РАТНЕ ВІДСВЯТКУВАЛО ІМЕНИНИ

Святк6На іменини древнього Ратного, 815-річчя, минулої неділі до парку зійшлися і з’їхалися не лише ратнівчани, а й багато-багато гостей, серед яких архієпископ Володимир-Волинський та Ковельський Володимир, представники духовенства, колишні керівники району Андрій Хомич, Микола Круглій, Василь Струк, Микола Лукашик, Адам Харлампович та Лариса Цепух, радник голови обласної державної адміністрації Андрій Харлампович, голова обласної ради ветеранів війни і праці Олександр Булавін, партизан Другої світової війни, уродженець Гути, голова обласної спілки партизанів Іван Глущук, інші наші з вами гості.

До свята підготувалися заздалегідь і селищна рада, і комунальна служба – працювали торгівля, виставка-продаж робіт народних умільців району, благодійний ярмарок під девізом «Ратнівщина єднає Україну», фольклорні колективи, а для дітей — ігрові батути та чеські атракціони і всяка всячина.

З іменинами Ратного усіх присутніх зі святково прикрашеної сцени насамперед привітала ведуча секретар селищної ради Галина Приймачук, яка представила гостей і надала слово селищному голові Володимиру Кулику.

Володимир Миколайович, вітаючи усіх, коротенько розповів про досягнення селища за останні роки.

Приймали ратнівчани вітання і від Андрія Харламповича та Андрія Хомича.

Галина Приймачук, продовжуючи свято, наголосила, що День селища співпадає з 71-ю річницею визволення району, тож вклонилася всім сивочолим солдатам і подякувала за патріотизм та мужність. У селищі проживає лише п’ять учасників бойових дій у Другій світовій війні: Євген Бордюговський, Йосип Тарасюк, Петро Ніколаєнко, Василь Шумейко, Гнат Коваль, а кавалер двох орденів Слави Петро Матвєєв переїхав на постійне місце проживання до свого сина. Ведуча святкового дійства висловила жаль, що нова біда увірвалася в наші серця, у нашу державу. Звернулася до солдатів України, які несли і несуть нелегку службу на північному кордоні з Російською Федерацією та на Сході України, відстоюючи незалежність і цілісність держави.

А таких синів, патріотів України, які захищали і захищають кордони своєї держави, у Ратному багато. Вже повернулося додому з війська двадцять чотири військовослужбовці, тридцять шість ще перебуває у гарячих точках. Для них — слова любові, шани і визнання, побажання, щоб повернулися додому живими та здоровими.

Галина Миколаївна згадала поіменно тих синів України, які загинули за свою Батьківщину, й закликала всіх берегти вічну пам’ять про Івана Тричука (Ратне), Миколу Повха та Дмитра Коляду (Велимче), Василя Білітюка та Леоніда Луцика (Заболоття), Олександра Вавдіюка (Воля Щитинська), Василя Корнелюка (Млинове) і помолитися за них.

Висловила подяку матерям за синів, які захищали або захищають кордони нашої держави — ними гордяться не лише вони, а й Ратнівщина. Адже мамі найтяжче жити і чекати з війська сина додому, проводити дні і години у щирій молитві та надії. А Ніні та Миколі Придаткам довелося вдвічі важче, бо відразу два їхні сини Григорій та Ярослав були мобілізовані до війська, і вони не задумуючись пішли боронити кордони своєї держави. Брати уже повернулися, а їхнім та усім батькам, хто виростив справжніх патріотів нашої держави – уклін.

Також ведуча святкового дійства подякувала волонтерам, на плечах яких і досі тримається наша армія. Частина підприємців згуртувалася, аби внести свою частку на підтримку захисту кордонів та суверенітету нашої держави, надати фінансову і матеріальну допомогу військовозобов’язаним, які мобілізовані до лав Збройних сил України, які перебувають в зоні АТО: Валентин Чернецький, Вадим Дейнека, Микола Мартинюк, Сергій та Микола Лесики, інші підприємці, депутати, прості громадяни, учні, люди різних віросповідань, партійної приналежності своєю небайдужістю і наполегливістю зробили титанічний вклад у зміцнення нашої армії. Подякувала і лікарям, які в мирний час повертають поранених в зоні АТО з «того світу», та всім іншим, небайдужим до долі країни, до долі військово-службовців, людям.

Ратнівчан та їхніх гостей привітав зі святом владика Володимир, а кому на вишитому рушнику діти піднесли хліб, вручили квіти, і якого підтримав молодіжний хор храму села Заліси під керівництвом Тетяни Касянчук, виконавши де-кілька піснеспівів. Від імені народного депутата України Степана Івахіва вітав ратнівчан його помічник Володимир Бащук.

