Час і досі не загоїв рани

час29 років минуло відтоді, як наші сини, батьки, брати повернулися з афганського пекла. Та не всі змогли ще раз насолодитися ласкавим українським сонцем.

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 13 лютого в замшанівському будинку культури відбувся святковий вогник. Тепла сімейна атмосфера зігрівала всіх учасників та гостей ще довго після концерту. Окрім воїнів-односельчан та їхніх дружин були запрошені гості з району, а також вихідці з рідного села.

Піснею «Над землею тумани», виконаною тріо у складі Андрія Корецького, Оксани Бірук та Олени Михалевич, розпочалася урочиста частина свята. Словами вітань та статистичними даними був наповнений виступ Василя Півня, а також приємно вразив подарунок для сільської бібліотеки — книга «Афганістан. Волинський рахунок». Ще одним сюрпризом здивував присутніх Ярослав Наход, виконавши декілька афганських пісень. Підхопив настрій Михайло Козел піснею «Пуля грешная».

Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих воїнів-інтерна-ціоналістів. Пам'ять — лише вона об'єднує живих і мертвих, творить історію, робить нас сильнішими. Тож на згадку про загиблих звучала зворушлива композиція, яку виконали дівчатка — Дарина Дудка, Ірина Михалевич, Соломія Бірук. Пісні у виконанні Валентини Репети, Оксани Бірук, Олени Михалевич змусили присутніх пригадати своїх матусь та рідний батьківський поріг. До сліз зачепив вірш про матір, що розмовляє з обеліском сина, продекламований Юлією Сідловською.

До вітального слова був запрошений сільський голова Володимир Томашук, який вручив ветеранам війни невеликі сувенірні подарунки. Директор НВК с. Замшани Михайло Денисюк привітав усіх словами вдячності та підтримки. Слово також отримав лісничий Замшанівського лісництва Михайло Михалевич, який надав спонсорську допомогу для проведення дійства.

У кінці урочистостей із вдячністю звернувся до присутніх Олександр Бірук. Разом із дружиною Марією вони особисто допомагали у створенні сімейного настрою на святі. У той день вони вперше стали дідусем та бабусею. Весь колектив їх щиро вітає з цією подією!

Тато Олександра Бірука Петро із мамою Ганною також були присутні на урочистостях. Ганна Степанівна теплим материнським серцем привітала всіх гостей свята, адже чекала з війни не лише сина, але й набагато раніше свого чоловіка Петра, який при виконанні службових обов'язків у далекій стороні отримав травму, яка і досі нагадує про себе.

Пізніше на святі прозвучали ще декілька композицій від Ярослава Находа, якому аплодували стоячи. Козацькою піснею, яку заспівали Володимир Томашук та Андрій Корецький, завершився святковий концерт. Максим Бірук та Наталія Бащук в ролі ведучих протягом усього вогника щиро вітали та підтримували всіх присутніх гостей. Гарний звук, створений Анатолієм Андрійовичем, був основою професійності виступаючих. Доповнила святкову атмосферу виставка пам'яті, створена сільським бібліотекарем Ларисою Касянчук.

Загалом на святі були присутні троє афганців-односельців — Олександр Бірук, Василь Заєць, а також Володимир Корецький, який одним із перших побував на теренах чужої афганської землі. З Ковеля приїхав підтримати односельчан Микола Михалевич. Окрім афганців, настрій розділяли воїни-інтернаціоналісти, які воювали на території Югославії та Чехії, — Петро Корецький, Петро Бірук. Не змогли прибути на свято Андрій Бірук, Микола Михалевич, Сергій Козел, Василь Хотинський. Також завітали на концерт гості з району — Ярослав Наход, Василь Півень та Микола Угонь.

Олена Михалевич,

художній керівник СБК с. Замшани

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>