НА ПРЕСТОЛЬНОМУ СВЯТІ У ЗАМШАНАХ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Православне свято Собор Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних у народі ще називають ангельським днем. Згадуючи в молитвах всіх святих ангелів на чолі з архангелом Михаїлом, священнослужителі вшановують ангела-хранителя кожного з нас. Можна вважати, що всі жителі України того дня святкували день ангела.

Особливо піднесений настрій відчували замшанівці. Здавна престольне свято місцевого древнього храму є приводом, аби після служби завітати один до одного в гості, зібратися всією родиною за святковим столом. У цей день церквою надається остання можливість перед різдвяним постом, аби дозволити собі веселощі.

Хоча дощова погода не дала можливості після Божественної Літургії провести традиційний хресний хід, та  дощ не завадив людським серцям поєднатися в єдиному душевному пориві. На службі в храмі були присутні багато прочан, які разом зі священнослужителями скерували молитви до Архистратига Небесних Сил святого Архангела Михаїла.

Адже коли на небі відбувалася війна, Святий Архистратиг (у перекладі з грецької мови — полководець) Михаїл, разом з іншими святими ангелами воювали проти сил зла і скинули їх із неба в пекло. Тому кожен в той день сподівався на підтримку Воїнства небесного, аби завершились розбрат і війна на нашій рідній землі — Україні.

Замшанівська громада скоро відчує зміни в суспільному житті. Адже місцева молодь взяла у власні руки кермо влади, обравши собі нового очільника. Того дня новообраний сільський голова            В. М. Томашук прийняв естафетну паличку від колишнього керівника В. Л. Токарського — це був перший день Володимира Максимовича у ролі організатора масових заходів.

Коли Церква і влада поєднують свої зусилля, народжується довіра суспільства. Після служби в храмі на святковому концерті в місцевому будинку культури зібралися молоді та старі. Настоятель парафії протоієрей Василь Матвіюк подякував новообраному голові за запрошення та благословив на посаді. Той, в свою чергу, поздоровив односельчан зі святом і запропонував вже наступного дня провести збори селян, аби разом спланувати подальше життя замшанівців.

А поки що тривало свято. До організації та проведення концертної програми долучилися працівники місцевого будинку культури, учні і вчителі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня — дитячий садок» села Замшани та інші члени місцевої громади.

Будинок культури, сільська рада і підприємці Г. С. Бірук, Н. В. Бохонюк, Л. Ф. Михалевич,  В. Г. Палій та Л. С. Михалевич виділили кошти на подарунки односельчанам в таких номінаціях: наймолодша жителька села (Даринка Карпук), найстарший Михайло села       (М. О. Михалевич), родина, яка прожила разом більше 60-ти  років (Старушик Микола Андрійович та Лікерія Володимирівна), багато-дітна мати (Ірина Ладичук), наймолодша сімейна пара (Сергій та Наталія Бутрим), наймолодша бабуся села (Ольга Гочачко), «найвитриваліша» невістка та зять, який найдовше живе в приймах. Відзначили і всіх місцевих довгожителів, які переступили межу дев'яносторіччя.

У дарунок глядачам зі сцени прозвучали пісні від Марини Мажули, Альони Козел, Соломії Бірук, Дарини Дудки, вчителя місцевої школи Анатолія Козла та його племінника Михайлика, вокального гурту дівчат у складі: Н. К. Марчук, С. І. Репета, О. П. Мажула, В. М.  Василенко, О. І. Дудік,  Л. С. Касянчук, В. А. Репета, Н. М. Козел,   Н. П. Бірук.

Святкова програма була насичена співом, танцювальними ритмами і жартами. Свої здібності показав дитячий колектив «Оріон», керівник Наталія Бащук, гуморески читали Микола Шумік та Дарина Дудка. Талановитий і безпосередній виступ цієї дівчинки залишив по собі найбільш яскраві враження. Гарно скеровували хід свята ведучі -  М. В. Бірук та Н. А. Бащук.

У той день в Замшанах взаємодії переповненого залу і сцени могли позаздрити навіть столичні концертні майданчики. Незабутній діалог діда і «онука» довів до нестримного сміху всіх глядачів. Адже один з поважних номінантів не хотів приймати дарунок від юнака, який вийшов на сцену і назвав його своїм дідом. Учасники АТО дарували солодощі гарним співачкам, а сільський голова виходив у зал, аби піднести подарунки старожилам.

Якщо такий взаємозв'язок між людьми перенесеться зі сцени будинку культури в реальне життя, то громада села Замшани має реальні шанси, аби подолати всі труднощі і життєві негаразди. Адже в час, коли молодь України обрала новий шлях для розвитку держави, саме такі стосунки мають стати визначальними на рівні місцевих громад — стосунки взаєморозуміння і взаємної поваги.

Коли  Україна піде цим  шляхом, то в день престольного свята величний і древній Замшанівський храм ще довго буде повнитися   богомольцями, які разом із собором духовенства молитовно прославлятимуть Архистратига Небесних Сил святого Архангела Михаїла.

Володимир МАЖУЛА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>