Церковні новини

АРХІЄПИСКОП ВОЛОДИМИР – НА РАТНІВЩИНІ

16 червня у Ратнівському та Гірниківському благоччинях відбулися збори духовенства, на яких обговорювали проблеми сьогодення. Це будівництво храмів, події на парафіях району, збір коштів для сліпих, воїнів АТО та дітей-сиріт.

Після зборів владика Володимир відвідав декілька храмів ра-йону і повідомив благочинним, що буде здійснювати такі робочі поїздки й надалі, і не лише на престольні свята, але й тоді, коли цього не очікують.

РАТНІВЧАН НАГОРОДИЛИ ОРДЕНАМИ

у гірниках чернецькийДень Святої Трійці цьогоріч був особливим для жителів смт Ратне Валентина Чернецького та Володимира Сарапіна. Після закінчення святкового богослужіння у Свято-Димитріївському храмі с. Гірники за заслуги перед Українською Православною Церквою їх нагородили орденами УПЦ святого великомученика Георгія Побідоносця. А жительку с. Гірники Галину Поруцко – орденом святої рівноапостольної великої княгині Ольги.

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ДЛЯ ОДИНОКИХ

Священики Ратнівської округи на чолі з благочинним Анатолієм Гурським відвідали жильців стаціонарного відділення для пос-тійного проживання смт Заболоття. Під час попереднього візиту завідуюча відділенням Лариса Колесник розповіла, що є потреба у речах, одяг стареньких бажано оновити. Для цього священики оголосили у храмах про збір речей, і люди відгукнулися – принесли светри, спідниці, хустки, інші речі, які ще можуть послужити літнім людям. Усе це, а також солодощі духовенство й привезло того дня у відділення.

Священики поспілкувалися з персоналом будинку для одиноких, аби дізнатися, чим можуть іще допомогти. Домовилися, що будуть долучатися хоча б частково до забезпечення продуктами харчування мешканців будинку.

ПОЇЗДКА У МОНАСТИР ТА ДИТЯЧИЙ БУДИНОК

Нещодавно із кількаденної поїздки повернулися юні прихожани храму с. Жиричі, які разом із протоієреєм Петром Фіщуком подорожували монастирями Буковини та побували у Почаївській лаврі. 62 юних паломники з Ратнівщини скрізь радо зустрічали. Основною метою подорожі було відвідати Свято-Вознесенський Банченський чоловічий монастир, при якому функціонує дитячий будинок для сиріт, інвалідів дитинства та ВІЛ-інфікованих дітей, аби паломники побачили, як потрібно цінувати те, що вони мають. Притулок розміщений у селі Молниця Чернівецької області. Заснували його ще у далекому 1997 році. До 2002 року діти виховувалися у будинку настоятеля (єпископа Банченського, вікарія Чернівецької єпархії Лонгина), якому й належала ініціатива створити притулок для дітей, позбавлених батьківського піклування, у якому проживає 400 дітей-сиріт, 100 інвалідів та ВІЛ-інфікованих. Усі ці діти живуть повноцінним життям, відвідують школу, працюють разом із братією обителі. Догляд за ними забезпечує братія Банченського чоловічого та матушки із Боянського жіночого монастирів. Опіка над дітьми відповідає всім медичним стандартам і нормам діючого законодавства у сфері соціального захисту.

Делегація з Жирич приїхала в обитель із подарунками, які пожертвували обездоленим дітям мешканці та підприємці села, декілька підприємців із Ратного. Діти були вражені побаченим і пережитим. Братія монастиря щиро дякувала за візит і за пожертви.

СЕЛО ОБІЙШЛИ ХРЕСНИМ ХОДОМ

21 червня у Жиричах відбулося дві знакових події. Перша – православні християни разом зі священиками Михаїлом та Петром обійшли хресним ходом село, аби його минали усілякі лиха, щоб мир і злагода панували у поселенні. Долучилося до хресного ходу понад 230 людей.

Ще одна важлива подія – у лісі освятили два нових поклонних хрести. Кілька десятиліть тому їх встановили на тому ж місці, але радянська влада їх знищила. Зусиллями місцевої жительки були встановлені нові хрести. Співали на освяченні хористи Жиричівського храму тих часів.

Марія ЛЯХ

У ВЕЛИМЧОМУ МОЛИЛИСЯ ЗА МИР  І СПОКІЙ

хресний хідУже впродовж багатьох років у Велимчому  один раз на рік православні на чолі зі священиками обох храмів – Святопокровського та Дванадцяти апостолів — обходять село хресним ходом. Минулого вівторка з хоругвами, хрестами, іконами  Божої Матері та  іншими два гурти велимченців відправилися з території церков і обійшли село з двох сторін. Під час хресного ходу  вони дякували Богу за все, що мають, що милує від стихій, моляться,  аби уберіг село і його людей від всякої біди та лиха,  моляться за мир у селі, у кожній родині,  у державі.

Щоразу участь у хресному ході бере все більше і більше дітей.

За інформацією отця Сергія Кравця, який служить у Святопокровській церкві  уже сімнадцять років, всі ці роки  люди організовуються і обходять село з молитвою. Ця хороша традиція, як стверджують старожили, йде з давніх-давен.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>