З приємністю Галина Приймачук відзначила, що, незважаючи на складну ситуацію в країні, все іде своїм плином, життя триває… Кожного дня народжуються діти, одружуються молоді пари, відзначаються ювілеї, пам’ятні та знаменні дати… За півроку у селищі народилося 66 дітей, а 26 березня на світ з’явилася дівчинка Софійка, яка стала десятитисячною мешканкою Ратного. Тож вітали і дитя, і його батьків Ірину та Олександра Паршиних, у яких троє дітей і сім’я є багатодітною, для них і подарунок від селищної ради. Всього ж у Ратному проживає 228 багатодітних сімей.

За шість місяців року стали на рушничок щастя, поєднавши свої долі, 34 пари, серед яких наймолодші наречені Андрій Наход та Олена Оксенюк – для них також подарунок.

Для всіх присутніх на святі працівники районного будинку культури підготували концерт. Звучали патріотичні пісні у виконанні народного аматорського жіночого вокального ансамблю «Мелодія» (керівники Леся Гаврилюк та Олена Ленартович), народного аматорського тріо «Зорецвіт», аматорського жіночого вокального квінтету «Елегія» із Заболоття, солістів Лесі Гаврилюк (районний будинок культури), Владислава Литвинця (Гірники), Іванни Ліщук та Оксани Андросюк (Ратне), Тамари Магдисюк (Заболоття), Катерини Юхимчук (Здомишель), гостя з Ковеля, колишнього завідуючого відділом культури Ковельської міськдержадміністрації Андрія Мигулі, звучала музика у виконанні троїстих музик «Браві козаченьки» (керівник Сергій Токарський).

А далі – караоке, у якому взяли участь Сергій Ятчук (Конище) – він став переможцем, зібравши більше 500 гривень та сто доларів, Ангеліна Бурчак (Прохід), якій довелися гроші Сергія Ятчука, а вона зібрала до 200 гривень, Валентина Пінкевич (Ратне), Галина Токарська (Заброди), Наталія Сидорук (уродженка села Гірники). Усім їм щиро аплодували глядачі, а від імені селищної ради – подарунки.

Здивували усіх і результати розіграшу лотереї, в якій цінні призи: холодильник, пральна машина-автомат, газова плита, праска, мультиварка, болгарка, дрова, лісоматеріали, масло та пісок і багато чого іншого. Головний приз – холодильник – виграв Ігор Ясинський, який придбав у подарунок для дружини на день народження тринадцять лотерей, і з них п’ять було у виграші! Зрозуміло, що і він, і інші щасливчики та селищна рада дякують усім спонсорам та благодійникам за фінансову та матеріальну допомогу, яку надали для проведення святкової лотереї.

Варто відзначити, що святкове дійство відбувалося і на сцені, і взагалі по всьому парку. Адже тут розмістилися у «хатинах» фольклорні гурти із сіл Язавні, Прохід, Гірники, Тур, замшанівська «Діброва» та троїсті музики з Ратного. Сільські артисти співали українські народні пісні – репертуар – величезний, пригощали варениками, картоплею, огірками та салом і всім іншим, чим багата сім’я, а заодно фольклористи проводили збір коштів для учасників АТО та їхніх сімей. Працював у парку благодійний ярмарок під девізом «Ратнівщина єднає Україну», в якому взяли участь небайдужі та активні представники обох Ратнівських шкіл, центру дитячої та юнацької творчості, Ратнівського ясел-садка та Церкви Воскреслого Хреста Спасителя, які, до речі, зібрали найбільше коштів – 800 гривень. Всього ж було зібрано 2238 гривень, які наступного дня були спрямовані сім’ї загиблого мобілізованого з Ратного Івана Тричука.

Велику кількість людей збирала біля себе виставка-продаж робіт народних умільців, яку підготували працівники районної бібліотеки, представивши вишиті, намальовані, в’язані, сплетені з соломи, лози та бісеру вироби, інше. У виставці взяла участь зі своїми виробами і майстриня з Гірник Євгенія Данилюк.

Щодо торгівлі, то можна було купити і українське вбрання, і різні вироби та аксесуари, мед, лляну олію, папуг і всяку всячину.

А що вже дітям – то був рай, якщо були гроші в гаманці батьків, бо для них працювали у широкому виборі батути та різноманітні чеські атракціони. До речі, діти – круглі сироти, та діти учасників АТО мали змогу безкоштовно взяти участь у двох із них.

У день святкування іменин Ратного відбулися і спортивні змагання. А закінчилося свято, як завжди, – дискотекою.

І вже з наступного дня Ратне продовжило жити своїм звичним життям.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

святк7 Святк5 Святк4 Святк3 Святк2 Святк1 святк8

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>