ВЕЛИКИЙ ПІСТ ІЗ ЦІЛОДОБОВОЮ МОЛИТВОЮ ЗА МИР В УКРАЇНІ

У селі Заліси в храмі преподобної Параскеви Сербської уже третій рік поспіль прихожани читають «Неусыпаемую псалтирь», тобто цілодобово безперервно моляться, читаючи псалми Давида. Як розповів нам настоятель храму протоієрей Валентин Касянчук, з кожним роком бажаючих долучитися до читання все більшає. Якщо два роки тому читали лише частково, то минулого року і цьогоріч – з першого дня посту і до Вербної неділі. Головний акцент роблять на тому, щоб вознести у дні Великого посту особливо палку молитву за мир і спокій в Україні, за благополучне повернення воїнів з війни, за добробут українського народу.

Перед початком посту у церкві оголосили про те, що знову читатимуть псалтир, і всі бажаючі почали записуватися у графік по днях і годинах, коли кому зручніше. Священик розповідає, що буквально за два дні розписали графік на весь період посту. Вдень приходять у храм по одній людині, а вночі – по двоє, читають протягом двох годин. Траплялося навіть таке, що дружини просили чоловіків супроводжувати їх уночі і, почувши палку молитву, вони знову і знову приходили до церкви. Із мамами й татами почасти приходять діти, пробують читати. Зараз близько 80 відсотків прихожан храму беруть участь у читанні. Це і літні жіночки, і зовсім молоді жінки, дівчата та чоловіки.

Хорошу ініціативу, започатковану протоієреєм Валентином, перейняли також деякі інші настоятелі храмів Ратнівської округи. Тож у дні Великого посту псалтир протягом доби читають також у Гуті та Турі. Люди охоче записуються у графік читання і сподіваються, що щирою молитвою вони внесуть свою посильну часточку в те, щоб змінити життя в Україні на краще.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>