизно сто п’ятдесят вчителів, щоб відпочити і вкотре показати свої вміння та навики й захистити честь своїх шкіл. У цьому році вони були особливі, бо вперше об’єднали змагання вчителів і учнів, а раніше їх проводили окремо.
На церемонії відкриття були присутні голова районної ради Микола Макарук, радник голови обласної державної адміністрації Андрій Харлампович, начальник відділу освіти Валентин Андросюк, директор державного підприємства «Ратнівське лісомисливське господарство» Микола Мельник, голова правління райспоживспілки Володимир Бохонюк, а також отці Михаїл, Валентин, Ігор разом із благочинним Ратнівської округи Анатолієм Гурським.
За час проведення зльоту учні та вчителі гарно провели своє дозвілля, знайшли нових друзів, поспілкувалися зі старими товаришами, стали ближчими до своїх наставників, а головне – показали хороші результати. Серед школярів змагання проводилися у двох вікових групах – старшій та молодшій. Тож на змаганнях із техніки пішохідного туризму першість виборола команда НВК с. Заброди, ІІ місце завоювали діти із ЗОШ № 2 смт Ратне, ІІІ – дісталося учням Замшанівської школи.

У змаганнях із туристичного крос-походу найкращими були школярі зі Щедрогора, учні НВК с. Заброди посіли ІІ місце, ІІІ – вибороли діти із НВК с. Самари. Змагання з велосипедного туризму «Велораллі» найуспішніше завершилися для учнів загальноосвітньої школи № 2 смт Ратне, другими були вихованці НВК с. Поступель, третіми – НВК с. Заброди. У загальному заліку серед шкіл І-ІІІ ступеня І місце належить учням із Забродівського навчально-виховного комплексу, ІІ – вихованцям загальноосвіт-ньої школи № 2 смт Ратне, ІІІ – школярам НВК с. Замшани.
У молодшій віковій групі змагалися по техніці пішохідного туризму гідно усі учасники, проте найкращі результати показали учні НВК с. Прохід. ІІ місце завоювали школярі Ратнівської школи № 2, ІІІ знову вибороли забродівські учні. Вони ж відстояли першість на змаганнях із туристичного крос-походу. В учнів загальноосвітньої школи № 2 смт Ратне — ІІ місце, ІІІ – у вихованців НВК с. Жиричі. На змаганнях з велосипедного туризму, як і в старшій віковій групі, перемогли учні Ратнівської школи № 2, ІІ місце – у дітей із Зоряного, ІІІ – у вихованців Комарівської школи. У загальному заліку серед шкіл І-ІІ ступеня І місце виборола команда НВК с. Язавні, ІІ – діти з Якушівської школи, ІІІ – Мельники-Річицької.
Спортивну складову представляли змагання з волейболу серед хлопців і дівчат. Найкращі результати показали хлопці з Датинської школи, на ІІ місці – учні НВК с. Самари, на ІІІ – вихованці НВК селища Заболоття. Дівчата зіграли у волейбол з такою успішністю: І місце – школярі НВК с. Щедрогір, ІІ – команда НВК с. Тур, ІІІ – учениці Замшанівської школи.
Насичені туристичні змагання доповнювала та урізноманітнювала різнобарвна конкурсна програма, зокрема, проводились конкурси туристичної пісні, на кращий туристичний побут та краєзнавча вікторина. Проте у загальний залік вони не входили, але учасники були гідні нагород, тож їм вручили грамоти й подарунки.
Надзвичайно хороші результати показали й учителі. Вони зустрічалися у змаганнях зі спортивного орієнтування, та на дистанції «Туристична естафета». Призові місця зі спортивного орієнтування серед жінок зайняли Оксана Дудкевич (НВК с. Гута, І місце), Галина Кацевич (НВК с. Залухів, ІІ місце), Наталія Бляшук (НВК с. Річиця, ІІІ місце). Серед чоловіків у цих же змаганнях найкраще себе проявили Богдан Гуль (с. Річиця, І місце), Павло Кобець (с. Мельники-Річицькі, ІІ), Святослав Дордюк (с. Кортеліси, ІІІ). За загальнокомандними підсумками зі спортивного орієнтування вчителі НВК с. Річиця вибороли І місце, Мельник-Річицьких – ІІ, Гути – ІІІ. У туристичній естафеті першою була команда вчителів с. Межисить, команда Пісок-Річицьких зайняла почесне ІІ місце, а Самарів-Оріхових – ІІІ. За підсумками усіх змагань серед працівників освіти на першому місці опинилася школа с. Пісок-Річицьких, на ІІ – НВК с. Гута, на ІІІ – Річицький навчально-виховний комплекс.
Закриття табору теж було велелюдним. Валентин Андросюк запросив голову районного суду Валися Ляха, приватного підприємця Володимира Сарапіна, представника народного депутата Степана Івахіва Тетяну Дацько, голову правління Заболоттівського споживчого товариства Наталію Берестюк, представників духовенства.
Церемонія вручення нагород і закриття табору була надзвичайно приємною, адже багато підприємців та керівників районних установ зголосилися внести свою часточку у розвиток цих змагань. Отож крім грамот і подяк командам дарували цінні подарунки. Батюшки нагороджували призерів іконами, цукерками та солодкою водою, представниця райспоживспілки вручала по 500, 300 та 200 гривень командам-переможцям за зайняті перші, другі та треті місця відповідно. Представниця народного депутата подарувала два намети на суму 1150 гривень. Відділ освіти, Василь Лях і Володимир Сарапін презентували переможцям туристичне спорядження.
Слова вдячності Валентин Андросюк висловив усім, хто так чи інакше сприяв проведенню тур-зльоту. За пос-тійний контроль при поведінці в лісі та забезпечення дровами він подякував Миколі Мельнику, за безперебійне постачання води – Анатолію Дудіку, голові правління ПрАТ «Ратнівський молокозавод», за належне електричне живлення – Віталію Михальчуку, директору Ратнівської філії «Волиньобл-енерго», за забезпечення предметами першої необхідності, солодощами та холодними напоями Володимиру Бохонюку, за виділення автобусів для підвезення дітей у Тур – Олені Горнік, начальнику відділу культури, за постійний контроль за територією, дотримання чистоти в таборі й озвучення – Василю Головію, директору НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» с. Тур, за контроль за порядком громадського характеру – міліції району.
Зліт-змагання завершилися дуже швидко. Діти та їхні наставники й не зогледілися, як пролетіло три дні. Проте добре, що ці змагання все-таки є, адже традицію шкільних зустрічей на березі озера Святого започаткували ще десь у середині 20 століття. І вже багато років її підтримують. Хай не на 10, не на 5 днів приїздять, а лише на три, проте у насиченій програмі загартовуються характери дітей та педагогів, виховуються моральні якості, розвиваються інтелект та міжособистісне спілкування.
Марія ЛЯХ

тур зліт3 тур зліт1 тур зліт

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>