ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2016 РІК ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ

працівники культури 2 працівники культури22 лютого у центральній районній бібліотеці відбулася підсумкова нарада працівників культури, на якій були присутні директори будинків культури, завідуючі сільськими клубами та бібліотеками, керівники народних аматорських колективів, методисти районного будинку культури, викладачі дитячих музичних шкіл, директор Кортеліського історичного музею. У нараді взяли участь Валерій Дмитрук – начальник управління культури облдерж-адміністрації, Михайло Макарук – голова районної ради, Євген Савлук – перший заступник голови районної державної адміністрації.

На Ратнівщині, за словами начальника відділу культури Олени Горнік, функціонує 39 будинків культури і клубів, 32 бібліотеки, Заболоттівська та Ратнівська дитячі музичні школи, Кортеліський історичний музей. У районі діє 14 аматорських колективів, які носять звання «зразковий», «народний».

Аматорські колективи Рат-нівщини протягом року взяли активну участь у культурно-мистецьких заходах районного, обласного масштабів. У клубних закладах району провели традиційні тематичні заходи до національних та релігійних свят, днів села. Олена Дмитрівна за-значила, що з кожним роком працівники культури вишукують нові таланти, новий репертуар для виконавців сцени. Рік у рік підвищується рівень проведення творчих звітів. Це культпра-цівники довели на заключному творчому звіті району під назвою «Вірю в тебе, Україно», присвяченому 25-річчю Незалежності України. Журі оцінило його дуже високо. Тож на нараді Олена Горнік згадала всі колективи, які взяли у ньому участь, та щиро дякувала колегам за плідну працю, за те, що їй є з ким працювати; головам райдержадміністрації та районної ради Андрію Харламповичу і Михайлу Макаруку за підготовку та додатково виділені кошти на проведення творчого звіту в сумі понад 100 тисяч грн.

У 2016 році провели заходи зі зміцнення матеріально-тех-нічної бази закладів культури району на суму 267,58 тисячі грн. Зокрема, частково відремонтували хореографічний клас районного будинку культури, будинки культури сіл Самари, Жиричі, Гута, Гірники, Здомишель, клуби сіл Язавні, Велимче, Піски-Річицькі, Комарове, у Кортеліському історичному музеї за бюджетні кошти здійснили ремонт та оновлення освітлення стендів.

За кошти з різних джерел фінансування придбані комп’ютерна та музична техніка, сценічні костюми, музичні інструменти на суму 116,27 тисячі грн. Здійснили заходи з енергозбереження та енерго-ефективності на суму 86,2 тисячі грн. Серед іншого у будинку культури с. Кортеліси відновили опалення.

Питання опалення клубних закладів району залишається одним із найбільш нагальних і проблемних. На даний час не опалюється 10 будинків культури та сільських клубів. Частина закладів потребує ремонтів (сіл Височне, Межисить, Щитинська Воля, Залухів, Краска, Кортеліси), капітального ремонту – сільські клуби сіл Адамівка та Запілля. Необхідно здійснити добудову та ремонт сільського клубу с. Велимче.

У 2017 році, за словами Олени Горнік, запланували взяти участь у Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня» у м. Луцьку, на передачі «Фольк мюзік» у м. Києві, провести пам’ятні заходи до    75-ї річниці Кортеліської трагедії.

Олена Горнік розповіла про роботу і проблеми Ратнівської дитячої музичної школи. Зокрема, у ній працює 27 педагогів, навчається 312 учнів. Музична школа має три філіали – у селах Велимче, Жиричі та Щедрогір, де навчається 39 учнів. Вихованці музичної школи гідно представили район на регіональних та обласних музичних конкурсах. Проте мають і нагальні проблеми – недостатньо коштів для поновлення інструментарію, не вистачає комплектуючих, нотної та музичної літератури. Потрібно провести ремонти в класах та коридорах, замінити меблі, вікна, двері.

