НА ФЕСТИВАЛІ ДОБРОТИ І ДИТИНСТВА

БОЖІ ДІТИНа першому фестивалі доброти і дитинства «Божі діти», який відбувся у м. Києві,

з дводенною поїздкою побував дитячий хор «Передзвін» храму Параскеви Сербської с. Заліси

Кінець травня завжди приносить для школярів радісне і таке довгождане свято — останній дзвоник. Проте цьогоріч свято останнього дзвоника для хористів дитячого хору церкви преподобної Параскеви Сербської с. Заліси стало особливо радісним і неочікуваним. Адже на урочистій лінійці священик сільського храму протоієрей Валентин повідомив радісну новину: «З благословення архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира сорок п’ять хористів відправляться у дводенну поїздку до міста Києва на фестиваль „Божі діти“, присвячений Міжнародному дню захисту дітей». Дитячій радості не було меж!

У ніч з 30 на 31 травня діти (найменшим 8 років, а найстаршому — 17) зібралися на подвір’ї храму. Першим враженням став великий, комфортний автобус і щирий, привітний водій. Помолившись і зручно вмостившись, вирушили у подорож. Супроводжували дітей благочинний Ратнівської округи  протоієрей Анатолій Гурський і настоятель храму с. Заліси протоієрей Валентин Касянчук.

Вісім годин у дорозі і от перед дитячими очима розкинуло свої простори древнє княже місто Київ із широкими, людними вулицями, золотими куполами церков, безліччю монастирів.

Першою зупинкою подорожі був Київський зоопарк. Усі були втомлені і сонні. Проте, переступивши поріг зоопарку, сон, як рукою зняло. Чого там тільки не було! Слон, жираф, верблюд, тигри, леви, різні види птахів, риб, велетенська черепаха, змії, мавпи і, звичайно, найцікавіший атракціон — колесо огляду. Близько двох годин діти із захопленням ходили від вольєра до вольєра, від клітки до клітки, роздивлялись тварин, фотографувалися з ними, сміялися, дивувалися, раділи.

Сфотографувавшись на вході у зоопарк, група вирушила до другої зупинки — Києво-Печерської Лаври. Перше, що побачили діти, — безліч білокамінних церков із золотими куполами серед незвичайної краси троянд, піонів та інших квітів і дерев на березі Дніпра. Лавра  заворожила всіх своїм масштабом, величчю, вишуканістю. У повітрі відразу нависла надзвичайна атмо-сфера, бо тут відволікаєшся від буденних проблем та знаходиш гармонію з Богом.

У ході екскурсії Лаврою хористи відвідали Трапезну церкву Антонія та Феодосія Печерських, Успенський собор, Велику Лавр-ську дзвіницю, помолились біля мощів святих у дальніх печерах, втамували спрагу  водою з джерела, побували на могилі покійного предстоятеля УПЦ митрополита Київського і всієї України Володимира Сабодана. І, мабуть, так влаштував Бог, адже втома зовсім не відчувалась. Незважаючи на те, що діти змокли під дощем, вони йшли все далі й далі, роздивлялися, заходили у храми, фотографували краєвиди Києва з висоти Лаври, годували голубів, спілкувалися з іншими паломниками. Але вже вечоріло, потрібно було вирушати на нічліг до жіночого Покровського монастиря. Повечерявши і помолившись, збентежені побаченим за день, дітлахи швидко позасинали.

Ранок нового дня розпочався для юних паломників о 6.30 год. Одягнувши вишиванки, поспішили на літургію до Покровської церкви. Після молитви, зачаровані божественним співом монахинь, діти пішли на екскурсію територією монастиря. Побували в Миколаївському соборі, де приложились до мощів преподобної Анастасії Київської, преподобної Софії та помолились до образу Почаївської Божої Матері, біля якої колись молилась засновниця монастиря Олександра про своє зцілення. Мабуть, більшість дітей у своїй молитві дякували Матінці Божій і самому Господу за цю поїздку.

Після сніданку хористи відправилися на найвідомішу вулицю Києва, центр столиці — Хрещатик.  Після екскурсії, щоб підкріпити тілесні сили, діти відвідали Макдональдс. Потім була незвичайна подорож у метро (більшість дітлахів підземні потяги, ескалатор бачили вперше!). Дякувати Богу, всі живі і в повному складі дісталися до національного палацу мистецтв «Україна», де на дітей чекав фестиваль доброти і дитинства «Божі діти», організатора якого з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія виступила Свято-Успенська  Києво-Печерська Лавра.

Хвилина за хвилиною до палацу  почали з'їжджатися діти, педагоги та духовенство з усієї України, з усіх єпархій УПЦ. Перед концертом всі учасники фестивалю отримали подарунки — ікони та солодощі.

На початку святкового дійства архієпископ Макарівський Іларій зачитав привітання  Блаженнішого Митрополита  Онуфрія, в якому йшлося про найдорогоцінніший скарб людського життя — дитинство, про відповідальність старшого покоління за виховання дітей, їхню освіту, добробут, і найголовніше — виховання любові до Бога та святої Церкви. Також у заході брала участь велика кількість архієреїв та служителів Церкви.

У програмі фестивалю були виступи церковних хорів, аматорських вокальних та хореографічних колективів, відомих вітчизняних співаків, яким діти були дуже раді і дружно аплодували. Під час перерви для всіх дітей організували фуршет.

Після закінчення концерту на хористів чекала ще одна незвичайна пригода — чекаючи біля входу в палац на свій автобус, співаючи, бігаючи, розважаючись, діти раптом завмерли, побачивши, що до них прямує відома українська співачка Наталія Валевська. Жінка була вражена не менше, ніж малеча, бо давно не бачила таких щирих, маленьких українців. Наталія разом із дітьми співали українських пісень, фотографувались, говорили і щасливі розійшлися, бо вже вечоріло, і втома все-таки брала своє.

Ще одна ніч в автобусі — і вже у рідному селі: заспані, стомлені, але щасливі. Кожна хвилина, кожен день, кожне місце, де побували діти за ці два дні, як новий елемент чи мазок, а поїздка — повноцінна картина, яку вдалося намалювати з благословення і за сприяння архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимира та завдяки духовним наставникам — отцям Валентину та Анатолію.

Слава Богу за все!

Владислав КозловськИЙ,

Софія Білітюк

с. Заліси

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>