ЗНАЙТИ ШЛЯХ ДО САМОГО СЕБЕ

У кожного з нас є лише одне справжнє покликання – знайти шлях до самого себе. Саме такий шлях, шлях до Бога знайшов отець Сергій Шамайло, настоятель храму святої праведної Анни села Щедрогір.

Більше 12 років тому приїхав у наше село отець Сергій з матушкою Маргаритою і трьома доньками. Це вже тут, на щедрогірській землі, народився їхній синочок, якого нарекли Серафимом. Пізніше, після смерті дружини, із Житомирщини приїхав отець Федор, батько матушки Маргарити. Мабуть, сподобалася йому наша волинська природа, щедрі люди. То хоч і поїде до рідних, але все одно повертається сюди. От таким сімейством живуть, служать Богу, творять добрі діла Шамайли. Вони є взірцем для жителів нашого села і стали вже своїми.

За час служіння о. Сергія наш храм постійно збагачується, оновлюється. От і цього року задумали до празника пофарбувати храм ззовні, а це дуже багато роботи та й коштів потрібно чимало. Але при сприянні меценатів, добровільних внесків прихожан цей задум втілюється в життя. А яке розмаїття квітів біля нього, які цвітуть з ранньої весни до пізньої осені! А все це – праця матушки і її дівчаток. І хоча минуле літо було спекотне, все сохло, однак біля храму милували око різнокольорові троянди, хризантеми та багато інших квітів. Хто хоч раз побував біля нашого храму, не забуде цієї краси.

Дуже багато добрих справ зроблено нашим духовним наставником. Це його щира молитва під час богослужінь, цікаві і змістовні проповіді, де він закликає любити Бога, творити добро, любити і прощати один одного. Отець Сергій багато подорожує з родиною по святих місцях і організовує паломницькі поїздки своїм прихожанам, займається благодійними справами, відгукується на всякі пропозиції: збір продуктів на монастирі, в зону АТО та усім, хто чогось потребує. Так, на території нашої парафії є два хлопчини Микола і Олег Свиридюки, які залишилися круглими сиротами. З ініціативи нашого настоятеля церква неодноразово надавала їм грошову допомогу.

Як сказав один із відомих письменників, що часу немає, є лише мить. І тому в одну цю мить варто вкладати всі свої сили. І це дійсно так. Всі свої сили саме у цю мить вкладає родина Шамайлів. Щонеділі на служби вечірні, свята вони всі поспішають до храму. Службу веде о. Сергій, а також часто і о. Федор. Ми вслухаємося в Божі молитви, які доносять до нас священики, і Божа благодать сходить на кожного з нас. Своєму татові і дідусеві прислуговує Серафимко, який тільки-но навчився читати і писати, бо закінчив лише 1-й клас.

Керує церковним хором матушка Маргарита, ще й веде недільну школу, яку відвідують до тридцяти діток. І дуже приємно слухати прославляння Ісуса Христа дитячими вустами. Донечки-двійнята Шамайлів Ксенія і Єлизавета теж хористи, хоча вони перейшли тільки до 8-го класу. Дівчатка не тільки вміють гарно співати, а й беруть активну участь у житті школи, вони є учасниками і призерами багатьох конкурсів. Закінчила 11-й клас найстарша донечка Ангеліна. Вона красуня, розумниця, а ще дуже любить малювати. Своїй рідній школі на згадку залишила вісім прекрасних картин, з яких створена персональна виставка. Можливо, в майбутньому Ангеліна пов’яже свій життєвий шлях саме з малюванням. Але, яку б професію вона не обрала, бажаємо їй з Божою ласкою удачі.

30 липня день народження нашого духовного наставника отця Сергія і день Ангела матушки Маргарити. А 7 серпня ми святкуємо храмове свято – Успіння праведної Анни. Тож хочеться побажати отцю Сергію, матушці Маргариті і всій їхній родині мирного неба, міцного здоров’я. Нехай чаша їхнього життя буде наповнена благополуччям, достатком, усіма життєвими гараздами і благами.

Галина БОГОВІД,

прихожанка храму святої праведної Анни

с. Щедрогір

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>