Про роботу бібліотечної сис-теми району (32 бібліотеки) розповіла директор Віра Сидорук. Протягом року послугами бібліотек скористалося 22 тисячі читачів. Користувачі відвідали бібліотеки району протягом року понад 188 тисяч разів. Збільшилась їх кількість у бібліотеках, де активно впроваджені Інтернет-послуги. Видача документів становила понад 352 тисячі. У 2016 році провели 780 зустрічей. У профе-сійному конкурсі на кращий віртуальний флеш-моб «З любов’ю до України» переможцями стали бібліотеки-філії с. Велимче (Надія Буднік, І місце),    с. Жиричі (Катерина Антонюк,    ІІ місце), с. Височне (Юлія По-лівода, ІІІ місце).

Невтішна тенденція, яка спостерігається в районі, це бібліотечний фонд. Кошти на комплектування залишаються ста-більними – в межах 25 тисяч грн. на книги та 50-55 тисяч грн. на періодичні видання. Тому на одну бібліотеку припадає не більше 10 примірників періодичних видань. Позабюджетні доходи для комплектування становлять 66 відсотків від загального надходження. Прогалини у фондах бібліотек заповнюють книги, які надійшли в подарунок від користувачів та видавництв, акцій. Рівень технічного оснащення бібліотек складається з 25 комп’ютерів. 18 із них підключені до мережі Інтернет. Користувачі мають вільний доступ до Інтернету, активно користуються точкою доступу до Wi-Fi. Значно зросла популярність сайту районної бібліотеки та блогів бібліотек-філій. За кошти з різних джерел модернізували матеріально-технічну базу бібліотек сіл Заліси, Замшани, Кортеліси, центральної районної бібліотеки. Для районної бібліотеки для дітей, бібліотек сіл Самари та Велимче у 2016 році придбали комп’ютери (28 тис. 790 грн. бюджетних коштів).

І Олена Горнік, і Віра Сидорук з особливими словами зверталися до своїх колег із Заболоттівської об’єднаної громади, які з початку 2017 року почали працювати самостійно. Але їм у відділі культури, у районній бібліотеці завжди будуть раді.

Відтак на нараді заслухали директора Заболоттівської дитячої музичної школи Василя Рошинця, у якій працює 19 ви-кладачів, навчається 165 учнів, в тому числі працює три філіали: в селі Заліси – 2 викладачі і 19 учнів, в с. Тур – 3 викладачі і 27 учнів, у с. Гута – 3 викладачі і 26 учнів. У школі працює 10 творчих колективів, три з них мають звання «зразкового» та «народного». Василь Рошинець висловив проблему своїх педагогів – після об’єднання громади їм припинили виплату 20-відсоткової надбавки за престижність, тож просив допомогти вирішити це питання.

Досягненнями та проблемами на нараді поділилися також Наталія Юхимчук, спеціаліст відділу культури, Тетяна Панасюк, директор районного будинку культури, Микола Михалевич, директор Кортеліського історичного музею, Галина Летич, за-відуюча сільським клубом с. Велимче, Катерина Антонюк, за-відуюча бібліотекою-філією       с. Жиричі. Та найбільше присутніх пройняв виступ завідуючого Річицьким сільським клубом Руслана Миронюка. Він щиро дякував колегам за ту підтримку, яку вони надали йому, коли перебував у зоні АТО. Розповів, наскільки важливою є роль культпрацівників тут, адже солдати в АТО борються із зовнішнім ворогом, а тут саме працівники культури повинні боротися із внутрішнім – з розчаруванням, з песимізмом. Від його зворушливих слів плакали чи не всі присутні в залі.

Після всього зі словами під-тримки культпрацівників району виступили Михайло Макарук та Євген Савлук. Підсумував нараду Валерій Дмитрук, який ви-знав, що робота працівників культури Ратнівського району дійсно на високому рівні і що вони дійсно найкращі у своєму ставленні до роботи, у небайдужості, і це підтвердили не тільки на звітному концерті, а й щоденною наполегливою працею.

Марія ЛЯХ

Один відгук на «ПІДСУМУВАЛИ РОБОТУ ЗА 2016 РІК ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ»

  1. Oleg коментує:

    За що дякувати Макаруку і Харламповичу? За те що цих мажорів рідня пропихнухнули до держкорита? Чи вони ці гроші з власного карману дістали? Це їхня робота,за котру вони отримують заробітну плату.Таки холуїв як в культурі не має ніде.Треба,комуністам оди співають,заплатили-"Слава регіоналам!".

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>