ПРО ОСОБЛИВОСТІ ПОЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ  

Незабаром розпочинається полювальний сезон на пернату дичину у мисливському сезоні 2015 року. Про його особливості — розмова з державним районним мисливствознавцем у Ратнівському районі Миколою Старушиком.

—   На території користувачів мисливських угідь у районі, зокрема ДП „ Ратнівське лісомисливське господарство” та Ратнівської районної ради УТМР, у нинішньому мисливському сезоні встановлені такі строки полювання:

— на качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів), на гусок: сіру, білолобу велику, гуменника, на лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дери-хвостів, поручайника, крем'яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника), голубів (крім голуба-синяка), перепілки — з 16-ї години 8 серпня до 25 жовтня 2015 року включно — на території ДП «Ратнівське ЛМГ», а на території районної ради УТМР – до 1 листопада, крім того, на території водно-болотних мисливських угідь УТМР буде додатково відкрите полювання на перелітну пернату дичину з 8 по 29 листопада за додатковими відстрілочними картками;

— Дні полювання та норма відстрілу дичини залишаються такими, як були?

— Так. На пернату дичину – субота та неділя. Денна норма полювання пернатої дичини одним мисливцем не повинна перевищувати: гусей — 3; качок — 5, лисок — 6,  перепілок, голубів, куликів — по 10.

— Скажіть, які основні документи  повинен мати мисливець під час полювання?

— Державне посвідчення мисливця, контрольна картка обліку добутої дичини на нинішній мисливський сезон,  відстрілочна картка користувача мисливських угідь, дозвіл на користування зброєю і, якщо мисливець полює з мисливською собакою, — паспорт на неї. Скажу, що обмін старої контрольної картки добутої дичини на нову мисливського сезону 2015—2016 року буде проводитись після пред’явлення мисливцем старої контрольної картки та квитанції про сплату за контрольну картку та держмито.  А оплата проводиться в Ощадбанку.

 - Що дозволено – знаємо, а що забороняється?

— Забороняється полювання на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду району, де положенням про ці    об'єкти полювання заборонено, а саме: озеро «Святе» Турської сільської ради, озера «Велика Близна» і «Мала Близна» Річицької сільської ради та полювання на визначених відтворювальних ділянках на відстані ближче 200 метрів від будівель населених пунктів та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей.

— Миколо Сергійовичу, нагадайте і про відповідальність, яка передбачена для порушників законодавства про полювання?

— Адміністративний штраф за порушення правил полювання, яке не стало наслідком добування тварин,  становить від 102 до 1020 гривень, за повторне порушення правил полювання, чи таке, яке стало наслідком добування тварин, штраф – від 1020 до 2040 гривень. Порушення правил полювання в заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду або полювання на звірів і птахів, що занесені до Червоної книги України, карається штрафом від 1700 до 3400 гривень.

Вдалого полювання!

Розмовляла Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>